Doporučuji poštou! zavřít

La Liga ve víru přestupových lahůdek

Falcao zná Madrid velmi dobře, nyní ho pozná i z "druhé" strany

Počasí si ještě pořádně neuvědomilo, že už je léto, a na přestupových trzích už panuje pořádný hic. Spekulace se množí a milióny létají vzduchem. Pravda, po grandiózním a ne zcela očekávaném finiši španělské ligy tomu ani nemůže být jinak. Abychom se v té smršti alespoň částečně zorientovali, zkusíme si zmapovat uplynulých několik dní na přestupovém trhu ve Španělsku.

Radamel Falcao. Jméno, které na Vás v současné době vyskočí skoro na každém českém i zahraničním fotbalovém serveru. A to i přesto, že kolumbijský reprezentant kvůli zranění momentálně netančí sambu v Brazílii. Údajně se očekává velký návrat kolumbijského dělostřelce. Do Madridu. Ovšem nikoli do Atlética, nýbrž do Realu Madrid. I když Carlo Ancelotti neví zcela jistě, zda-li Falcaa ve svém týmu chce, možnost při nejmenším vyzkoušet hráče takového kalibru by se Realu mohla mnohonásobně vyplatit. Jak na hřišti, tak finančně. Falcao navíc několikrát přiznal, že odmala toužil obléci bílý (možná i růžový) dres a na tom asi nezmění nic ani fakt, že je to rok, co se stal modlou konkurenčního Atlética. Hráčův agent zatím podnikl první kroky směrem k přestupu. O těch dalších nám napoví následující týdny.

O kvalitní alternativu ke Karimu Benzemovi by tedy postaráno být mohlo. Do zálohy by ovšem Ancelotti rád přivedl někoho s přirozenou dravostí a chutí jít do všeho naplno. Na základě toho italský kouč zaostřil na Rubéna Parda z Realu Sociedad. Přiznám se, že s ohledem na přestupovou politiku Realu Madrid je to až nečekaně sympatická volba. Překážkou by mohla být výkupní klauzule 30 milionů eur. Na druhou stranu, když mohl za stejnou částku přijít Asier Illarramendi...

V mistrovském Atléticu se doposud hovořilo výhradně o odchodech. A zatím nebylo zcela jasné, kdo by vlastně měl nahradit Diega Costu, který má nakročeno na Stamford Bridge. Před pár dny ale údajně menší madridský klub vytáhl 15 milionů eur s tím, že by je eventuálně mohl připsat na účet Manchesteru City výměnou za služby Álvara Negreda. Ten si nepadl do oka s Manuelem Pellegrinim a jeho návrat na jih je tak celkem pravděpodobný. Stejně gólů jako Costa by Negredo nastřílet mohl, žlutých karet bude mít rozhodně méně. Pro Atlético pravděpodobně správná volba.

U Katalánců v Barceloně už se asi definitivně dořešila brankářská lapálie. Po ter Stegenovi se na Nou Camp stěhuje také Claudio Bravo z Realu Sociedad. Až se vrátí ze světového šampionátu, kde hájí barvy Chile, bude s německým mladíkem bojovat o post jedničky. Pevné místo v základu by naopak mohl mít Toni Kross, po kterém už Barcelona pokukuje delší čas. V Bayernu mu smlouva končí až příští rok. Pep by možná přimhouřit oko mohl.

Současně s velkou trojkou samozřejmě zbrojí také ostatní kluby. Valencia dokázala udržet ryšavého Francouze Matiheuho a kromě veterána Estebana Cambiassa z Interu Milán (konec smlouvy) by ráda přivedla také chorvatskou star Darija Srnu. Vysoké ambice klubu před novou sezónou potvrzuje i částka 30 milionů eur, která je připravena na přestupy. O poháry chce hrát i Real Sociedad, který zatím zuby nehty drží Antoina Griezmanna a navíc definitivně získal v poslední sezóně vynikajícího Carlose Velu. Ten se tak do Arsenalu vracet nebude. Směrem na ostrovy ale dost možná zamíří Ander Herrera z Athleticu Bilbao. Na 30 milionů liber si ho cení Manchester United.

Posledním klubem, který výrazněji vnořil hlavu do přestupových peripetií, je Villarreal. Z Valladolidu přichází rychlonohý Antonio Rukavina, který chce i nadále působit Primera División. Záložní řadu by mohl doplnit talentovaný Švýcar Fabian Frei, který prožil skvělý rok v Basileji.

Michal Micka 2014.06.27 20:11