Michal Micka fotbalový komentátor

blog
Top komentáře

Doporučuji poštou! zavřít

Montellovi v AC hrozí vyhazov. Kdo ho může nahradit?

7. 11. 2017 - Megalomanský projekt v AC Milán, který měl za cíl dostat „Rossoneri“ po čase znovu do Ligy mistrů, zaznamenal v posledních týdnech citelné trhliny a i přes vydatné letní posílení kádru mají výsledky k optimu daleko. První muž na ráně je trenér Vincenzo Montella.

Toho už pravděpodobně může zachránit pouze prudký obrat ve formě a strmý vzestup tabulkou. Poslední výhra nad Sassuolem sice přinesla tři body, ale výkon působil přinejmenším rozpačitě. Pokud přijdou další prohry a nevýrazné výkony hlavních opor, bude milánský klub hledat jinde.
 
Nejblíže k „novému“ angažmá má údajně současný kouč juniorky a bývalý hráč AC, Gennaro Gattuso. U týmu by ale pravděpodobně působil jen jako provizorní trenér, než se najde dlouhodobá varianta. Po zkušenostech s Fillipem Inzaghim nebo Clarencem Seedorfem už klub logicky nechce riskovat, zvláště po letních investicích.

Podobnou pozici by měl eventuálně i Portugalec Paulo Sousa, který v Itálii naposledy vedl Fiorentinu, ale do pohárů se s ní během dvou sezón neprobojoval. Mnohem pevnější pozice by posléze čekala na Carla Ancelottiho nebo Antonia Conteho.

První jmenovaný nedávno skončil v Bayernu a s AC má pozitivní zkušenosti. Při své reputaci by navíc měl být schopen dát do kupy i nově poskládaný tým, který má problémy s konzistentní formou. Antonio Conte má podobné předpoklady, nicméně v současné době vede Chelsea a jeho osoba je v Itálii spojena výhradně s Juventusem.

Ať už z posledních dvou jmenovaných přijde kdokoli, po dlouhé době to vypadá, že by mohla po střílení do tmy přijít logická a promyšlená volba. A v sezóně ještě nemusí být pozdě.

Michal Micka 2017.11.07 11:33