Doporučuji poštou! zavřít

Spalletti a Tottiho smlouva - gesto nebo populismus?

23. 2. 2017 - Ikoně AS Řím, Francescu Tottimu, které bylo letos v září 40 let, končí po sezóně smlouva. Vcelku logicky se tak začalo spekulovat o jeho odchodu. Ať už do jiného klubu, nebo dokonce do fotbalového důchodu. Současný trenér AS, Luciano Spalletti, ovšem nekompromisně prohlásil, že pokud Totti nedostane nový kontrakt, odejde z klubu také. Nehledě na to, jestli na jaře AS vyhraje scudetto. Holohlavý kouč se Tottiho zastal i přes vzájemnou mediální přestřelku, která jasně naznačovala, že vztah mezi oběma zmíněnými není bezproblémový. Byl to totiž právě Spalletti, pod nímž Totti přestal pravidelně nastupovat, a situace eskalovala tak, že  byl na spadnutí přestup do MLS. Člověka tak napadá, jestli to je jen Spallettiho snaha dostat fanoušky (a samotného Tottiho na svou stranu), nebo to myslí upřímně. Klub má totiž v současné době vynikající formu a stejně kvalitního trenéra by hledal těžko. Spalletti tak ví, že podobným prohlášením v podstatě neriskuje. Navíc by eventuálně mohl ztratit legendu klubu a tvář, která v případě potřeby vezme mediální pozornost na sebe. Na druhé stráně, stát se může vždy cokoliv a trenérovi se opravdu nemusí líbit postoj vedení klubu k jednomu z nejlepších italských hráčů posledního století. Otázkou je, kde je pravda. Možná někde mezi, možná ne. Spalletti by z toho každopádně měl vyjít jako vítěz. Fanoušky a Tottiho si získá zpět na svou stranu. S vedením klubu si to možná malinko rozhází, ale o práci by přijít neměl. Navíc nikdo z nás netuší, jaké vztahy měl s klubovými funkcionáři doposud.

další

Michal Micka 2017.02.23 09:51

Rozjíždí se bitva o Kessiého

18. 2. 2017 - Atalanta Bergamo v aktuálním ročníku Serie A všem vyrazila dech. Nebývale mladý tým vedený Gianem Pierem Gasperninim se z pravidelného účastníka "nadsestupových" bojů stal kandidátem na Evropskou ligu. Lví podíl na tom má teprve 20letý Franck Kessié.

další

Michal Micka 2017.02.18 13:13

Serie A znovu vábí Čechy. Zrodí se nový Nedvěd?

Antonín Barák (vlevo) si se Slavií zahrál předkolo Evropské ligy proti Anderlechtu

11. 2. 2017 - Už je to oficiální. Talentovaný záložník pražské Slavie Antonín Barák se po sezoně stane posilou Udinese, a rozšíří tak docela početnou českou skupinu v Serii A. Italské kluby u nás v posledních měsících nakupují rády a nutno říci, že vzhledem k formě nové české generace se jim to vyplácí.

další

Michal Micka 2017.02.11 12:58

AC Nianga možná opláče

29. 1. 2017 - Levé křídlo Rossoneri, M'baye Niang, odchází na půlroční hostování do anglického Watfordu. Pokud během jarní části sezóny skóruje desetkrát, automaticky se aktivuje klauzule, která pošle do pokladny AC 18 miliónů eur a hráče definitivně ukotví na Vicarage Road. Finančně je to pro italský klub určitě dobrý "deal". Fotbalově už pravděpodobně méně. Niang patřil k nejrychlejším hráčům Serie A a, i když na svém postu bojoval s konkurencí vynikajícího Giacoma Bonaventury, nastoupil v sezóně k 18 zápasům, ve kterých takřka vždy hrál směrem dopředu zásadní roli. Proto je trochu s podivem, že se objevují informace, že důvodem odchodu byla nedostatečná herní vytíženost. Niang nastoupil za půl sezóny 13x v základní sestavě a 5x šel do hry jako střídající, což je při běžné týmové rotaci více než slušný počet. Zvláště u mladších hráčů. Kouč Vincenzo Montella navíc několikrát upozornil, jak důležitý Niang na hřišti dokáže být. Kromě rychlosti ho vždy značila především přímočarost a tah na bránu a těchto atributů využíval mnohdy, když to tým nejvíce potřeboval. Pro příklad třeba v zápase na San Paolu, kdy především díky jeho zásluhám dokázalo AC srovnat s Neapolí z 0:2 na 2:2, ačkoliv domácí nakonec i tak vyhráli. A podobných duelů bylo samozřejmě víe. Rossoneri tak bude chybět nejen perfektní žolík, ale také hráč, který na sebe uměl vzít odpovědnost zkušenějších. V boji o Ligu mistrů to může být citelné dvojnásob.

další

Michal Micka 2017.01.29 09:47

Zaza paběrkuje. Tentokrát zkouší Valencii

22. 1. 2017 - Nechtěně proslulý šoumen z evropského šampionátu ve Francii, Simone Zaza, znovu mění angažmá. Italský útočník, který ve čtvrtfinále turnaje proti Německu neproměnil penaltu, ve West Hamu nepřesvědčil a svoje štěstí bude hledat pro změnu ve Španělsku.

další

Michal Micka 2017.01.22 10:49