Poslední aktualizace 2018. května 10. 12:02
Pit lane

Doporučuji poštou! zavřít

Maldonado: Srovnávat Verstappena se mnou je nevhodné

10. 5. 2018 - Bývalý pilot formule 1 Venezuelan Pastor Maldonado má srovnávání Maxe Verstappena s jeho osobou za "nevhodné". Právě to se v komunitě fanoušků děje s ohledem na sérii excesů pilota Red Bullu.

Pastor Maldonado získal pověst sice rychlého pilota, ale takového, který má před očima dost často temno. Jeho nejhorším prohřeškem bylo ignorování žlutých vlajek během víkendu GP2, v důsledku čehož velmi vážně zranil traťového maršála. Nakonec se do formule 1 přeci jen dostal díky venezuelské olejářské firmě PDVSA, která jej už ale nepodporuje.

Maldonado se zúčastnil 96 velkých cen za týmy Williams a Lotus a dokázal vyhrát GP Španělska v roce 2012 poté, co se stal šampionem GP2 o dva roky dříve ve své čtvrté a poslední sezoně. Maldonado nyní závodí v supersezoně seriálu vytrvalostních závodů WEC za tým DragonSpeed ve voze Oreca 07 v posádce s Robertem Gonzálezem a Nathanaëlem Berthonem. Ve své třídě LMP2 dojel na okruhu ve Spa-Francorchamps šestý s jedním kolem ztráty. Právě ve Spa musel Maldonado odpovídat na dotaz ohledně Maxe Verstappena.

„Max je fantastický závodník, ale je pořád ještě mladý a je tedy normální, že pořád dělá chyby,“ řekl Maldonado. „Musí nabrat zkušenosti, ale srovnávat jej se mnou je nevhodné.“


autor: gpf1.cz