Poslední aktualizace 2017. srpna 06. 09:26
Pit lane

Doporučuji poštou! zavřít

McLaren „udělá všechno“, aby udržel Alonsa

6.8. 2017 - Španěl se stále nerozhodl, zda bude s týmem závodit i příští rok.

McLaren udělá vše, co je v jeho silách, aby ve svých barvách udržel Fernanda Alonsa i pro sezonu 2018. Řekl to provozní ředitel týmu Jonathan Neale. Alonsovi vyprší stávající tříletý kontrakt na konci letošního ročníku, Španěl přitom řekl, že své rozhodnutí učiní do září.

Dvojnásobný mistr světa se netají svým rozčarováním z dlouhodobé formy McLarenu. Od svého návratu k týmu v roce 2015 totiž ani jednou nevystoupil na stupně vítězů. Spojení McLarenu s Hondou se naopak nese ve znamení slabé výkonnosti a špatné spolehlivosti. Je proto jasné, že Alonsovo rozhodnutí bude záležet také na volbě dodavatele pohonných jednotek.

McLaren zvažuje své možnosti mimo Hondu, například Ferrari a Mercedes však již oznámily, že stáji z Wokingu v příštím roce pohonné jednotky dodávat nebudou.

„Kdybych měl říct, jak to cítím já, byl bych nesmírně rád, kdybychom měli Fernanda v tomto týmu,“ řekl Neale. „Vím, že uděláme všechno pro to, abychom ho v tomto týmu udrželi, jsem si ale vědom, že on bude mít na výběr, nic není dáno. Myslím, že je to skvělý chlap, je jedním z nejlepších jezdců, se kterým jsem kdy pracoval a rád bych ho tu měl déle.“

Alonso ve Velké ceně Maďarska dosáhl na nejlepší letošní výsledek McLarenu, když do cíle dojel na šesté pozici. Svedl přitom krásnou bitvu s krajanem Carlosem Sainzem jr.

Na otázku, zda si myslí, že má Alonso stále svoji vrcholnou formu, Neale odpověděl: „Myslím. Když se podíváte na to, jak těžké obecně je v Maďarsku předjíždět a pak se podíváte na ten manévr, který předvedl na Sainze, to bylo skvělé. Zkusil to poprvé, úplně se to nepovedlo, ale napříště už to dokázal. Udělat to tak bezpečně a čistě jako on, to je skvělá ukázka jeho umění a bojovného ducha.“

Přestože stále není jasné, s jakými pohonnými jednotkami a jezdci bude tým závodit v roce 2018, Neale řekl, že vidí budoucnost McLarenu optimisticky: „Za posledních 12 měsíců se stalo hodně. U McLarenu jsme připraveni udělat další krok. Naše pozornost se začíná obracet k vozu na příští rok a na to, jak bude vypadat.

Samozřejmě, ty věci okolo motoru jsou toho součástí. Musíme to všechno zajistit, a to do září, aby naši jezdci věděli, kým budeme a jaké budou jejich plány. Ještě jsme neučinili žádná pevná rozhodnutí. Vedeme intenzivní jednání s Hondou. Zároveň informujeme FIA a FOM o tom, co se děje.“

                                                                                                          autor: www.gpf1.cz