Doporučuji poštou! zavřít

Kdo vystoupá na zlatý vrchol KHL?

21.2. 2017 - Čas letí jako střela příklepem Denise Kuljaše a KHL vstupuje do svého již devátého play-off.  Play-off, které bude v mnoha ohledech výjimečné. Ale to je v KHL vlastně každé. Od opojení Jaromírem Jágrem, přes výluku Ovečkin included, přes evropskou expanzi, až po návrat Iljy Kovalčuka, vždy bylo o čem psát a vždy bylo na co koukat. Nová edice má také spoustu lákadel. Moskevský orel roztáhl svá křídla až do Pekingu, novou tváří ligy se stal hvězdný Pavel Dacjuk a prošli jsme obdobím velmi ambiciozních přestupů. Pojďme ale poodhalit, kdo má jaké šance. Poslední finále svedlo dohromady CSKA Moskva a Metallurg Magnitogorsk. Fjodorovova "rudá" mašina působila neporazitelným dojmem, drtivá ofensiva a excelentní Sorokin v brance. Až v samotném finále rozhodla zkušenost staršího mužstva Magnitogorsku. Dalo by se očekávat, že CSKA si to tentokrát vzít nenechá, jenže vysocí manažeři Rosněftu si evidentně řekli, že vrhnou své ekonomické pohledy jiným směrem a místo toho, aby po odchodu Alexandera Radulova na restart do NHL zajistili adekvátní posily, soupiska vicemistra působí dost rozpačitě, nebojme se říci low-costově. Ale, evidentně to byl dobře promyšlený krok. CSKA  ukázalo záda všem svým konkurentům na Západě a do nadstavby jde z prvního místa. Zas a znova se opakuje typický příběh hráčů, u nichž je jedno kolik berou, co mají napsáno na zádech, prostě makají jako tým a bez hvězdného lesku vítězí. Ostatně dva poháry Dynama Moskva nebyly náhodné a Dmitry Kvartalnov by mohl tuhle látku vyučovat spolu s Olegem Znaroksem na univerzitě. Když už je řeč o Znarokovi, Petrohrad je pro CSKA největším konkurentem. 249 gólů v základní částí, repasovaný Kovalčuk a faktor úspěchu Pavla Dacjuka předesílají do světa zprávu, že nás dost možná čeká nejlepší finále Západní konference všech dob.  Magnitogorsk ukazuje dlouhá léta, že pluje po zvláštní sinusoidě a po uspěchu přichází povětšinou pád, navíc dlouho bylo propíráno téma, že elitářům Mozyakinovi se Zaripovem je 35 let a je otázkou, jak dlouho to na nich ještě může stát. Oni odpověděli velmi rychle. Mozyakin prožil nejlepší sezonu kariéry a Metallurg bez komplikací vyhrál Východní konferenci, takže žádný úpadek rozhodně nečekejme. Magnitka je jasným adeptem na finálovou účast. Kazaň zásadně neposílila, stejně jako Ufa, Omsk či Dynamo. Jokeritu v play off zatím docházel pravidelně dech. Takže se dá předpokládat, že investiční záměr vyjde Petrohradu. Klub nejen že udržel kvalitní mužstvo z loňska, ale ještě dokázal přivábit Pavla Dacjuka. 38 let? Ještě dvě tři sezony může řádit a hlavně víme, co jsou v Petrohradu pro úspěch schopni podstoupit a obětovat. A hlavně, Dacjuk je hráč do play-off. Můj tip na finále tedy zní. SKA - Magnitogorsk. 


další

Ondřej Voršilka 2017.02.21 09:43

V KHL přichází každoroční týden tvrdé selekce

13.2. 2017 - Základní část KHL finišuje, ve hře je poslední balík bodů a pro mnohé nastává týden pravdy. Některých týmů se však tento strhující finiš netýká. Někteří jsou ze hry již dnes. Překvapivě? Ne. Jako jeden z prvních se ze hry o playoff odhlásil Novokuzněck. Daleká Sibiř jako by opět bezhvězdnému týmu bojovného kapitána Polischuka ukázala svou nevlídnou chladnou tvář a připomněla mu, že jediné smysluplné v Kemerovské Oblasti je věnovat se ocelářskému průmyslu. Vyvoleným bude Omsk. 


další

Ondřej Voršilka 2017.02.13 14:26

Pro radost z hokeje

Finále CHL 2017

6.2. 2017 - Český hokej má rád příběhy. Nebo lépe řečeno, Češi mají rádi hokej… a příběhy.  A nemusí to být zrovna Nagano, aby se taková hokejová "Odyssea" zaryla pořádně pod kůži. Ještě rok nazpět se projekt jménem CHL jen těžko probíjel konkurencí podnětů na mysl zhýčkaného fanouška, ale pražská Sparta přijala roli billboardu, který prostě nelze přehlédnout.  

další

Ondřej Voršilka 2017.02.06 12:06

Sparta má tým připravený na úspěch

Spartu čeká zápas roku

5.2. 2017 - Finále CHL je svým způsobem loterie. Jeden večer, jeden zápas, v případě Sparty navíc na ledě soupeře. A i přes to, že Frolunda je z objektivního hlediska favoritem, Sparta může naprosto reálně pomýšlet na úspěch. Má na to tým.

další

Ondřej Voršilka 2017.02.05 21:19

Ti nejlepší podeváté

Letos se hvězdy KHL sejdou v Ufě

19.1. 2017 - V KHL momentálně nikomu příliš do smíchu není. Základní část už dávno polyká sousta své druhé poloviny a celou řadu týmů čeká složitá cesta do play off. Nicméně organizační složky ligy již dávno zaměstnává devátá edice lednové slávy jménem utkání hvězd.

další

Ondřej Voršilka 2017.01.21 19:07