Poslední aktualizace 2017. července 15. 09:33
Pit lane

Doporučuji poštou! zavřít

Kubicově návratu už nestojí nic v cestě

15. 7. 2017 - Tým Renault se ústy svého šéfa Cyrila Abiteboula stále kladněji vyjadřuje o současné formě Roberta Kubici. Podle posledních zpráv už teoreticky nic nebrání v cestě jeho návratu do F1.

Kubica má za sebou další test s Renaultem. Tentokrát se zkraje týdne svezl na okruhu Paula Ricarda a výsledky jsou pozitivní (přestože Polák jel opětovně s vozem specifikace 2012 a je otázkou, jak by zvládl zátěž, kterou požadují moderní monoposty s vyšším přítlakem).

Čím dál více se tak množí spekulace ohledně toho, že Kubica by se s Renaultem mohl vrátit na pozici závodního jezdce už příští sezonu. Co na to šéf francouzské stáje Cyril Abiteboul? „To bych netvrdil. Nechci říci ‚ano‘ nebo ‚ne‘,“ odpovídá trochu vyhýbavě. „Není to jako napsání testu, kterým uděláte zkoušku. Ale nevidíme pro jeho návrat žádné očividné překážky.“

I Abiteboul však poukazuje na fakt, že Kubica si zatím nemohl vyzkoušet letošní monopost. „Testování za těchto okolností a testování se současným vozem, to je něco kompletně odlišného. Je to komplexní situace. Neděláme to kvůli propagaci, přestože to vytváří mnoho spekulací a zájmu médií. Jde nám o Roberta.“

A jak se Polákovi vyvedl testu na okruhu Paula Ricarda? „Můžu vám říci, že je pořád velmi rychlý,“ hodnotí Abiteboul. „Je velmi konzistentní a co je velmi důležité, má energii, sílu a entuziasmus, který vždycky měl.

Stále je moc brzy na to, abychom hovořili o dalších krocích. Nechci přiživovat spekulace. Právě teď se soustředíme na to, abychom co nejvíce získali z aktuálního jezdeckého složení a balíčku. Pak budeme uvažovat o roce 2018. Bude to včas, ale ne ještě teď,“ dodává šéf Renaultu.

gpf1.cz