Doporučuji poštou! zavřít

Dynamu došla trpělivost

Dynamo dosáhlo největších úspěchů v KHL pod vedeném Olega Znaroka

24.5. 2018 - Z vrcholných úspěchů, jako je zisk Gagarinova poháru, se dá čerpat poměrně dlouho. Podaří-li se vám to dokonce dvakrát během dvou sezon, stáváte se de facto nesmrtelnými. Ale všechno má své meze. Od posledního titulu uplynulo pět let a historicky první neúčast moskevského Dynama v play-off majitelům klubu definitivně otevřela oči. Ale pojďme odkrývat situaci na Avtozavodskaje postupně.

další

Ondřej Voršilka 2018.05.24 14:38

Reklama na hokej v azbuce

3.5. 2018 - Panevropská soutěž je jako drahý oblek, nemusíte se dívat na cedulku, abyste poznali, že je kvalitní. Reklamu si vytváří sám. Na MS si zahraje na 70 hráčů z kontinentální ligy. Když si odečteme dvanáct Bělorusů a třináct Lotyšů a pár dalších jednotlivců, jejichž týmy nemají ambice kralovat statistikám, zůstane nám stále téměř čtyřicet hráčů z KHL, kteří tvoří důležitou součást celků, které mají o co hrát. V ruských médiích momentálně nenaleznete v rubrice sport příliš mnoho jiných titulků než těch, které připravují svět na mistrovskou radost. Ale není to jen sborná, která disponuje dvaceti hráči KHL z naprosto relevantních důvodů. Je tady i šest Finů, sedm Čechů, dokonce i tři Švédi hájící barvy KHL. V posledních letech zaznamenáváme nárůst, který jasně hovoří o stoupající úrovni KHL. Podstatné je ovšem to, že se zde nebavíme pouze o nominačních pohnutkách jednotlivých trenérů, kteří čelí mnoha odmítavým postojům hráčů z NHL. Borci z „východní“ ligy na šampionátu skutečně nejsou do počtu. Ne náhodou byl před rokem jedním z nejlepších střelců turnaje Stephane Da Costa, tehdy z CSKA Moskva. další

Ondřej Voršilka 2018.05.03 15:34

Gagarin přistál do ulic Kazaně

25.4. 2018 - A nutno podotknout, naprosto kontrolovaně, bez výraznějších komplikací po strategicky precizně naplánovaném průběhu letu. Přistál do správných rukou. KHL má za sebou jubilejní 10. sezónu a z celkového vítězství se potřetí v historii raduje tým Ak Bars Kazaň. Tým okolo Justina Azeveda zvládl sezónu precizně. Základní část Východní konference vyhrál s nejvíce výhrami, rovnou stovkou bodů, druhým nejlepším útokem a třetí nejlepší obranou. Prostě přesvědčivě. V play-off nepřipustil šestý zápas ani v jedné ze sérií, kterými prošel. Vyřadil Amur, Metallurg, Traktor a ve finále CSKA. Z devatenácti zápasů v play-off ztratil pouhé tři. A recept na úspěch? 

další

Ondřej Voršilka 2018.04.25 22:27

KHL připravuje finálové jeviště. I s českými herci

29.3. 2018 - Brána do finále obou konferencí KHL je definitivně uzavřena, zámek zamčený a kolbiště posledních konfrontací semifinálových bitev vyklizena. Byl to boj a až v nejzazší možné fázi známe posledního postupujícího. Tím je, pro mnohé překvapivě, Traktor Čeljabinsk s excelentním Pavlem Francouzem v brankovišti.

další

Ondřej Voršilka 2018.03.29 15:34

Na západní frontě klid

14.30. 2018 - Západní konference KHL má za sebou první kolo play-off v historicky nejrychlejším možném čase. Pojďme si teď, jak se říká, "hodit na stůl" pár poznatků. 


další

Ondřej Voršilka 2018.03.14 13:48