Doporučuji poštou! zavřít

Jak si zatím vedou čtyři české a jeden slovenský tým v CHL?

12.9. 2018 - Hokejová Liga mistrů má za sebou čtyři kola skupinové fáze nové sezóny. Můžeme již trochu bilancovat. 

Kometa Brno - Úřadující český mistr si vybral slabší chvilku hned z kraje. Na půdu outsidera skupiny, běloruský Něman Grodno, poslal nerozkoukaný mladý tým, který ve staré hale s gigantickou ledovou plochou na tamního mistra nestačil v pohybu, efektivitě i touze zvítězit a prohrál. Ve druhém utkání už ale bylo znát, že Kometa najíždí na správnou cestu. Po skvělém výkonu brankáře Langhamera přišla těsná výhra v Berlíně. Domácí odvety Kometa zvládla velmi dobře, v obou případech vyhrála za tři body a rázně si řekla o postup ze skupiny.

1.Zug 10

2.Kometa Brno 9

3.Neman Grodno 5

4.Eisbären Berlín 0

HC Škoda Plzeň - Naprostý uragán. Plzeň si jako první z 32 týmů CHL zajistila postup ze skupiny. A nutno podotknout, skupiny nesmírně těžké, ostatně los jí poslal do cesty obhájce JYP Jyvaskylu. Málokdo Plzni věřil na tak raketový start ostré sezony. Po odchodu Tomáše Mertla, změnách v brankovišti a pod taktovkou nepříliš zkušeného kouče Čiháka se čekalo rozhodně méně, ale možná právě to západočechům rozproudilo krev a rozhodli se ukázat veřejnosti, jak moc si hokej užívají.

1.  Plzeň 12

2. JYP 6

3. Lugano 3

4. B. Bystrica 3

Mountfield HK - Tým z východních Čech se oproti minulé sezoně radikálně změnil, a to jak ve složení hráčského kádru, tak v herním projevu, co  ale zůstává, je tak tok trochu laxní přístup k Lize mistrů. Neadekvátní výkony a tři porážky ze čtyř ve skupině, kde by měl Hradec výkonnostně bojovat o postup, se zatím krčí u dna. Šanci ještě má, ale pouze teoretickou vzhledem k faktu, že poslední dva zápasy sehraje se silným finským mistrem z Oulu.

1. Kärpät 9

2. Norimberk 8

3. Mountfield HK 4

4. Rouen 3

HC Oceláři Třinec - po spanilé jízdě minulou sezónou, kdy slezský tým ukázal srdce, soudržnost, obrovskou chuť a poté, co skolil několik těžkých severských soupeřů došel až do semifinále, kde jen těsně vypadl s pozdějším vítězem CHL, se čekalo rozhodně víc. Třinec absolutně nezvládl dva první domácí zápasy, kdy nejprve prohrál s Djurgardenem 1:6 a o dva dny později s Tapparou dokonce 2:8. Tohle nebyl Třinec, jaký známe. V odvetách si jeden z hlavních aspirantů na zisk extraligového titulu uvědomil, že sezóna již začala a vybojoval nejprve cenné vítězství ve Stockholmu, následně smolně prohrál v prodloužení s Tapparou ve Finsku. Šanci na postup ještě má, ale musí zvládnou dva zápasy s papírově slabším Storhamarem a doufat v pomoc ostatních.

1.Tappara 9

2.Djurgården 8

3.Třinec 4

4.Storhamar 3

HC Banská Bystrica - Slovenský mistr měl trochu turbulentní vstup do sezóny. Dva zápasy a notné výkyvy. Nejprve drtivá prohra 1:6 s JYP a následně přesvědčivá domácí výhra nad Luganem 5:2. V odvetách se ovšem projevilo, že v této skupině na sebe bohužel přijímá BB úlohu nejslabšího článku. Ze dvou zápasů si přivezli skóre 1:10 a nula bodů. Šance na postup samozřejmě je, ani JYP, ani Lugano zatím také neexcelují, ale BB by musela zvládnout poslední dva zápasy proti rozjeté Plzni.

1.Plzeň 12

2.JYP 6

3.Lugano 3

4.B. Bystrica 3Ondřej Voršilka 2018.09.12 16:21