Doporučuji poštou! zavřít

Nová éra po Ecclestonovi: GP Maďarska byla jedním velkým mejdanem

Ferrari ovládlo Hungaroring

31.7. 2017 - Krásně napínavá bitva titánů na maďarském Hungaroringu přinesla vítězství a druhé místo pro Ferrari. Po dramatu s pneumatikami ze závěru závodu na Silverstonu to byla velká úleva, protože bodový náskok, který se smrsknul na jediný bod, zase Vettelovi narostl na čtrnáct bodů. Hodně mu ale k nim pomohl týmový kolega Kimi Räikkönen. Vettel měl od začátku problémy s řízením, kvůli kterým nebyl dostatečně rychlý. Ferrari ale Räikkönenovi nedovolilo Vettela předjet navzdory tomu, že jej zezadu výrazně ohrožoval nejprve Valtteri Bottas a pak jeho kolega z Mercedesu Lewis Hamilton. Když Bottas Ferrari nepředjel, dostal pokyn dát šanci Hamiltonovi a současně slib, že jej Hamilton pustí zpátky, pokud se jemu nepovede Ferrari předjet.

další

Tomáš Richtr 2017.08.01 00:07

FIA se lekla právníků, proto ustrašeně nasazuje kontraproduktivní svatozář

Ochrana kokpitu

22.7. 2017 - Pokud chcete učinit okruhové závodění absolutně maximálně bezpečné, pak jediným řešením je ho zrušit. Je to úplně stejná logika, se kterou kvůli bezpečnostním obavám ruší koncerty, společenské akce, nebo starty letadel.

další

Tomáš Richtr 2017.07.21 10:04

A je dobojováno. Nebo začneme od nuly?

Kromě Velké Británie zvítězil letos Hamilton také v Kanadě, Španělsku a Číně

18.7. 2017 - Z pohledu fanouška Ferrari šokující závěr velké ceny na britském Silverstonu prakticky vymazal bodový náskok lídra šampionátu Sebastiana Vettela. Ještě před týdnem Lewis Hamilton hořekoval nad tím, že titul je prakticky ztracený. A to měl ztrátu pouhých dvaceti bodů (za vítězství se uděluje 25 bodů) před polovinou sezony. Dnes, v polovině šampionátu formule 1 ročníku 2017, je to pouhý bod rozdílu mezi Vettelem a Hamiltonem.

další

Tomáš Richtr 2017.07.18 17:43

Kanada: Rychlý Hamilton a chybějící Pérezova disciplína

13. 6. 2017 - Ještě v sobotu dopoledne to vypadalo, že se trojnásobný mistr světa Lewis Hamilton bude v Kanadě trápit stejně jako v Monaku. Ferrari bylo před začátkem kvalifikace sedmého závodu letošního mistrovství světa celkem silným favoritem, ale nervy drásající bitva ve třetí části kvalifikace přinesla 65. pole position právě Hamiltonovi.

další

Tomáš Richtr 2017.06.13 11:13

Komentář: Alonso se vrací od milenky. A nechce se mu domů

Fernando Alonso

6.6. 2017 - Fernando Alonso se po květnovém záletu vrací do světa formule 1. A podle vlastních slov se velmi těší. Jeho návrat ale podle našeho názoru bude velmi obtížný. Tím spíš, když Alonso dodává, že zrovna na okruhu Gillese Villeneuva neočekává nějakou silnou formu jeho nespolehlivého a pomalého monopostu McLaren-Honda.

další

Tomáš Richtr 2017.06.06 10:52