Doporučuji poštou! zavřít

Víkendový šlágr Serie A: AC zve na San Siro Fiorentinu

Andrea Bertolacci (AC Milan) a Josip Iličič (Fiorentina)

14. 2. 2017 - Nevíte, který zápas si v bohatém víkendovém programu vybrat? Máme pro vás tip. Na legendárním stadionu Giuseppe Meazza v Miláně se utkají dva týmy bojující o evropskou účast a návrat zašlé slávy. Zápas by měl mít šťávu. I proto, že oba týmy v tabulce dělí jediný bod.

Ten má k dobru mužstvo AC, jemuž se v posledních týdnech nedaří zcela podle představ, ovšem poslední dvě kola zvládlo přes nesčetné překážky uhrát se čtyřmi body. Tým Vincenza Montelly si i v devíti, se dvěma vyloučenými hráči, dokázal poradit s Bolognou (1:0) a v pondělní dohrávce uhrál v těžkém duelu bod na Stadio Olimpico s Laziem (1:1). Pokud by prohrál s Fiorentinou, Evropská liga by se nepříjemně vzdálila a proto musí dát do zápasu jednoznačně 100%.

Montella bude doufat, že se mu z absurdně široké marodky vrátí alespoň několik opor. Bonaventura a Montolivo ovšem zůstanou dlouhodobě mimo hru a příležitosti tak i nadále budou dostávat talentovaný mladík Manuel Locatelli a nová tvář Gérard Deulofeu. Ten si pomalu zvyká na nové působiště a měl by být spolu s vynikajícím Susem hlavním zásobovatelem šancí pro Carlose Baccu.

Ten proti Laziu odpočíval, ale doma by proti týmu z Florencie neměl chybět v základní sestavě. O jiskřivé souboje s dalším Jihoameričanem, Gonzalem Rodríguezem, by tak neměla být nouze. Fialky by měla nastoupit v plné síle, až na Federica Bernardeschiho, jehož pátá žlutá karta v sezóně ve vítězném duelu s Udinese znamená, že zůstane pouze v roli diváka. Pro Fiorentinu je to značné oslabení, jelikož mladý italský reprezentant měl v posledních zápasech prsty v mnoha úspěšných akcích.

Šanci v základní sestavě tak po čase může dostat muž s tvrdou ranou, Josip Iličič, ovšem středobodem pozornosti by znovu měl být chorvatský dříč, Nikola Kalinič. Na svém kontě má už 10 gólů a navíc nebývale tvrdě pracuje pro svoje mužstvo. Jeho přítomnost na hřišti zaručuje, že se defenziva AC nebude nudit. A vy, jako diváci, taktéž ne.

Šlágr 25. kola Serie A startuje v neděli ve 20:45 na Sportu 1. Přejeme příjemnou zábavu.

redakce/mim/