Doporučuji poštou! zavřít

Bojuje Vettel s Hamiltonem nebo s vlastním týmem?

4. 9. 2018 - Velká cena Itálie byla skvělou ukázkou toho, co je to Grand Prix závodění. A že zajímavost a napínavost závodu není přímo úměrná počtu předjížděcích manévrů.

další

Tomáš Richtr 2018.09.04 12:22

Anatomie havárie Julese Bianchiho. Zachránilo by jej Halo?

29. 8. 2018 - Už od doby, kdy se zrodil nápad ochranné konstrukce nad hlavou pilota zvané Halo / Svatozář, se diskutuje, zda by před čtyřmi lety pomohl rodákovi z francouzského Nice, Julesu Bianchimu. A průběžně se ozývají hlasy, že s tím Halo nemá nic společného, protože Bianchi údajně nezemřel tím, že do něčeho narazil a kontakt s fyzickou hmotou, do které narazil, jej smrtelně zranila. Zemřel prý, protože náraz auto zpomalil rychle a vzniklé přetížení při zpomalení způsobilo Bianchiho smrt. A je tedy jedno, jestli by byl kokpit nějak chráněn, nebo ne. Auto by zpomalilo stejně rychle. V reakcích na mé texty o roli Svatozáře na autě Charlese Leclerca se mi toto přesvědčení opět vracelo od řady lidí. A proto jsem se rozhodl nabídnout syrové vysvětlení průběhu nehody, obsahující informace, které podle mého přesvědčení nejsou lidem známé.

další

Tomáš Richtr 2018.08.29 13:37

Změny v F1: kdo se rozhodl správně, kdo nikoli?

Daniel Ricciardo

27. 8. 2018 - Letní přestávka byla ve formuli 1 zavedena, aby si odpočinuli úplně všichni. Nejen jezdci, ale také inženýři, pracovníci komunikačního a PR oddělení, právníci, ale i novináři. No… letos nebylo souzeno. Byla to nejvíc vytížená letní přestávka od doby, kdy byla před lety zavedena. 

další

Tomáš Richtr 2018.08.27 14:45

Můj názor na (ne)trest pro Lewise Hamiltona

25. 7. 2018 - Už pětkrát se nám změnilo pořadí na prvním místě Poháru jezdců. S ohledem na velkou napínavost boje o titul budí velké vášně i ty nejmenší detaily. Až skoro schizofrenní rozhodování Mercedesu o tom, jestli Hamiltona povolat do boxů, nebo ne, během safety caru při GP Německa, svědčí o vyrovnanosti bitvy, ve které rozhodují metry a tisíciny sekundy. Kdo by to neměl rád? Nešlo si pochopitelně nevšimnout mimořádně temperamentních reakcí nejprve po Hamiltonově cestě přes trávu z boxové komunikace na dráhu a hlavně pak po rozhodnutí komisařů udělit mu 'jen' napomenutí. Od mnohých to Hamilton schytal opravdu silně. Ale v tomhle případě on fakt není viníkem.

další

Tomáš Richtr 2018.07.25 13:19

Proč je „zcela nová aerodynamická koncepce“ pro Williams špatnou zprávou

17. 2. 2018 - Technický ředitel Williamsu Paddy Lowe při čtvrtečním představení FW41 uvedl, že tým se rozhodl jít cestou "zcela nové aerodynamické koncepce". Jedná se o poměrně často používaný termín, který zní vzletně a slibně. Opak je ale bohužel pravdou. Znamená to totiž, že tým začíná od nuly.

další

Tomáš Richtr 2018.02.17 11:44