Doporučuji poštou! zavřít

Konečný seznam účastníků hokejové Ligy mistrů v sezoně 2018/19

Champions Hockey League

25.4. 2018 - Většina evropských hokejových lig již má svého šampiona a my také již známe kompletní seznam 32 účastníků následujícího ročníku hokejové Ligy mistrů. Připomeňme si pravidla pro účast v Champions League:



Počet zástupců jednotlivých zemí v aktuálním ročníku CHL se určuje dle momentálního postavení účastnických zemí v žebříčku CHL.

(http://www.championshockeyleague.com/en/rankings#tab_rankings=league-ranking)

Jednotlivé týmy získávají své místo v CHL na základě umístění ve vlastní národní lize:

1. Vítěz finále play-off – mistr ligy

2. Vítěz základní části

3. Druhý tým tabulky po základní části

4. Druhý finalista play-off

5. Účastník semifinále play-off, který byl v tabulce po základní části postaven výše

6. Účastník semifinále play-off, který se umístil v tabulce po základní části níže

7. Třetí tým tabulky po základní části

8. Čtvrtý tým tabulky po základní části

9. Pátý tým tabulky po základní části

Vítěz minulého ročníku Champions League má účast automatickou, stejně jako se kvalifikuje vítěz Continental Cupu.

Vítěz IIHF Continental Cup 2017/18

- Yunost Minsk

Česká republika (4 účastníci)

HC Kometa Brno (mistr ligy)

HC Škoda Plzeň (vítěz základní části)

Mountfield Hradec Králové (druhý tým základní části)

HC Oceláři Třinec (poražený finalista play-off)

Slovensko (1 účastník)

- HC05 Banská Bystrica (mistr ligy)

Švédsko (5 účastníků)

- Växjö Lakers (mistr ligy a vítěz základní části)

- Djurgården Stockholm (druhý tým základní části)

- Skellefteå AIK (poražený finalista play-off)

- Malmö Redhawks (zbývající semifinalista play-off, který se jediný nekvalifikoval jiným způsobem)

- Frölunda Indians (třetí tým tabulky po základní části)

Finsko (5 účastníků)
- JYP Jyväskylä (vítěz Champions League 2017/18)

- Kärpät Oulu  (vítěz základní části)

- TPS Turku (druhý tým základní části)

- Tappara Tampere (zbývající finalista play-off ) *stav finálové série Kärpät Oulu  - Tappara Tampere je k 25.4. 3:2

- IFK Helsinki (zbývající semifinalista play-off, který se jediný nekvalifikoval jiným způsobem)

Švýcarsko (4 účastníci)

- SC Bern (vítěz základní části)

- EV Zug (druhý tým základní části)

- HC Lugano (finalista play-off)   *stav finálové série HC Lugano - ZSC Lions je k 25.4. 2:3

- ZSC Lions (finalista play-off)  

Německo (3 účastníci)

- Eisbären Berlín (finalista play-off a druhý tým základní části)  *stav finálové série Eisbären Berlín - Red Bull Mnichov je k 25.4. 3:3

- Red Bull Mnichov (vítěz základní části a účastník finále play-off)

- Norimberk Ice Tigers (semifinalista, lépe umístěný v tabulce po základní části)

Rakousko (3 účastníci)
- HC Bolzano (mistr EBEL)

- Vienna Capitals (vítěz základní části)

- Red Bull Salzburg (druhý tým základní části)

Bělorusko (1 účastník)

- Neman Grodno (mistr ligy)

Norsko (1 účastník)

- Storhamar Hamar (mistr ligy)

Velká Británie (1 účastník)

- Cardiff Devils (mistr ligy)

Dánsko (1 účastník)

- Aalborg Priates (mistr ligy)

Francie (1 účastník)

- Rouen Dragons (mistr ligy)

Polsko (1 účastník)

- GKS Tychy (mistr ligy)

                                                                                                                      redakce