Doporučuji poštou! zavřít

Shrnutí 1. týdne playoff NFL

8. 1. 2018 – NFL nám hned v prvním týdnu playoff ukázala, že vyřazovací část v nejlepší lize amerického fotbalu je úplně nová soutěž a stát se může cokoliv. Wildcard weekend NFL playoff je minulostí a znovu nebylo nouze o překvapení a skvělé momenty.

Hned v prvním sobotním zápase se v Kansasu utkali domácí Chiefs proti Titans a favorit byl jasný. Chiefs šli do playoff s bilancí čtyřech výher v řadě a Titans si účast v playoff vybojovali až v posledním týdnu a rozhodně nepůsobili jako tým nažhavený na playoff. Chiefs také v prvním poločase dominovali a svého soupeře nepustili téměř k ničemu, a díky tomu šli do šaten za luxusního vedení 21-3. Povědomé číslo? Takto přesně skončil i poločas loňského Super Bowlu, kde Patriots dokázali proti Falcons skóre v druhé půli otočit. To samé se bohužel pro domácí Chiefs událo i na Arrowhead Stadium. Tennessee v obraně vytvořilo neprostupnou zeď a Kansas do konce zápasu už neskóroval. Titans se naopak díky Mariotovi, Henrymu a Deckrovi prosadili třikrát a obrátili stav utkání. Hlavně touchdown Marioty byl hodně neobvyklý. Mariota se snažil najít svého WR v endzóně, ale míč zblokoval obránce Revis, ten se však šťastně odrazil zpět do rukou Marioty a ten si připsal passový TD sám na sebe. Chiefs tak promarnili své velmi nadějné vedení z prvního poločasu a prodloužili svou špatnou sérii v playoff, kde domácí zápas nevyhráli už 25 let. TITANS 22, CHIEFS 21.

Druhý zápas tentokrát z konference NFC se odehrál v Los Angeles, kde si domácí prostředí pro playoff v základní části vybojovali skvělí LA Rams, ale proti nim se postavil loňský finalista Super Bowlu Atlanta Falcons. Rams v základní části předváděli skvělé výkony a jejich útok šlapal jako švýcarské hodinky, ale playoff je prostě jiná soutěž. Zkušený tým Atlanty dokázal eliminovat útočné hrozby Rams a díky skvělé práci QB Ryana byli v průběhu zápasu lepším týmem. Za Falcons se také předvedl kicker Bryant, který trefil hned čtyři FG, a i když se na konci zápasu Rams snažili o obrat, ten zůstal díky skvělé obraně Falcons nedokončen. V Los Angeles si tedy musí na vítězství v playoff počkat minimálně do příštího roku. FALCONS 26, RAMS 13.

V neděli se v playoff poprvé po sedmnácti letech představili Buffalo Bills a toto dlouhé čekání chtěli ještě podtrhnout výhrou proti dalšímu překvapení letošní sezóny Jacksonvillu Jaguars. Jenže Jaguars si vysloužili přezdívku Sacksonville a obrana Jaguars hrála skrz základní část prostě skvěle. To samé nám ukázala i ve WIldcard týdnu a Bills nemohli najít recept na překonání soupeřovi obrany. Naštěstí pro Buffalo stejný problém měl i útok Jaguars a k vidění byla urputná obranná bitva. Pomyslné mističky vah přesunul na stranu domácích Jaguars QB Bortles, který sice vzduchem naházel pouze 87y, ale po zemi získal yardů 88 a dovedl Jaguars k jedinému touchdownu, který na čtvrdý down ve třetí čtvrtině hodil na TE Koyacka. Obrana Jaguars ale mimo field goalu v první polovině soupeři skórovat nedovolila a připsala si tedy první vítězství v playoff od roku 2007. BILLS 3, JAGUARS 10.

Poslední zápas Wildcard weekendu sehráli New Orleans Saints s Carolinou Panthers. Oba týmy disponují skvělými útoky a jak offenzíva vedená QB Brees na straně Saints, tak ta Patnhers pod taktovkou Cama Newtona ukazovala, že patří k tomu nejlepšímu, co v současné NFL je. Oba týmy si v první polovině střídaly skórovací drivy, jenže Saints dokázali vytěžit tři touchdowny a Panthers pouze tři field goaly, což znamenalo poločasové vedení pro domácí celek. Panthers tak museli dohánět, ale na začátku poslední čtvrtiny to bylo stále o dvanáct bodů. Cam Newton ale ukázal, že comeback ve čtvrté čtvrtině mu není cizí a po touchdownech na Olsena a nováčka McCaffreyho dostal svůj tým na rozdíl pěti bodů, to proto, že za Saints se také prosadil skvělý nováček Kamara. Panthers dostali necelé dvě minuty před koncem míč do svého držení a museli skórovat touchdown. To se jim však nepovedlo a vítězství spolu s postupem si tak ve skvělém utkání připsali New Orleans Saints. PANTHERS 26, SAINTS 31.