Doporučuji poštou! zavřít

Bonucci jde na dračku!

24. 4. 2017 – Jak by také ne? Je to teprve pár dní, co Juventus oficiálně vyhlásil do světa, že Leonardo Bonucci bude k mání minimálně za 60 milionů eur, což je na obránce nebývale vysoká částka, a přišla další Bonucciho zápasová paráda. Ve včerejším utkání Serie A proti FC Janov italský reprezentant prošel sám přes půlku hřiště a povedenou ránou pod břevno zvýšil na 4:0, po té, co mu už jedna branka v zápase nebyla uznána. Jeho současná výkonnost v Juventusu, který zatím úspěšně míří za ziskem historického treblu, láká logicky top kluby z celého světa. V posledních týdnech především ty manchesterské v Premier League. Po včerejšku ale možná jeho cena ještě poroste. Bonucci suverénně využívá faktu, že v mládí působil v záloze, a prokazuje, že i stoper může ze hry bezproblémově skórovat. Pokud v následujících letech udrží svůj standard, ať už v Serii A nebo Premier League, můžeme ho s čistým svědomím zařadit mezi nejlepší obránce na světě.

další

Michal Micka 2017.04.24 10:10

Klobouk dolů, pane Allegri

12. 4. 2017 – Teď už nikdo nepochybuje, že to opravdu může vyjít. Juventus včera v úvodním čtvrtfinálovém zápase Ligy mistrů porazil Barcelonu jednoznačně 3:0 a zatím nekompromisně míří k zisku treblu, na nějž před sezónou oficiálně zacílil. Kdo očekával, že se „Stará dáma“ bude spoléhat především na svoji zkušenost v defenzivní činnosti, byl hned z kraje vyveden z omylu. Juventus nastoupil do zápasu plný energie a především s funkčním pressingem, na nějž Barcelona v prvním poločase neměla odpověď. Trenér Massimiliano Allegri znovu ukázal, že i se zkušenými mazáky v kádru dokáže připravit taktický plán na jakéhokoliv soupeře. A především má perfektní odhad pro situaci. Během sezóny změnil rozestavění 3-5-2 na 4-2-3-1. Z Mária Mandžukiče udělal defenzivní levé křídlo, Paula Dybalu využívá v roli ofenzivního záložníka pod Gonzalem Higuaínem. Všechny tahy se vyplatily. A po včerejšku už v podstatě nikdo neodhadne, co Allegri zase připraví. Pravděpodobně to ale bude fungovat...

další

Michal Micka 2017.04.12 08:50

Belotti a Donnarumma zůstávjí doma a dobře dělají

3. 4. 2017 – Talenty světového kalibru a budoucnost italské reprezentace. I tak se mluví o dvojici Belotti – Donnarumma, která před nedávnem potěšila fanoušky Turína a AC Milán. Oba zmiňovaní mají v plánu minimálně v následující sezóně zůstat ve svých klubech v Serii A. Zvláště v případě mladého brankáře volba dává smysl. Ve svých, stále ještě čerstvých, 18 letech jsou pro něj Rossoneri klubem na odpovídající úrovni. Klubem, který mu po stránce zkušeností může momentálně dát více než kterýkoliv jiný. Přestup by navíc při jeho obřím potenciálu dával smysl jen v případě Realu Madrid, Barcelony nebo jiného top evropského klubu. Chytal by tam pravidelně? Zvládnul by tlak Ligy mistrů i domácí soutěže v prostředí, na nějž by se musel v útlém věku adaptovat? Pravděpodobně ne. A dobře to ví i jeho agent. Podobnou strategii volí i o něco zkušenější Andrea „Gallo“ Belotti, který má slušnou šanci stát se nejlepším střelcem probíhajícího ročníku Serie A. O jeho služby intenzivně projevují zájem kluby jako Arsenal nebo Chelsea, ovšem Belotti suše prohlásil, že chce zůstat a na tom se pro příští sezónu nic nezmění. Serie A mu vyhovuje svým taktickým charakterem a stejně tak i specifická hra Turína pod Sinišou Mihajlovičem. Díky tomu by si i pro následující rok měl udržet střelecký standard, jemuž by v zahraničí hrozil strmý úpadek. V technicky založeném týmu, v němž by nebyl fokálním bodem sestavy takřka s jistotou. Pánové, správná volba, těšíme se na vaše výkony.


další

Michal Micka 2017.04.04 09:45

Léčba pro Fiorentinu? Trenér Di Francesco

Eusebio Di Francesco

30. 3. 2017 – Toskánský velkoklub se v posledních měsících pohybuje na hraně průměru. A to i přesto, že před pár lety vyhlásil útok na Ligu mistrů. Podle posledních informací už je definitivní, že na lavičce po sezóně skončí Portugalec, Paulo Sousa, a hledá se náhrada. Ta situačně nejvhodnější by přitom mohla čekat za humny. V Sassuolu…

další

Michal Micka 2017.04.01 15:48

Inter touží po Schickovi. Je to správná cesta?

Patrik Schick (vpravo) v souboji s Leonardem Bonuccim z Juventusu

20. 3. 2017 - Český talent, Patrik Schick, v posledních měsících poutá pozornost celé Serie A. Z nenápadného útočníka v záloze se dostal do role nejlepšího žolíka soutěže, kterému by v Sampdorii slušela základní sestava. Vcelku oprávněně se rozjely spekulace o přestupu do některého z top klubů. Jako poslední se údajně ozval Inter, jemuž Čech stojí za 25 milionů eur.

další

Michal Micka 2017.03.20 14:02