Doporučuji poštou! zavřít

Ten čtvrtý vzadu? Nyní rozhodně ne…

Ángel di María po svém příchodu v roce 2015

9.2. 2018 - Člověk by měl i tendenci zapomenout, jakým úžasným fotbalistou zůstává Ángel Di María. Poté, co do PSG v létě přišli Mbappé a Neymar, stal se bývalý hráč Realu Madrid nebo Manchesteru United při přítomnosti další ofenzivní hvězdy Edinsona Cavaniho nikoli nechtěným mužem, ale hráčem, který se do tříčlenného útoku PSG nevejde a nepatří tak mezi jasné volby do základní jedenáctky. Což mu pochopitelně nevonělo. To se nyní ale zase otáčí…


Celkově je angažmá argentinského reprezentanta v pařížském velkoklubu provázeno veselými i slabšími chvilkami. Po svém příchodu z United v létě v roce 2015 pod Laurentem Blancem okamžitě zabral a nechal tak rychle zapomenout na své strádání v ostrovním týmu. S Emerym jim to ale na začátku moc neladilo a podzim 16/17 byl znovu nedobrý. Jaro se už opět povedlo a Di María si liboval, že si s Emerym už rozumějí. Jenže pak přišlo loňského léto a do klubu přišel Neymar. A Di María byl opravdu kousíček od toho, aby se vrátil do Španělska a posílil řady týmu, který o svůj klenot přišel, FC Barcelony. A když v srpnu přišel do PSG Mbappé, bylo možná Di Maríovi o to více líto, že přestup nevyšel. Od příchodu zázračného teenagera nastoupil Argentinec do konce podzimu v zahajovací jedenáctce týmu jen 7x z 15 zápasů. Což by možná samo o sobě nebyl takový průšvih. Ale mnohem hůře se zanedlouho třicetiletému hráči snášelo to, že nebyl nasazován v podniku, který je ve fotbale tím nejatraktivnějším. V Lize mistrů totiž během podzimu Di María nenastoupil v základu ani jednou a všehovšudy odehrál ve 4 utkáních 71 minut jako náhradník.

A proto se během ligové pauzy na sklonku roku a při otevření zimního přestupního okna začalo znovu řešit, jestli Di María nedostane zelenou k odchodu. On sám vše řekl jasně: „V Paříži jsem šťastný. Ale neplatí to o současné sezóně. Chci hrát více a myslím, že jako náhradník dokazuji, že jsem připraven nastupovat v základní sestavě."

A ejhle, od začátku tohoto kalendářního roku začal dávat (i díky absencím tria Cavani, Mbappé, Neymar) Emery Di Maríovi více šancí a vicemistr světa z roku 2014 se té příležitosti chytil nejpevněji, co to šlo. Pařížané odehráli od začátku roku ve třech soutěžích deset zápasů. Di María byl ve všech v základu a dal 9 gólů. K tomu přidal 5 asistencí.  A hrál skvěle.

Všichni v PSG jsou nyní z výkonů argentinského křídelníka nadšeni a v klubu i mimo něj už začíná rezonovat otázka, zda dostane Di María šanci v základní jedenáctce i v tolik očekávaném souboji osmifinále Ligy mistrů proti Realu Madrid. První zápas se hraje již příští týden ve středu v Madridu. Di María se už dříve nechal slyšet, že by proti týmu, ve kterém 5 let působil, a získal tam trofej pro vítěze Ligy mistrů, strašně moc chtěl hrát. A jeho konkurent v útoku, Kylian Mbappé tento týden prohlásil, že „Di María hraje nyní tak dobře, že by si šanci od první minuty zasloužil“. S tím se dá i souhlasit, ale místo koho? První na forhontě je právě Mbappé. Po trochu váhavějším startu začal hrát během podzimu skvěle. Ale zejména při zápase na trávníku soupeře by se Emerymu mohlo hodit trochu více disciplíny, rozvážnosti a zodpovědnější hry směrem dozadu. Právě to jsou atributy, ve kterých má Argentinec oproti mladému Francouzi co nabídnout.

Dočká se Di María? V lecčem může napovědět poslední zápas, který Pařížané před středou odehrají. Bude to sobotní utkání v lize v Toulouse. Kdo bude sedět a kdo hrát a u koho tedy bude větší naděje, že nastoupí ve středu, můžete zkontrolovat sami počínaje sedmnáctou hodinou na Sportu 2.

                                                                                                                                              redakce/AS/