Doporučuji poštou! zavřít

Juve se připravuje na budoucnost bez legend. Zatím chytře

Mattia Caldara je členem italské U21

16. 1. 2017 - Během lednového přestupového období zatím Juventus, kromě Tomáse Rincóna z Janova, nezrealizoval velké změny a pravděpodobně to nemá ani v plánu. Vedení klubu ovšem velmi  zodpovědně myslí na léta následující, což dokazuje podpis smlouvy s mladým obráncem Mattiou Caldarou. Ten momentálně září v dresu jednoho z největších překvapení sezóny, Atalanty, a přestože už patří Juventusu, ještě nějaký čas bude působit v Bergamu. Tam zůstane na hostování až do roku 2018 a teprve potom bude zařazen do kádru „Staré dámy“. Andrea Barzagli a Giorgio Chiellini léta zastavit nemohou a akvizice Caldary jasně dokazuje, že Juventus o tom dobře ví. Forma hostování v mateřském klubu navíc dává prostor k dalšímu přirozenému růstu bez zbytečného vysedávání na lavičce. Přestup je tak pozitivní pro obě strany.

další

Michal Micka 2017.01.16 10:14

Největší smolař Serie A?

Mattia Perin

12. 1. 2017 – Někdo pravidelně neproměňuje penalty, jiný mine bránu ve vyložené příležitosti nebo dostane červenou kartu ve druhé minutě. Smůla? Nic ve srovnání s italským reprezentačním gólmanem, Mattiou Perinem. Janovský fotbalista s vizáží tarzana, ovšem nesporným talentem a vynikajícím reflexem, si v zápase s AS Řím přetrhl před zkřížený vaz v levém koleni a  sezóna pro něj skončila... znovu. Stejné zranění ho totiž potkalo podruhé během necelého jednoho roku. Na začátku dubna 2016 stejnou újmu utrpělo koleno pravé a Perin, který měl na Euru krýt záda Gigimu Buffonovi, do Francie nakonec necestoval. Těžká rána je to také pro Janov, jemuž brankář několikrát vypomohl k čistému kontu a bez něj by mohl být následující půlrok problematický. Jediným, ovšem drobným, pozitivem na celé situaci je to, že by alespoň teoretickou šanci zachytat si v Serii A mohl dostat český brankář Lukáž Zima. Ten čeká na svůj debut už od roku 2014, kdy byl zařazen do A-týmu.

další

Michal Micka 2017.01.12 11:35

Gago do AC Milan? Trefa pro obě strany

8. 1. 2017 - Jsou to zhruba tři roky, co se Fernando Gago naposledy ukázal v Evropě, aby se posléze vrátil do mateřské Boky Juniors. Pravděpodobně s plánem v klubu dohrát. Současná situace ovšem nahrává velkému comebacku. Gago nechce v Argentině podepsat smlouvu a enormní zájem má na své cestě zpět mezi elitu AC Milan.

další

Michal Micka 2017.01.08 14:06

Neapol se zbavuje talentu. Gabbiadini pod Sarrim chřadne

Manolo Gabbiadini (v popředí) v duelu s Crotone

1. 1. 2017 - Leželo na něm velké břímě. Břímě, po kterém toužil. Po odchodu nejlepšího střelce posledního ročníku Serie A, Gonzala Higuaína, měl příležitostný italský reprezentant, Manolo Gabbidadini, konečně možnost se v dresu Neapole ukázat a stát se jedničkou na hrotu sestavy. Fandové od něj čekali plynulé navázání na předchozího střeleckého lídra. Jenže to nepřišlo. Ba co víc, výkonnost byla obecně podprůměrná. Gabbiadini dal ve 12 zápasech, do kterých zasáhnul, dva góly. Z toho jeden z penalty. V kombinacích jako by ani nepatřil ke zbytku týmu. Zůstával odstřižený ve svém prostoru, bez šance mít výraznější vliv. To během posledního půlroku rozpoznal i boss Neapole, Aurélio De Laurentiis, a prohlásil, že pod Sarrim Gabbiadini prostě hrát nemůže, ačkoliv má nesporný talent. Sarriho systém už je v týmu zažitý a má výsledky. Jedinou logickou variantou je tak v současné době odchod, čemuž výrazně napomáhá i příchod Leonarda Pavolettiho z Janova. Gabbiadini musí začít co nejdříve hrát pod jiným trenérem a o zájemce nebude mít nouzi. Doufejme, že ho individuálně nevydařený pobyt v jinak úspěšném klubu nepoznamenal a adaptace jinde přijde rychle. Italský fotbal by zbytečně přišel o kvalitní útočný materiál.

další

Michal Micka 2017.01.01 13:23

Fiorentina třímá klenot. Z Bernardeschiho roste superstar

25. 12. 2016 - Italská liga každoročně produkuje nespočet talentovaných hráčů, kteří mají potenciál dotáhnout to k nejvyšším individuálním i týmovým metám. Větší část z nich ovšem svůj potenciál nenaplní. Nebo jen částečně. Federico Bernardeschi z Fiorentiny je příjemnou výjimkou a vzorem pro ostatní.

další

Michal Micka 2016.12.25 15:21