Doporučuji poštou! zavřít

Na přestupovém trhu NFL se dějí zajímavé věci

20.4. 2017 – V NFL se říká, že v celé sezoně jsou 4 nejvíce vzrušující momenty. Jedním z nich je úvodní výkop Super Bowlu, na který si budeme ještě nějakou chvíli muset počkat. Druhým z nich je úvodní výkop prvního kola základní části, který nás čeká až v září. Zbylé dva momenty jsou start trhu volných hráčů a draft nováčků. Zatímco draft se nám nezadržitelně blíží, a i Vy si ho můžete znovu vychutnat na obrazovkách Sportu TV, tak trh volných hráčů už nějaký ten týden běží a my se podíváme, které týmy na papíře nejvíce posílily do nové sezony.

Jedním z největších hráčů na startu Free agency, neboli trhu s volnými hráči, byli trochu překvapivě úřadující šampioni z New England Patriots. Jejich hlavní muž, trenér a GM v jedné osobě Bill Belichick, byl agresivní hned od samého začátku a k Patriots nejprve přivedl bývalého CB Bills Stephona Gilmora, který dostal smlouvu na 5 let za 65 milionu dolarů. Poté vyměnil svůj výběr v prvním kole draftu za talentovaného WR z New Orleans Brandina Cookse, aby pár dní poté skrz výměnu do týmu přivedl ještě TE Allena z Colts a DE Ealyho z Panthers. Patriots včetně těchto transakcí dokázali podepsat ještě svého vlastního volného hráče a základní kámen obrany, LB Donta Hightowera a několik dalších vlastních hráčů. Patriots jsou tak rozhodně jedením z týmů, kterým se start do nového ročníku, co se týče posílení kádru, rozhodně vydařil.

V Green Bay nechtěli nechat QB Aarona Rodgerse smutného, a tak mu pořídili novou „hračku“. Stal se jím bývalý TE Patriots Martellus Bennett. S Bennettem by útok Packers mohl dosáhnout nové dimenze a celá konference NFC doufá, že Aaron se se svým útokem nedostane do takové útočné pohody jako pár let zpátky. Podobný kousek se povedl i Tampě Bay, která dokázala podepsat DeSeana Jacksona z Washingtonu. Jackson s Mikem Evansem tak utvoří jednu z nejlepších dvojicí WRs v celé NFL, kterým bude dirigovat mladý QB Jameis Winston.

Velkou pomoc dopřáli svému QB i u Eagles, když pro mladého Wentze přivedli do týmu zkušené veterány WR Alshona Jefferyho a Torryho Smitha. Spolu s vyztužením ofenzivní lajny by Eagles znovu rádi nakoukli do playoff pod taktovkou svého mladého QB.

Ze zadních pozic tabulky z minulého roku by se rádi dostali i v Jacksonvillu. Tento mladý tým po předloňské úspěšné sezoně herně tápal a u Jaguars to odnesl trenérský staff. Nový management ale v letošní offseason hodně zainvestoval do obrany, která nyní vzbuzuje velký respekt. Do Jaguars přišel talent minulého roku CB A.J.Boye z Houstonu, zkušený veterán DT Calais Campbell z Arizony a řízný safey Barry Church z Dallasu. Pokud na svou formu ze sezóny 2015 naváže i QB Blake Bortles, můžou být Jaguars černým koněm celé soutěže.

Další významné podpisy:

WR Brandon Marshall do Giants

QB Mike Glennon do Bears

WR Pierre Garcon do 49ers

QB Tyrod Taylor zůstává v Bills

LT Andrew Withworth do Rams

Zajímavá událost, která v NFL nemá obdoby, se udála v Houstonu. Texans vyměnili svého starting QB Brocka Osweilera do Browns rok poté, co mu dali smlouvu na 72 milionů dolarů. Vedení Texans nebylo spokojeno s výkony Osweilera a po roce se zbavuje tohoto omylu, který udělali. S Osweilerem putuje do Cleavlandu i výběr v druhém kole draftu. Jediná povinnost pro Browns je převzít garantované peníze, které Osweiler ve své smlouvě má, to však Browns, kteří disponují nejvyšším volným rozpočtem vůbec nevadí. O tom, zdali Oswailer zůstane v Browns nebo bude propuštěn se vedení Cleavlandu ješte nerozhodlo.

Další velké věci nás čekají v dalších dnech. RB Marshawn Lynch, který minulý rok odešel do fotbalového důchodu by se chtěl vrátit zpátky a hrát za svůj rodný Oakland. Jeho práva však stále drží Seahawks, se kterými Raiders usilovně jednají. Jasno o působení tohoto hvězdného RB by mělo být do draftu. I jeden z nejlepších RB v historii ligy Adrian Peterson stále nemá tým. Peterson však trpělivě objíždí týmy za které by byl ochoten nastoupit a čeká na nejlepší pozici, pro podpis nové smlouvy. Ta přijde pravděpodobně až po letošním draftu.

Letošní draft je naplánovaný na 27-29. dubna a uskuteční se ve Philadelphii v muzeu umění na Eakins-Oval. Jako první půjdou na řadu Cleveland Browns a očekává se, že si vyberou nejlepšího hráče letošního draftu DE Mylese Garretta z univerzity Texas A&M. Další výběry jsou však nejasné a čeká se spousta výměn a napínavých okamžiků, při výběru nováčků do profesionální ligy.

…na noc z 27.dubna si tedy obstarejte občerstvení a pevné nervy. Jeden ze čtyřech vrcholů NFL přichází a bude stát za to. To vše navíc na obrazovkách Sportu TV! Buďte připraveni NFL se pomalu vrací.

                                                                                                                                                                Jan Štiegler