Doporučuji poštou! zavřít

Atalanta zbrojí na Evropu. Musí ale udržet tahouny

Andrea Petagna by rozhodně měl být jedním z "neprodatelných"

11. 7. 2017 - Jednoznačně největším překvapením posledního ročníku Serie A byl tým Atalanty Bergamo. Mužstvo pod taktovkou Gian Piera Gasperiniho dosáhlo na vynikající 4. místo a nechalo za sebou Lazio i oba milánské velkokluby. V současnosti se chystá na Evropskou ligu a posiluje, kde se dá. Zároveň si musí dávat veliký pozor, aby se původní úspěšný kádr nerozpadl.

Už před samotným koncem sezóny totiž kolem opor kroužily největší italské i anglické kluby. Defenzivního záložníka Francka Kessiého ukořistil na dvouleté hostování s opcí AC Milan. A do svého kádru by čerstvě přidal i krajního obránce se super čichem na góly, Andreu Contiho. Oba hráči pravidelně nastupovali v základní sestavě Atalanty a ta musí rozprodej okamžitě utnout.

Varianta, že by odešli i Alejandro Gómez a Andrea Petagna nepřipadá v úvahu. Skvěle vybalancovaná útočná dvojice byla navíc symbolem vzestupu klubu a bez ní by takřka s jistotou přišel nepříjemný výkonnostní propad a dost možná také ostuda na evropské scéně. O oba je ovšem také zájem a s jistotou zatím může klub z Bergama počítat jen s dvojící Mattia Caldara a Leonardo Spinazzola. Ti sice patří Juventusu, ale hostování je plánováno ještě minimálně na rok.

Jako zatím největší posila do kádru přichází Josip Iličič, který v poslední čtyřech sezónách působil ve Fiorentině. Slovinský reprezentant se v týmu shledá se svým krajanem Jasminem Kurtićem a jeho přímočarost a schopnost spolupracovat s hrotovými hráči by měla být výrazným přínosem. Šance by měl mimo jiné připravovat i pro další posilu. Andreas Cornelius si udělal v Kodani velmi slušné jméno a Atalanta se nebála za útočníka vysázet bezmála 4 miliony eur.

Údajně se pracuje také na návratu nizozemského záložníka Martena De Roona. Ten by mohl částečně zacelit díru po Kessiém a fakt, že s Middlesbrough sestoupil do druhé anglické ligy, přestupu slušně nahrává. I tak ale Atalanta musí o dalších změnách v týmu uvažovat velmi rozvážně. Mnohdy totiž stačí jen nepatrný zásah a skvěle fungující loď se muže rychle dostat ke dnu. Po 26letém čekání na Evropu by to byla přinejmenším škoda.

Michal Micka 2017.07.11 09:55