Doporučuji poštou! zavřít

Shrnutí 13. týdne NFL

Russell Wilson

4. 12. 2017 -  NFL se dostává do své poslední čtvrtiny a to znamená, že boje o playoff vrcholí. Rozlosování zápasů tomu nahrává a nás čeká rozhodně zajímavý prosinec s tím nejlepším americkým fotbalem. Matematickou šanci na postup má stále 28 týmu z 32, pojďme se podívat, jak si kdo vedl v 13. týdnu NFL.

Tahákem týdne byl rozhodně souboj Philadelphie Eagles, kteří přicestovali na horkou půdu Seahawks do Seatllu. Představili se nám tak dva QBs, kteří jsou nejčastěji zmiňováni v souvislosti s oceněním pro nejužitečnějšího hráče sezóny. Zatímco Carson Wentz se svým útokem šlape jako hodinky a mladému rozehrávači pomáhá trojce runningbacků Blount-Clement-Ajayi, tak Russell Wilson musí téměř vše odedřít sám. Wilson byl dokonce před tímto zápasem zodpovědný za 96 % všech útočných touchdownů Seatllu, a úkol pro Eagles zněl jasně – zastavit Wilsona za každou cenu. To se ale hostujícímu celku moc nepovedlo, když Wilson v zápase znovu předváděl perfektní výkony a naházel 3 touchdowny. Naopak útok Eagles se proti skvělé obraně Seahawks trápil. Wentz se svými spoluhráči zatím v každém zápase sezóny, jako jediný tým, nasázeli svým soupeřům více než dvacet bodů a v celkově v průměru přes 30 bodů na zápas, ale v tomto zápase to byla jiná pohádka. Obrana vedená perfektně hrajícím LB Wagnerem udržela Wentze poprvé v sezóně pod hranicí 20ti bodů a Seahawks tak mohli slavit velmi důležité vítězství. EAGLES 10, SEAHAWKS 24.

Souboj o první místo v divizi NFC South předvedli hráči New Orleans Saints a Caroliny Panthers. Dal se očekávat výborný ofenzivní fotbal, jelikož na jedné straně stojí nejužitečnější hráč předloňské sezóny Cam Newton z Panthers a na druhé ofenzivní stálice Drew Brees z New Orleans Saints. Byl to však jiný hráč, který poněkolikáté „ukradl“ hlavní roli zápasu Drew Breesovi. Pokud si stále nepamatujete jméno Alvin Kamara, zapište si ho, tento chlapík řádí jako uragán. Nováček, kterého si Saints vybrali ve třetím kole letošního draftu z univerzity Tennessee, předvádí v posledních zápasech neskutečné výkony. Kamara v zápase získal celkových 126y a připsal si dva touchdowny a po skvělých výkonech si jasně říká o cenu ofenzivního nováčka roku. I díky němu měli Saints zápas pevně pod kontrolou a díky vynikající běhové hře a téměř bezchybnému Breesovi dokázali porazit své divizní rivaly a upevnit si vedoucí pozici ve své divizi. PANTHERS 21, SAINTS 31.

Další zápasy:
Redskins – Cowboys 14:38
Vikings – Falcons 14:9
Lions – Ravens 20:44
Patriots – Bills 23:3
49ers – Bears 15:14
Buccaneers – Packers 20:26
Colts – Jaguars 10:30
Broncos – Dolphins 9:35
Chiefs – Jets 31:38
Texans – Titans 13:24
Browns – Chargers 10:19
Rams – Cardinals 32:16
Giants – Raiders 17:24
Steelers – Bengals 23:20

Playoff obrázek po 13. týdnu:

AFC – 1- Steelers (10-2), 2. Patriots (10-2), 3. Titans (8-4), 4. Chiefs (6-6), 5. Jaguars (8-4), 6. Ravens (7-5)

další týmy bojující o playoff:
Bills (6-6), Raiders (6-6), Chargers (6-6) NFC – 1- Vikings (10-2), 2. Eagles (10-2), 3. Rams (9-3) 4. Saints (9-3), 5. Seahawks (8-4), 6. Panthers (8-4)

další týmy bojující o playoff:
Falcons (7-5), Lions (6-6), Packers (6-6), Cowboys (6-6)

Novinky, zajímavosti, zranění:

QB Giants Eli Manning byl po dvanáctém týdnu posazen na lavičku a jeho místo v základní sestavě zaujal Geno Smith. Manning jako starting QB odehrál za Giants celkem 210 utkání v řadě a tato dlouhá šňůra pro něj tedy v neděli skončila.

WR Eagles Alshon Jeffery podepsal s týmem nový kontrakt na čtyři roky, ve kterých si vydělá 52 milionů dolarů.

New York Giants odvolali hlavního trenéra Bena McAdoo a generálního manažera Jerryho Reese. McAdoo tak končí na lavičce obrů po necelých dvou letech, ve kterých měl bilanci 13-15.

TE Patriots Rob Gronkowski byl za svůj doskok na DB White potrestán suspendací na jeden zápas.


Jan Štiegler