Doporučuji poštou! zavřít

Osm adeptů na čtyři místa ve FINAL FOUR

17. 3. 2017 - Dámská házenkářská Liga mistrů má za sebou dvě části - základní skupiny a nadstavbové skupiny Main round, z nichž  vykrystalizovalo osm nejlepších družstev, které se nyní utkají k.o. systémem ve čvtrfinále.

Nadstavbové skupiny přinesly suverenitu vítěze Main round II maďarského celku Audi ETO Gyori, který má obrovsky silný kádr i stabilní vedení a s útokem na znovuzískání trofeje to myslí velmi vážně. I když postrádá nejlepší pivotku současnosti Heidi Lokeovou,získal před sezonou Noru Morkovou, forma se vrací Gorbiczové,se zápasovou zátěží začíná před časem obávaná spojka Tomoriová. Je vynikajícím vysvědčením pro český handball, že v tak silném kádru hraje reprezentantka Jana Knedlíková.

Vítězem skupiny Main round I se stal díky vítězství v posledním kole Vardar. Tým, který vystřídal během základní a nadstavbové skupiny tři trenéry či trenérky, z nichž ta poslední - Irina Dibirovová, naskočila právě až v závěrečném kole bez toho, že by kdy předtím seděla na trenérské lavičce jakéhokoliv velkého klubu. Je ale faktem, že má za sebou výbornou hráčskou minulost včetně medailí z mistrovství světa. Přesto bude zajímavé, jak obstojí na lavičce Vardaru v konfrontaci se zkušenějšími kolegy. Její výhodou je to, že má silný kádr nabitý osobnostmi z celého světa - jen pro zajímavost, v osmnáctičlenném kádru je jediná Makedonka - Ristovská.

Překvapivý vítěz z minulé sezony - celek Bukurešti - přesvědčil až v závěru.Dlouho se nemohl vyrovnat se změnami v kádru, hledal i optimální herní systém. Ústřední postavou je švédský playmaker Gulldenová, s jejíž výkonem stoupá i padá hra. Spoléhat bude i na střelkyni Jorgensenovou či křídlo Mehmedovičovou.

Stejně jako Bukurešť hledala po většinu sezóny svou tvář i Buducnost.Černohorský tým se dostal do tempa až v závěru nadstavbové skupiny. Rozehrála se Bulatovičová, která s Neaguovou tvoří jeden z nejlepších párů krajních spojek současnosti. Připočteme-li Cvijičovou na pivotu, čtvrtfinalový soupeř to nebude mít jednoduché.

Tím je norský Larvik, celek složený ze zkušených hráček, ostřílených v těžkých bitvách minulých let.Pravda, ztratil Noru Morkovou, kterou však s poměrně velkým úspěchem nahrazuje na pravé spojce Kurtovičová, výbornou sezónu prožívá i Frafjordová na pivotu, oporou je Toftová v brance.
Velký potenciál má i maďarský Rail Cargo Hungaria, který ztratil vítězství ve skupině až v závěrečném kole. Objevil velký talent v brance - Bírovou,k dirigentkám Szucsanszkiové a Kovacsicsové se přidala střelkyně Szollosi-Zacsiková. Vyřadí toto ambiciózní družstvo obhájce trofeje a půjde spolu s Gyorem mezi čtyři nejlepší?

Na to myslí samozřejmě i poslední dva celky osmifinále - FC Midtjylland a Métz Handball.
Nebudou v souboji se soupeři rozhodně favority, ale mohou překvapit. Vždyť francouzský celek rozdrtil ve skupině Vardar a Midtjylland porazil jak Bukurešť, tak i Gyor.

Složení čtvrtfinalových dvojic je následující:
FCMidtjylland -  HC Vardar
Metz Handball - Gyori Audi ETO KC
CSM Bukuresti - FTC-Rail Cargo Hungaria
Buducnost - Larvik

První polovina dubna bude jistě ve znamení výborné házené. Ne nadarmo mnozí příznivci toho sportu přiznávají, že vrcholná ženská házená je stejně tak atraktivní jako ta mužská.
Přesvědčit se můžete na našich kanálech SPORT 1 a SPORT 2.


Jan Slepička