Poslední aktualizace 2017. února 12. 13:13
Pit lane

Doporučuji poštou! zavřít

Rosberg: Hamilton mě zašlapával do země

12. 2. 2017 - "Musel jsem dřít, abych byl schopen získat titul." Mistr světa poslední sezony formule 1 Nico Rosberg připustil, že musel změnit svůj přístup, aby se stal schopným porazit týmového kolegu Lewise Hamiltona. Ten jej v předchozích dvou letech podle jeho slov zašlapal do země.

Rosberg se ve finále loňského ročníku dočkal svého premiérového mistrovského titulu. Pět dní poté oznámil konec své kariéry a zřekl se tak možnosti korunu šampiona formule 1 obhájit. Němec přiznal, že musel pracovat na své mentalitě, aby byl schopen Hamiltona porazit. Například skutečnost, že se oba znali již od motokár a vybudovali spolu přátelský vztah, který v době u Mercedesu vzal za své, byla jednou hořkých pilulek, které Rosberg musel spolknout.

„Je to tak,“ řekl v rozhovoru pro Daily Mail. „Váš hněv je o to větší, když je to osoba, se kterou se znáte tak dobře, kdo pak udělá něco, co jde přes čáru.“

Němec dále přiznal, že pro něj bylo obtížné konkurovat Hamiltonovi v bitvách kolo na kolo. Uznal přitom Britův talent v takových situacích a doplnil, že sám musel hodně zapracovat na své mentalitě, aby byl schopen obhájit před ním svoji pozici.

„Lewis je velice dobrý v tom, že je schopen dojít až na hranu, aniž by se dostal ven ze šedé zóny, to díky jeho jezdeckým schopnostem. Je chytrý, velice, velice chytrý. Pro mě bylo obtížnější bojovat kolo na kolo. Jemu to jde naprosto přirozeně. Já jsem v tom více racionální. Musím pracovat na tom, abych uhájil svoji pozici. Stal jsem se agrasivnějším, protože mě v minulosti příliš často zašlapával do země. Musel jsem sledovat videa a zlepšovat se.“

Rosberga po jeho odchodu z formule 1 v roli týmového kolegy Lewise Hamiltona u Mercedesu nahradí Valtteri Bottas.

gpf1.cz