Poslední aktualizace 2018. března 08. 14:40
Pit lane

Doporučuji poštou! zavřít

Mercedes už si je jistý: Red Bull je náš největší soupeř

Valtteri Bottas

8.3. 2018 - Mercedes nepochybuje o tom, že Red Bull bude asi největším soupeřem týmu v boji o titul. A že ještě v testech neukázal vše.

Technický ředitel týmu James Allison, který do Mercedesu přestoupil nedávno od Ferrari, se Red Bullu objektivně bojí.

„Jsou tady tři velmi rychlé týmy a není pochyb o tom, že Red Bull jsou ti, se kterými svedeme boj o titul mistra světa. O tom není pochyb. Jak testování pokračuje, máte lepší a lepší pochopení toho, jak se věci mají. Samozřejmě v době, kdy do konce testů zbývají dva dny, existují nejasnosti. Nemůžeme říci, jestli jsme napřed my nebo oni. Ale můžeme říci, že je to hodně těsné.

Neumím říci, jaké mají plány v oblasti motoru, ale šasi ještě určitě dozná změn, než se ukáže v Melbourne. Ale svou rychlost už dnes nikdo neskrývá. Nemá to žádný smysl. Musíte pochopit potenciál svého auta, jedině takové testy mají smysl.“

Že se Red Bull přiblížil Mercedesu si myslí také Daniel Ricciardo. Kde se v této bitvě ale umístí Ferrari, tím si Australan není jist.

„Vypadá to, že jsme blízko, ale kde je Ferrari, tím si nejsem jistý. Ale my jsme daleko blíže než vloni. Budu to trochu studovat, ale ne moc, protože v Melbourne to všichni poznáme. Myslím si, že Mercedes má trochu navrch, ale ne moc. Ne šest desetin jako vloni. Ferrari si myslím, že je na tom podobně jako my. Ale mám dobré pocity spíše než špatné, to je jasné.“

                                                                                                                                              autor: www.gpf1.cz