Doporučuji poštou! zavřít

Shrnutí prvního týdne NFL

13.9.2017 - 214 dní. Tak dlouho se čekalo na další ostrý zápas NFL a začátek základní části. Ta konečně přišla a o zábavu bylo v prvním hracím týdnu rozhodně postaráno.

V úvodním utkání celé sezóny se už tradičně na svém domácím stadionu představili úřadující šampioni, tedy New England Patriots, kteří přivítali velmi silný tým Kansas City Chiefs. Patriots před tímto zápasem vyvěsili už svůj pátý baner pro vítěze Super Bowlu a na předzápasové ceremonii ještě jednou, před domácími fanoušky, oslavili zisk Super Bowlu z loňské sezóny. To byla ale jediná oslava, kterou Patriots v tomto dni měli. Zápas začali Patriots velmi dobře a po touchdownu RB Gillisleeho se ujali vedení, které mohli navýšit hned v dalším drivu, a to když ze své první akce v NFL ztratil míč nováček Hunt. Chiefs však Patriots zastavili na čtvrtý down a stále drželi zápas vyrovnaný. Do šaten tak týmy šli za těsného vedení 17-14 pro New England. Ve třetí čtvrtině se pak po dlouhém pasu prosadil rychlík Hill z Kansasu, na kterého odpověděli Patriots TD GIllisleeho a field goalem Gostkowskiho. Do poslední čtvrtiny tak Chiefs vstupovali se ztátou šesti bodů, kterou ale rychle smazali. Nejprve se po 78y zachycení a běhu prosadil nováček Hunt, který přidal ještě jeden TD po zemi a Chiefs byli rázem týmem tahající za delší část provazu. Finalní ránu zasadil domácím RB West, který skóroval těsně před koncem zápasu a potvrdil tak vítězství Chiefs. Za hosty zazářil nováček Hunt, který stanovil rekord NFL v počtu získáných yardů nováčkem v prvním zápase, když jich dokázal sesbírat 246 a přidal 3 TD. CHIEFS 42, PATRIOTS 27.

Souboj dvou týmů, kteří rozhodně budou bojovat o playoff, viděli diváci v Tennessee, kde se potkali domácí Titans s Oaklandem Raiders. Do sestav obou týmů se vrátili hvězdní rozehrávači, kteří se zranili v loňské sezóně, tedy Derek Carr na straně Raiders a Marcus Mariota na strně Titans. To však nebyl jediný návrat na hřište NFL, po roční pauze a návratu z fotbalového důchodu si fanoušci mohli užít pohled na RB Marshawna Lynche v dresu Raiders. Ten ukázal, že mu rozhodně vynechaný rok nevzal nic z jeho schopností, když za zápas naběhal celkem 76 yardů. Lynche skvěle doplnil QB Carr, který naházel 262y přidal dva touchdowny a prakticky začal sezónu ve stejné formě, ve které skončil tu loňskou. Ani solidní výkon Marioty tak nestačil Titans na silné Raiders a ve vyrovnaném utkání brali vítězství hosté. RAIDERS 26, TITANS 16.

Další velký souboj dvou týmů, kteří jsou pasováni jako favoriti na postup do Super Bowlu, se odehrál v Green Bay, kde se domácí Packers střetli se Seahawks. V první půlce fanoušci neviděli moc povedené útočné snažení obou týmů, a to hlavně díky skvělé obraně na straně Seahawks, která i tento rok bude patřit k těm nejlepším. Na druhé straně hrála velmi dobře i obrana domácích, však velký kámen úrazu pro Seattle byla hra jejich ofenzivní lajny, která nedokázala zastavit tlak na QB Wilsona. Tomu se povedlo ke konci poločasu dovést svůj tým na hranici field goalu, o který se postaral kicker Walsh a Seahawks tak drželi poločasové vedení 3-0. Ve třetí čtvrtině se však skvěle ukázal domácí útok vedený Aaronem Rodgersem. Ten nejprve připravil půdu pro 6y touchdownový běh RB Montgomeryho a poté sám našel volného WR Nelsona pro TD. Packers tento náskok i přes další field goal Walshe udrželi a připisují si velmi cennou výhru nad silným týmem Seahawks. SEAHAWKS 9, PACKERS 17.

Novinky, zranění a zajímavosti:

Safety Kansasu Eric Berry si přetrhl achilovu šlachu a sezóna pro tohoto hvězdného hráče bohužel skončila.

Další hvězdný hráč, který už se v letošní sezóně neukáže je WR Jaguars Allan Robinson, který si v zápase s Texans přetrhl vazy v koleni a sezóna pro něj také skončila.

RB Cardinals David Johnson si poranil v zápase s Lions zápěstí. Johnson tak zřejmě poputuje na listinu zraněných hráčů, ze které se bude moci vrátit nejprve po 8 týdnech.

Dvě poločasové výměny QB byly vidět v prvním týdnu. Nejprve v Colts nahradil trápícího se Tolziena Jacoby Brissett, kterého Colts přivedli do týmu minulý týden výměnou z Patriots. Stejný osud potkal i Toma Savage z Texans, kterého nahradil nováček Deshaun Watson.

DT Aarond Donald ukončil svou malou stávku za novou smlouvu a vrátil se k týmu LA Rams, Do prvního utkání Rams však Donald nezasáhnul.

Steelers podepsali novou smlouvu s DL Stephonem Tuittem na pět let, ve které si vydělá 61 milionu dolarů.