Doporučuji poštou! zavřít

AC Milán na Evropu nemyslí, chce předstihnout Inter

22. 2. 2018 - Kdo by to byl v úvodu sezony řekl... Rossoneri si reálně brousí zuby na ligový skok před Inter. Přitom ještě pár týdnů zpátky patřil tým Luciana Spallettiho k největším kandidátům na titul, zatímco AC Milán se zdánlivě beznadějně trápil ve středu tabulky a lovil adepty na post trenéra místo "náhradníka" Gattusa.

Bývalý záložník AC se ovšem nakonec ve své roli etabloval, a jak to vypadá, byl schopen předat něco ze své zarputilosti současnému kádru. Ten neprohrál už sedm utkání v řadě a sebevědomí, které tak zoufale chybělo v úvodu sezony, je najednou hlavní zbraní.

Inter oproti svému rivalovi formu překvapivě prudce ztratil. A ani sám Luciano Spalletti si herní propad nedokáže realisticky vysvětlit. Svůj podíl má pravděpodobně čitelný systém, kterým se Nerazzurri prezentují v podstatě od úvodního utkání. A také fakt, že Inter v úvodní části sezony, kdy dlouhé týdny nenašel přemožitele, dokázal bodovat naplno i v zápasech, kdy výkon zdaleka nebyl stoprocentní. A to je momentálně jednou z deviz na opačné straně.

Týmy v tabulce v tuto chvíli dělí pouze sedm bodů, a pokud by současná forma na obou stranách měla přetrvat, je jen otázkou času, kdy si nesmiřitelné tábory vymění pozici. Podle posledních vyjádření hráčů AC je navíc tento cíl mnohem větší motivací než postup do Evropské ligy. V kontextu, ve kterém se aktuální ročník Serie A rozjel, by totiž ligový finiš nad rivalem byl pro lokální fandy cennější než kdejaká trofej.

Michal Micka 2018.02.22 08:24