Doporučuji poštou! zavřít

Osobnosti před KHL. Diktátor

8.8. 2017 - Báli se ho soupeři i vlastní svěřenci. S nežádoucími psychologickými aspekty či přehnanými projevy emocí i u těch největších hvězd ruského týmu si poradil stejně elegantně, jako jeho játra s obligátními dvěma panáky vodky každé ráno po procházce se psem.


další

Ondřej Voršilka 2017.08.08 20:12

KHL čeká desátá sezóna

27.7. 2017 - Tradiční formou, tedy "kupkou odkrytie", inauguračním utkáním vstoupí v druhé polovině srpna KHL do své jubilejní desáté sezóny. Co od ní čekat? Určitě dobrý hokej. Po sportovní stránce je KHL dlouhodobě v progresu a kdo říká že ne, trpí možná do jisté míry latentním, nicméně pochopitelným, komplexem z ruského "nesportovního" sektoru.

další

Ondřej Voršilka 2017.07.27 17:48

Bude hokejový Baškortostán po letech opět na nohou?

Oslava triumfu v roce 2011

24.7.2017 - Nenápadná, ale účinná. Ufa patří jednoznačně mezi nejlepší týmy KHL a už vůbec bych se nestyděl tenhle tým označit za jednoho z favoritů minimálně na konferenční finále. V poslední době, viděno optikou relevance času ubíhajícího v sibiřské tajze, se vcelku daří, no ostatně posuďte sami, rok 2008 ruský mistr, 2011 vítěz Gagarinova poháru. Aktuálně je ale ve fázi, kdy čeká na další důvod ke slávě. A že Baškirové slaví setsakramentsky rádi. Po výpadku v prvním kole posledního play off se Salavat rozhodl k radikálním změnám.

další

Ondřej Voršilka 2017.07.24 10:41

Nejen jak, ale i s čím hraješ je podstatné

6.7. 2017 - Stejně jako je obří geografický prostor, na němž se KHL odehrává, tak jsou výrazné i rozdíly mezi finančními možnostmi jednotlivých klubů. Zatímco třeba AK Bars Kazaň stojí na základech republiky o hrubém domácím produktu přes 930 bilionů rublů a bohaté podpoře petrochemických gigantů Kazanorgsintezu, TatNeftu či Gazpromu, nebo Petrohrad, který se bez problémů řadí v žebříčku nejbohatších klubů mezi tradiční kanadské bašty v NHL, nalezneme i kluby, jejichž rozpočty jsou zlomkové a šetřit musí, kde se dá. K tomu si připočtěme fakt, že v KHL je obrovská základna hráčů, kteří přichází z naprosto rozdílného prostředí, od hvězd NHL, přes matadory odkojené drilem za železnou oponou až po mladíky narozené po roce 1990, kteří vyrostli masírováni moderními vzory v zámoří. To vše má za následek neskutečnou rozdílnost v trendech výbavy a hráčské výstroje.

další

Ondřej Voršilka 2017.07.06 18:17

Ruská škola

3.7. 2017 - Ruští mladíci chyběli na medailových pozicích juniorských šampionátů za dosavadních dvaadvacet let pouze dvakrát, v tomto období získali čtyřikrát nejcennější kov a i letos myslí na úspěch. Od vzniku KHL je  zjevná tendence budovat ruskou reprezentaci na "domácím" odchovu a privilegovaní jsou mladíci, kteří si svou výkonností již řekli o pravidelné pozvánky do seniorského týmu KHL. Zatímco v minulosti sborná přecijen věřila v účinnost "amerického snu", v letošním výběru nalezneme krajánky pouze dva. Ročníky 1997 či 1998 se již v KHL nemají problém prosazovat a i po zrušení nesmírně přísné kvóty povinného nasazování juniorů není problém tyto mladé hráče zařazovat do ligy. Zářným příkladem je toho Lokomotiv Jaroslavl. Tým postižený neuvěřitelnou tragédií v roce, kdy paradoxně Rusko zíkalo na juniorském šampionátu zlato, najel na cestu precizniního začlenění vlastních odchovanců do procesu. Hrači jako Polunin či Korškov totiž v KHL nejsou do počtu, ale rozhodují zápasy.

další

Ondřej Voršilka 2017.07.03 23:56