Doporučuji poštou! zavřít

Serie A znovu vábí Čechy. Zrodí se nový Nedvěd?

Antonín Barák (vlevo) si se Slavií zahrál předkolo Evropské ligy proti Anderlechtu

11. 2. 2017 - Už je to oficiální. Talentovaný záložník pražské Slavie Antonín Barák se po sezoně stane posilou Udinese, a rozšíří tak docela početnou českou skupinu v Serii A. Italské kluby u nás v posledních měsících nakupují rády a nutno říci, že vzhledem k formě nové české generace se jim to vyplácí.

Když pomineme Romana Macka (Juventus - na hostování v Bari), Stefana Simiče (AC Milan -na hostování v Mouscrounu) nebo Lukáše Zimu (Janov), kteří na pořádnou šanci v "Áčku" teprve čekají, promlouvají čeští fotbalisté v Itálii znovu docela hlasitě.

Ladislav Krejčí se okamžitě po svém přestupu ze Sparty usadil v základní sestavě Bologni, a i když tým Roberta Donadoniho nemá v současné době pohárové ambice, se svou stále ještě čerstvou akvizicí je spokojený. Krejčí má u svého trenéra viditelnou důvěru, nastupuje pravidelně, rozehrává některé standardní situace a dokonce zahrává i pokutové kopy. V médiích už několikrát problesklo, že by o jeho služby měl mít zájem AS Řím a další mužstva z vrchních pater tabulky.

Klub z hlavního města sondoval mimo jiné také kolem Patrika Schicka. Ten zažívá nejlepší období v posledních týdnech, kdy se mu daří nejen střelecky. Vytáhlý útočník má na svém kontě už pět gólů a trenér Sampdorie Marco Giampaolo dokonce prohlásil, že v Janově neskutečně fotbalově dospěl a šance by měl v budoucnu dostávat pravidelně i v základní sestavě.

Podobně je na tom Jakub Jankto z Udinese, jehož trenér Luigi Delneri v aktuální sezoně postavil už desetkrát do základní sestavy a veřejně chválil jeho cílevědomost a tah na bránu. Vedle něj by mohl v sestavě nastupovat právě Barák. V jarní části sezony bude s pražským týmem bojovat o titul a do Itálie by tak měl dorazit s dalšími nabranými zkušenostmi. V mnoha ohledech se navíc podobá Pavlu Nedvědovi. Je silný a má nebezpečnou střelu. Mezi fandy severoitalského klubu už se údajně začíná špitat, jestli se nerodí nová legenda. A nejčastěji padají jména jako Jankulovski nebo právě Nedvěd. Potenciál k tomu rozhodně je. Snad přijde ve správný čas i špetka štěstí.

Michal Micka 2017.02.11 12:58