Poslední aktualizace 2017. října 12. 09:27
KHL & CHL

Doporučuji poštou! zavřít

České týmy se dozví soupeře pro play-off, sledujte živě los CHL

HC Kometa Brno si zajistila účast v play-off CHL

12.10. 2017 - Tři ze čtyř zástupců české extraligy si zajistili postup do play-off CHL. Hokejisté Třince zdolali v závěrečném vystoupení v základní skupině D Ligy mistrů švédský celek HV 71 z Jönköpingu 3:0 a stejně jako Kometa Brno a Liberec budou v nadnárodní soutěži pokračovat. Kometa ve skupině B už s jistotou další účasti v soutěži prohrála na ledě švédského Malmö 0:3. Hradec prohrál se švýcarským Bernem a osmifinále CHL si nezahraje.

V Lize mistrů pokračuje 16 nejlepších týmů, které se již zítra dozví, jací soupeři na ně čekají v osmifinále. Los play-off z Helsinek odvysíláme živě v pátek 13.10. od 12:00 na Sport1. Všech šestnáct týmů je rozděleno do dvou výkonnostních košů, přičemž v koši 1 jsou vítězové skupin a v koši 2 týmy, které se umístily na druhých místech. Všechny tři české kluby nalezneme v koši 2. Z toho vyplývá, že v prvním kole play-off není možná vzájemná konfrontace dvou českých týmů. V dalším průběhu nadstavby už ano. Losování týmů je čistě náhodné a nalosování do prvního kola zároveň poodhalí postupový klíč až do finále.