Doporučuji poštou! zavřít

Shrnutí 2. týdne playoff NFL

16.1.2018 – Kdyby někdo před startem NFL sezóny prohlásil, že tři quarterbaci ve finále jednotlivých konferencí budou Chase Keenum, Nick Foles a Blake Bortles, okamžitě by byl odveden na psychiatrické vyšetření. NFL ale znovu ukázala, že v americkém fotbale je možné úplně všechno! K vidění byl týden, na který se v nejlepší lize amerického fotbalu dlouho nezapomene.

Zázrak v Minnesotě a americký fotbal ve své plné kráse, to byl poslední souboj divizního kola playoff mezi Minnesotou Vikings a New Orleans Saints. Minnesota v první půli jasně dominovala a do šaten šla za stavu 17-0. Saints ale v druhé půli zabrali a dostali se na dostřel, a tři minuty před koncem se dokonce díky touchdowny RB Kamary z ruky Breese dostali poprvé do vedení. Pak ale nastala neuvěřitelná sekvence akcí, která by vydala na samostatnou knížku. Nejprve QB domácích Case Keenum dostal svůj tým na pozici pro fieldgoal a ten 94 vteřin před koncem proměnil kickerForbath a poslal Vikings znovu do vedení. Saints mají však k dispozici QB Breese, který dokázal i přes potvrzení dlouhého čtvrtého downu dostat svůj tým na polovinu Minnesoty, kde se naopak necelých třicet vteřin před koncem z 43y trefil hostujícíkicker Lutz a poslal Saints do vedení o jeden bod. Minnesota tak dostala míč 25 vteřin před koncem, pouze s jedním timeoutem a potřebovala zázrak k tomu, aby sezónu udržela naživu. Ten ale přišel, když Keenum našel WR Diggse, kterého trestuhodně minul defenzivní backWilliams a Diggs s vypršením času doběhl do endzóny a poslal Vikings do konferenčního finále. Jeden z nejneuvěřitelnějších zápasů a nádherná ukázka, že v americkém fotbale je povšem, až je po všem. SAINTS 24, VIKINGS 29.

V druhém zápase konference NFC se zase blýskla obrana Phiadelphie, která zastavila obávaný útok Atlanty, a i díky zastavení necelou minutu před koncem těsně u vlastní endzóny umlčela všechny experty, kteří Eagles bez Wentze nevěřili a poslala Philly do souboje o konferenčního šampiona. FALCONS 10, EAGLES 15.

Jediný výsledek, který se očekával a vyplnil, bylo vítězství New EnlglandPatriots nad Tennessee Titans. Úřadující šampioni z New Englandu nenechali nikoho na pochybách a díky dalšímu skvělému výkonu QB Bradyho a obraně, která zaznamenala rekordních 8 sacků, nedovolili QB Mariotovi a celému tým Titans, žádný překvapivý výsledek. TITANS 14, PATRIOTS 35.Naopak další obrovské překvapení se odehrálo v Pittsburghu. Domácí Steelers tam přivítali překvapení letošní sezóny Jacksonville Jaguars a dle předzápasových rozhovorů se už viděli v AFC Championship game. Někteří hráči Steelers se totiž v týdnu před zápasem nechali slyšet, že už vyhlíží další zápas proti Patriots. Aby k němu však mohli nastoupit, tak museli porazit přehlížené Jaguars, a to se jim šeredně vymstilo. Jaguars vlétli do zápasu jako velká voda a na Heinz Field vedli v první polovině už 21-0. Steelers se sice po zbytek zápasu snažili mocně dotahovat, to se jim však nepovedlo a Jaguars dále žijí svou pohádku a postupují do konferenčního finále. JAGUARS 45, STEELERS 42.

Účastníci konferenčního finále jsou tak jasní. O titul šampiona konference AFC si to rozdají New EnglandPatriots proti Jacksonvillu Jaguars a v NFC se utkají PhiadelphiaEagles proti Minnesotě Vikings. O tom, které dva týmy budou reprezentovat své konference v Super Bowlu bude jasno v pondělí ráno, a nás čekají už pouze poslední tři utkání NFL sezóny 2017, které všechny budete moci sledovat na obrazovkách Sport TV…