Doporučuji poštou! zavřít

Inter touží po Schickovi. Je to správná cesta?

Patrik Schick (vpravo) v souboji s Leonardem Bonuccim z Juventusu

20. 3. 2017 - Český talent, Patrik Schick, v posledních měsících poutá pozornost celé Serie A. Z nenápadného útočníka v záloze se dostal do role nejlepšího žolíka soutěže, kterému by v Sampdorii slušela základní sestava. Vcelku oprávněně se rozjely spekulace o přestupu do některého z top klubů. Jako poslední se údajně ozval Inter, jemuž Čech stojí za 25 milionů eur.

Byl by ale eventuální přestup výhodný pro klub i hráče? Pro Inter možná. Částka, kterou by musel vyplatit, rozhodně není nízká. Současné vedení klubu ovšem plánuje do kádru skoro až megalomansky investovat a výkupní klauzule Patrika Schicka by se v celkové sumě v podstatě ztratila. Klub by získal talentovaného hráče, kterého může v budoucnu teoreticky přeprodat anebo "zpeněžit" přímo na hřišti.

Sám Schick ovšem v současné fázi kariéry potřebuje hrát co nejpravidelněji. A jelikož nemá za dvojkou Quagliarella - Muriel jisté místo ani v sestavě Sampdorie, těžko odhadovat, jak by se prosazoval přes elitního střelce a kapitána klubu, Maura Icardiho. V úvahu by tak připadaly pouze dvě varianty. Změna formace Stefana Pioliho, pro kterou při současných výsledcích zdaleka není důvod, nebo diskutovaný Icardiho odchod.

Pokud by Argentinec opravdu změnil působiště, Interu by v útoku zbyli Schick, Éder, Barbosa a stárnoucí Palacio. Se vší úctou ke kvalitám jmenovaných není žádný z nich lídrem nebo klasickým nekompromisním zakončovatelem do pokutového území a Inter by jistojistě za Icardiho přivedl odpovídající náhradu. Za velké peníze. Z důvodů fotbalových, i marketingových.

Český forvard by tak s největší pravděpodobností nehrál. Proto bude ještě minimálně rok lepší zůstat v Janově a pokusit se proniknout do základní sestavy Marca Giampaola. Ať už formou hostování z Interu, nebo i nadále jako řadový hráč. Za 12 měsíců totiž situace může být zcela odlišná a Schick může jít do kádru Interu, nebo jiného předního evropského klubu, jako útočník číslo jedna.

Michal Micka 2017.03.20 14:02