Doporučuji poštou! zavřít

Rozhodne role žolíka? Házenkáře pražské Dukly čekají Portugalci

Tisková konference před důležitým dvojzápasem

20.4. 2016 - Po téměř čtvrtstoletí si český házenkářský oddílový celek zahraje v závěrečných kolech evropské pohárové soutěže - konkrétně semifinále Challenge cupu. Pražská Dukla, historicky evropský házenkářský pojem, v současnosti ale po sportovní stránce ryze amatérský tým složený ze stu-dentů a pracujících sportovců se utká s plně profesionálním portugalským klubem ABC/U Minho z Bragy, mimo jiné loňským finalistou této soutěže.

Portugalci, kteří ve 3.kole vyřadili loňského vítěze, rumunské mužstvo Odorhei, hrají tempo házenou s rychlým přechodem do útoku ať už z první či druhé vlny. Těží hlavně z levé strany - Nuno Pereira s Antunesem dali dohromady 76 branek. Zapomenout nemůžeme ale ani na pravou spojku Spinolu, který rozhodl 10 góly v prvním zápase o postupu ze čtvrtfinále přes švýcarský Thun. Dukla nejde do obou duelů rozhodně jako favorit, už postup ze čtvrtfinále přes belgický celek Sasja je velkým úspěchem. Mladý tým čeká boj s loňským přemožitelem v osmifinále, takže trenér Jan Josef může přece jen využít určitých zkušeností. Zajímavostí je rozhodně i nasazení “žolíka” v podobě 40-letého ředitele klubu Daniela Čurdy, který dokáže hru uklidnit a změnit případně její rytmus - mimochodem ve čtvrtfinále dal důležitých 6 gólů.

Oporou je samozřejmě i kapitán týmu brankář Tomáš Petržala, stejně jako jeho reprezentační kolega Milan Kotrč - ten je také nejlepším střelcem s 27 brankami v síti soupeřů. My dříve narození, pamětníci slavné Dukly, budeme ve dvou zápasech se zájmem sledovat, jak se současnému celku bude dařit alespoň částečně přiblížit “zlatým časům”, kdy jejich předchůdci dokázali 3x vyhrát Champions league, hranou tehdy pod názvem Pohár mistrů evropských zemí - a to v letech 1957, 1963, 1984. Tuto jejich snahu můžete sledovat na obrazovkách našeho kanálu SPORT 2 - první zápas v sobotu 23.4. ve 22,30 hodin - hraje se na portugalské půdě, odvetu doma 1.5. v 17,45 hodin.

                                                                                                                                                                         Jan Slepička