Doporučuji poštou! zavřít

Shrnutí 10. týdne NFL

14. 11. 2017 – Další týden plný vyrovnaných utkání nabídla NFL už ve svém desátém kole. Playoff se nezadržitelně blíží a každý zápas nabývá na důležitosti. Shrnutí, co se dělo v nejprestižnější lize amerického fotbalu je tu.

Zajímavý počin se povedl DE Adrianu Claybornovi z Atlanty. Clayborn si za sedm let v NFL nepřipsal za sezónu více než 7,5 sacku, ale to, co se mu povedlo v zápase s Cowboys, se před ním povedlo pouze třem hráčům v celé historii NFL. DE Falcons si proti Dallasu připsal hned 6 sacků a velkou měrou se zasloužil o to, že Atlanta dokázala v tomto důležitém utkání zvítězit. Cowboys hráli poprvé bez svého hvězdného runningbacka Ezekiela Elliota, který si odpykává 6-ti zápasový trest, který mu udělila NFL za domácí násilí, a který vešel v platnost od tohoto týdne. Cowboys bez své útočné hvězdy a s pozměněnou ofenzivní lajnou nedokázali konkurovat rozjetým Falcons a v důležitém utkání pro místa v playoff v konferenci NFC zaznamenali už čtvrtou prohru v sezóně.  COWBOYS 7, FALCONS 27.

Souboj dvou rivalů viděli diváci v Denveru, kam zamířili úřadující šampioni z New Englandu. Zápas bohužel nenabídl urputnou bitvu, kterou jsme byli zvyklí sledovat v minulých letech, ale jasnou dominanci v podání Patriots. Pokud chcete pomýšlet na vítězství proti dvojici Belichick-Brady, musíte začít s perfektní hrou special teams a poté doufat buď v ofenzivní hody nebo perfektní práci vaší obrany. Hned první proměná se však Denveru hrubě nepovedla. Special teams Patriots totiž hned z prvního puntu zalehly míč Broncos a v průběhu zápasu si ještě připsali kickoff return pro TD a zablokovaný punt. Nejzajímavějším příběhem byl tak návrat TE Bennetta do sestavy Patriots. Bennett byl ve středu propuštěn z Green Bay pro zdravotní stav a měl se podrobit operaci ramene, z listiny waivers si ho však vytáhl hlavní trenér Patriots Bill Belichick a Bennett v neděli nastoupil v zápase proti Broncos a připsal si 38 zachycených yardů. Bennettův týden tak začal propuštěním, plánováním operace a skončil vítězstvím v Denveru v dresu velkých favoritů konference AFC. PATRIOTS 41, BRONOCS 16.

Další zápasy:
Dolphins – Panthers 21:45
Seahawks – Cardinals 22:16
Saints – Bills 47:10
Packers – Bears 23:16
Browns – Lions 24:38
Steelers – Colts 20:17
Chargers – Jaguars 17:20 po prodloužení
Jets – Buccaneers 10:15
Bengals – Titans 20:24
Vikings – Redskins 38:30
Texans – Rams 7:33
Giants – 49ers 21:31

Novinky, zajímavosti a zranění:
Cleveland Browns zůstávají jediným týmem v NFL bez vítězství. 49ers totiž v zápase s Giants prolomili šňůru proher a připsali si konečně „W“ v zápasové bilanci.

QB Viking Teddy Bridgewater nastoupil do zápasu poprvé od hrozivého zranění kolene v srpnu roku 2016. Bridgewater byl sice jen náhradním rozehrávačem, ale i tak si před začátkem zápasu v slzách prožil dojemný návrat na hřiště.

LB Browns Jamie Collins si poranil vazy v koleni a bude svému týmu chybět do konce sezóny.


Jan Štiegler