Doporučuji poštou! zavřít

Shrnutí devátého týdne NFL

Fotó: EUROPRESS/AFP

8.11. 2017 - Přestřelka, rvačka a kovbojská jízda. To není úryvek z knihy o Divokém západě, ale 9. týden NFL. Ta se nám posunula do své druhé poloviny a začala jí hodně zostra.

Hned dva týmy dokázaly nasázet svým soupeřům přes padesát bodů, což se v profesionální lize tak často nestává. Carson Wentz a celý tým Eagles ukazují, že jejich úspěšné tažení letošní sezónou není dílem náhody, ale že se znovu s Philadelphií musí počítat jako s favoritem konference NFC. Naposledy to od Eagles schytali Broncos, kterým Eagles nadělili 51 bodů. Wentz byl znovu perfektní a soupeři nasázel 4 TD a poslední drivy dokonce zůstal za rozhodnutého stavu odpočívat na lavičce. BRONCOS 23, EAGLES 51. Podobný scénář se odehrál i v New Yorku, kde si hostující Rams vyšlápli na Giants a trápící se domácí celek odměnili 51 bodovou nadílkou. QB Rams Jared Goff naházel přes 300y a přidal 4 pasové touchdowny a potvrzuje své obrovské zlepšení od nováčkovské sezóny. RAMS 51, GIANTS 17.

V NFL se také odehrály dvě nezvyklé rvačky, když nervy na uzdě neudržel hvězdný WR Bengals A.J.Green, který si trochu ve stylu wreslingu podal dalšího hvězdného hráče CB Ramseyho z Jaguars. Oba hráči po své potyčce byli poslání do sprch, a to muselo mrzet hlavně hostujcího WR Bengals, jelikož jeho tým podlehl i v tomto zápase a připsal si 5. prohru sezóny. BENGALS 7, JAGUARS 23. Podobná potyčka se strhla i v New Orleans, kde zraněný hostující QB Buccaneers Jamies Winston začal provokovat domácího CB Lattimora, který se po hvězdě Tampy Bay lehce ohnal. Do akce pak zbytečně přiletěl „chránit“ svého QB WR Mike Evans, který srazil tvrdou ranou Lattimora a bitka byla na světě. Vše se trochu překvapivě obešlo bez vyloučení v zápase, Evans však za incident dostal druhý den suspendaci na jeden zápas a bude tak svému týmu chybět proti NY Jets. Saints si i přes vyhrocenou situaci poměrně jasně poradili s divizními rivaly a připsali si šesté vítězství v řadě. BUCCANEERS 10, SAINTS 30.

 

Z lehkého herního útlumu se chtěli dostat Chiefs, kteří po skvělém startu do sezóny prohráli z posledních třech utkání hned dvě. Proti nim se postavili Cowboys, kteří jsou po svém volném týdnu naopak ve velké herní pohodě. A to Cowboys potvrdili, když QB Dak Prescott přesně rozdával své přihrávky a stále hrající RB Elliot podpořil svého rozehrávačem skvělým výkonem po zemi. Ve vyrovnaném utkání se tak radoval domácí celek, který zasadil Chiefs třetí prohru ze čtyř zápasů a sám si připsal třetí vítězství v řadě. CHIEFS 17, COWBOYS 28.

 

Další zápasy:

Lions – Packers 30:17

Bills – Jets 21:34

Falcons – Panthers 17:20

Colts – Texans 20:14

Ravens – Titans 20:23

Cardinals – 49ers 20:10

Redskins – Seahawks 17:14

Raiders – Dolphins 27:24

Playoff obrázek po polovině základní části:

AFC: 1. Steelers 6-2, 2. Patriots 6-2, 3. Chiefs 6-3, 4. Titans 5-3 + Wild Card: 5. Jaguars 5-3, 6. Bills 5-3

NFC: 1. Eagles 8-1, 2. Saints 6-2, 3. Vikings 6-3, 4. Rams 6-2 + Wild Card: 5. Panthers 6-3, 6. Cowboys 5-3

                            

                                                                                              Jan Štiegler