Michal Micka fotbalový komentátor

Doporučuji poštou! zavřít

Defenzivní Juve? Pryč jsou ty časy

Keita Baldé

9. 8. 2017 – Současný mistr Itálie byl nejen v 90. letech minulého století proslulý pevnou a především nekompromisní defenzivou, která dokázala zastavit i ta největší světová esa mezi útočníky. Kvalita v obranné fázi v podstatě přetrvává. Letošní přestupové léto se ovšem nese v duchu posil do útoku.

A jestli klapne vše, co má Juventus v plánu, může být ofenziva doslova beznkonkurenční. I v evropském měřítku. V kádru jsou momentálně, mimo jiné, střelecký rekordman Gonzalo Higuaín, který se v minulé sezóně bezproblémově adaptoval v novém týmu, a Paulo Dybala, jemuž herně rozhodně neublížil přesun na post ofenzivního záložníka se značnou kreativní svobodou.

Nově k hvězdné dvojce přibyl talent z Florencie, Federico Berndardeschi. Italský reprezentant může hrát v útoku a kdekoliv v záloze. Svého času dokonce zaskakoval i na postu krajního obránce, ale ofenzivní činnost mu sedí zdaleka nejvíce. Skvělé zvládá standardní situace a má překvapivou a přesnou střelu z větší vzdálenosti.

K Bernardeschimu by Juventus i nadále rád přidal Patrika Schicka, jehož eventuální přestup, který se táhne už nějaký čas, dost možná bude záviset na zájmu Barcelony o Paula Dybalu. Bianconeri ho ovšem do kádru mohou přidat i bez dalších změn a získají tak útočníka se slibným potenciálem, schopného kombinovat.

A jelikož Juventus jede opravdu ve velkém, chce získat také v poslední sezóně velmi úspěšného Baldého Keitu z Lazia. Pokud by v týmu figurovali všichni přítomní, Max Allegri by mohl zůstat naprosto klidný i v případě nutné rotace či zranění klíčových hráčů. A možná, že by to v Lize mistrů konečně mohlo být dotažené do 100% finiše.

Michal Micka 2017.08.08 21:59