Poslední aktualizace 2018. srpna 03. 17:17
Pit lane

Doporučuji poštou! zavřít

Ricciardo opustí Red Bull, bude závodit pro Renault

3. 8. 2018 - Daniel Ricciardo opouští Red Bull. Závodit bude pro Renault. Překvapivá zpráva byla oficiálně potvrzena v pátek.

Red Bull nejprve formálně potvrdil, že Ricciardo na konci sezony odchází. Vzápětí se ozval Renault a potvrdil, že Ricciardo s ním uzavřel smlouvu na dvě sezony do roku 2020.

Renault opustí Carlos Sainz, který patří Red Bullu. Ricciardo bude týmovým kolegou Nika Hülkenberga.

„Podpis smlouvy s Danielem Ricciardem jen podtrhuje naše odhodlání dostat se co nejrychleji na vrchol,“ řekl šéf Renaultu Cyril Abiteboul. „Bereme to také jako uznání naší práce za posledního 2,5 roku. Danielův nezpochybnitelný talent a charisma je obrovský bonus a poselství našemu týmu.

Budeme mu muset oplatit jeho důvěru do nás vloženou poskytnutím co možná nejlepšího auta. Vítáme jej v roce 2019 s hrdostí, ale také pokorou.“

Jérôme Stoll, prezident Renault Sport Racing uvedl: „Vrátili jsme se do F1, abychom bojovali o titul mistra světa. Daniel Ricciardo byla příležitost, o kterou jsme nechtěli přijít.“

Red Bull a Renault jen několik minut po sobě vzájemně veřejně oznámily, že Ricciardo odchází od jednoho týmu ke druhému.

„Bylo to nejspíš nejtěžší rozhodnutí mé kariéry,“ přiznal Ricciardo. „Ale cítil jsem, že nastal ten správný čas pro novou výzvu.

Jsem si vědom toho, že ještě nějakou chvíli potrvá, než bude Renault bojovat na špici, ale oslovilo mě, čeho v posledních dvou letech tým dosáhl. Kdykoli Renault nastoupil do formule 1, tak vlastně dokázal zvítězit.

Doufám, že Renaultu dokážu pomoci v této cestě a že budu užitečný jak na závodní dráze tak mimo ni.“

„Danielovo rozhodnutí plně respektujeme a přejeme mu do budoucna jen to nejlepší,“ řekl šéf Red Bullu Christian Horner. „Rádi bychom mu poděkovali za jeho nasazení a roli, kterou sehrál u našeho týmu od roku 2014, kdy nastoupil. Dokázal sedmkrát vyhrát a devětadvacetkrát se dostal na stupně vítězů.“

Daniel Ricciardo byl členem akademie Red Bullu už od roku 2008.

Carlos Sainz, který byl Red Bullem zapůjčen odměnou za to, že Renault souhlasil s rošádou kolem motorů Honda / Renault vůči týmům McLaren / Toro Rosso, naopak končí. Podle vyjádření týmu není jedinou možností Red Bullu.

„Nyní budeme vyhodnocovat celou řadu možností, které máme k dispozici. A pak se rozhodneme, kdo bude týmovým kolegou Maxe Verstappena příští rok.

Do konce sezony ale zbývá ještě devět závodů, a my chceme, aby v nich měli Daniel i Max co nejlepší příležitosti.“


autor: gpf1.cz