Michal Micka fotbalový komentátor

blog
Top komentáře

Doporučuji poštou! zavřít

Bouřlivák Gattuso v AC Milan. Provizorium, anebo nová cesta?

30. 11. 2017 - To, s čím se v Itálii počítalo už dlouhé týdny, definitivně přišlo v pondělí. Vincenzo Montella byl po dvou měsících bez domácí výhry a s jedenáctibodovou ztrátou na top čtyřku Serie A odvolán z funkce trenéra a do pozice byl okamžitě instalován legendární Gennaro Gattuso.

Otázkou ovšem zůstává s jakou vizí. Původně se totiž hovořilo čistě o provizoriu, v němž má klub fungovat maximálně do konce sezony. Zvláště proto, že Gattuso jako trenér zatím není prověřen kvalitami Serie A.

Na druhou stranu jde o klubovou ikonu, kterou fanoušci, a částečně i hráči, budou respektovat nehledě na trenérskou reputaci. V konkurenčním Laziu navíc podobný tah vyšel. Simone Inzaghi si poctivě odspodu prošel celou hierarchií až k pozici hlavního trenéra a po dlouhé době to vypadá, že římský klub bude bojovat o Ligu mistrů.

Inzaghi vtiskl mužstvu vlastní rukopis a svěže, bez fanaticky zažitých vzorců, reaguje na hráče i vývoj v soutěži. Od Gattusa se tajně očekává něco podobného. Na hřišti byl vždy vidět, má vůdčí osobnost a dokáže pracovat velmi tvrdě. Jako oživovací impuls by měl zafungovat téměř s jistotou.

Vedení AC ovšem bude tuto variantu brát s rezervou a to především kvůli posledním zkušenostem s bývalými hvězdami na lavičce. Clarence Seedorf i Filippo Inzaghi absolutně zklamali a dlouhodobě se neosvědčil ani Siniša Mihajlovič, který má momentálně "na kahánku" v Turíně. V konkurenci možného příchodu Carla Ancelottiho nebo Antonia Conteho má Gattusso šanci méně než nízkou. Tedy pokud AC nedovede během půlroku na příčky pro Ligu mistrů nebo ke scudettu.

Michal Micka 2017.11.30 08:59