Doporučuji poštou! zavřít

Gago do AC Milan? Trefa pro obě strany

8. 1. 2017 - Jsou to zhruba tři roky, co se Fernando Gago naposledy ukázal v Evropě, aby se posléze vrátil do mateřské Boky Juniors. Pravděpodobně s plánem v klubu dohrát. Současná situace ovšem nahrává velkému comebacku. Gago nechce v Argentině podepsat smlouvu a enormní zájem má na své cestě zpět mezi elitu AC Milan.

Pokud by k přestupu opravdu došlo, dnes 30letý Gago by se znovu shledal s trenérem Vincenzem Montellou, který ho krátce vedl už při společném působení v AS Řím. To se sice defenzivnímu záložníkovi příliš nevydařilo, ovšem nové spojení sil na italské půdě by mohlo zafungovat pozitivně pro všechny.

Montella Gaga dobře zná a ví, co od něj může čekat na hřišti i mimo něj. Podobně to platí i v opačném gardu. AC navíc v současné době zkušeného muže do středové řady potřebuje. Riccardo Montolivo je dlouhodbě zraněný a Manuel Locatelli, přes svůj nesporný talent, potřebuje minimálně rok na to, aby vyzrál.

Pomineme-li poslední problémy s achillovkou, měl by být bývalý hráč Realu Madrid na fyzickém a herním vrcholu. Má klidnou rozehrávku a v zápase dokáže být dominantní osobností. S Bonaventurou a Kuckou se může skvěle doplňovat a navíc bude díky kvalitní poziční hře po ruce i pro Alessia Romagnoliho a další obránce.

Pokud se tedy nedohodne s Bokou, přestupu by nemělo nic výrazněji bránit. Snad jen údajné nabídky od dvou nejmenovaných klubů v Číně. Ale na to je snad zatím brzy…

Michal Micka 2017.01.08 14:06