Doporučuji poštou! zavřít

Nad Tatrou sa blýská na lepší časy

Slovan Bratislava ustál nepříjemnou výsledkovou krizi i s ní spojené turbulentní období okolo odvolání trenéra Čady, tedy promiňte, "vzájemné dohody o ukončení spolupráce", a po dlouhé době posbíral body v množství větším než malém. Po čtyřech porážkách v řadě zní slovní spojení osm bodů z tripu jako znělka k večerníčku, netvrdím, že to byl nějaký "magnum opus", ale minimálně v dětských tvářích vyvolával úsměvy tak, jako poslední počin belasých ve tvářích skalních fanoušků.

Léčba Matikainenem vychází, ačkoli se kroky finského fandy vlasových tužidel mnohým zprvu nezdály. Mladý kouč přišel, viděl a překopal herní styl a po trenéru Čadovi, který byl schopen bránit průběžný stav 0:2 na vlastním stadionu, Slovan začal praktikovat ofensivní proaktivní hokej. Rozhodně tím nechci shazovat herní systém Čadův, chraň bůh, však se mnohokrát projevil jako účinný a naprosto relevantní, Čada dostal Slovan daleko, jenže není to vždy jen o výsledcích, ono klubová patra něco stojí a sponzoři chtějí za své dlouhé peníze vidět také góly. Ale nechme trenérskou výměnu být, důležité je, že Slovan opět vyhrává.

Skvělému Laco Nagyovi se konečně podařilo svou bezprecedentní produktivitou vyhecovat i ostatní ke gólovým zásahům, takovému Bartovičovi či Vondrkovi zřejmě ve snu létaly kotouče po celém bytě jen ne do branky, teď už se snad konečně našli. Po zranění se vrátil Václav Nedorost a takticky postavená lajna "Czeka", tedy Vondrka, Nedorost a Netík, působí velmi dravě, navíc do týmu přichází talentovaný perspektivní mladík Tomáš Rachůnek. Ano, co si budeme nalhávat, je to další, pro Slovan typické, lano "odpadlíkovi", ale tady si myslím, že rozhodně ne krok vedle. Jasně, Rachůnek si v Novokuzněcku neškrtnul, ale na druhou stranu já se ptám víte, kde je Novokuzněck, jak to tam vypadá a jaký se tam hraje hokej? Není divu, že se tam mladý kluk plný hokejových ideálů neprosadil, ve Slovanu dostane šanci v prostředí, které mu zákonitě dodá více jistoty a jestli toho nevyužije, sám zjistí, že se pro KHL nenarodil. Ale pojďme dál, začínají hrát obránci jako Sigalet či Sersen, však on se i ten Kurtis Foster dostane tam, kde měl být vzhledem ke své pověsti a platu před měsícem a půl. Vše začíná nasvědčovat stabilizaci a vytoužené cestě do playoff. Slovan na to má, tak doufám, že jsem to teď nezakřiknul.

Ondřej Voršilka 2014.10.29 11:42