Doporučuji poštou! zavřít

O Pohár EHF i čeští házenkáři

Petr Štochl

16. 5. 2017 - O víkendu 20. a 21. května vyvrcholí druhá nejvýznamnější evropská klubová soutěž házenkářů - Pohár EHF. K radosti českých fanoušků, pakliže nepřijde na poslední chvíli zranění či nemoc, za účasti tří současných či bývalých reprezentantů - Jana Stehlíka, Miroslava Jurky či Petra Štochla.

Los tomu chtěl, že se střetnou hned v semifinalovém duelu. Dres francouzského celku  Saint-Raphael Var Handball oblékají totiž první dva jmenovaní, zatímco jejich soupeře - Fuchse Berlín nestárnoucí Štochl.

Momentálně čtvrtý celek tabulky francouzské nejvyšší soutěže je celkem s poměrně vysokým věkovým průměrem - hned osm hráčů přesáhlo třicítku. Má ve svém středu výborného španělského tvůrce hry Sarmienta, střelecky disponované levé křídlo Caucheteuxe - dal 76 branek i talentovaného mladého pivota Běloruse Karaleka, který byl hodně vidět na světovém šampionátu ve Francii. Česká dvojice Jurka - Stehlík okupuje pravou stranu hřiště, kde má ale Stehlík velkou konkurenci v Dipandovi. Během soutěže prohrál loňský vícemistr Francie ve skupině na palubovce svého semifinalového soupeře z Berlína o 6 gólů. “Lišky z Berlína “ oplatily francouzskému celku porážku doma - vyhrály o dvě branky. Berlínští mají také pětici hráčů přes třicítku - právě Petr Štochl je nejstarším mužem sestavy, překročil čtyřicítku. Zkušený celek má ve svém středu reprezentačního golmana Heinevettera a střelecky disponovanou dvojici  Dána Lindberga na pravém křídle - 74 branek a spojku Srba Petara Nenadiče se 54 zásahy do černého. Ve čtvrtfinále přehrál St. Raphael dvakrát bundesligový Melsungen, Berlín porazil rovněž dvakrát maďarskou Tatabanyu.

Úvodní semifinalový duel v EWS Aréně v Goppingenu obstará dvojice bundesligových celků - SC Magdeburg a Frish Auf Goppingen. V německé nejvyšší soutěži je na tom momentálně lépe první jmenovaný, soupeře však požene určitě vyprodaná pětitisícová hala. I tady uvidíme celou řadu zkušených házenkářů, současných či bývalých reprezentantů mnoha evropských zemí. Zatímco Goppingen postoupil jako pořadatel Final four přímo, Magdeburg musel svést dva čtvrtfinalové duely se španělskou Anaitasunou, kterou porazil venku i doma.

Bude to rozhodně zajímavý házenkářský víkend. Prosadí se celky, které už poznaly chuť vítězství v této soutěži - obhájce Goppingen, vítěz z předchozí sezony 14/15 Fuchse či trojnásobný šampion Magdeburg anebo překvapí zatím jen třikrát čtvrtfinalový St. Raphael?

Odpověď na tuto otázku Vám dají přenosy na našich kanálech SPORT TV, tak si je nenechte ujít.
                
P.S.: Česká házená bude mít ve vyprodané aréně ještě jednoho zástupce - delegátem EHF bude zkušený odborník Jiří Konečný.


Jan Slepička