Doporučuji poštou! zavřít

PSG láká Allegriho

18. 3. 2018 – S Unaiem Emerym, který dovedl pařížský klub jen do osmifinále Ligy mistrů, už se podle posledních informací jednoznačně nepočítá a v médiích se začíná vydatně spekulovat o jeho možných nástupcích. Jedním z nich se podle posledních informací může stát i současný kouč Juventusu Massimiliano Allegri. A dokonce by měl být na seznamu jedničkou. Italský trénér dokázal v Turíně bezproblémově navázat na práci Antonia Conteho a v domácí soutěži se svým týmem vyhrál tři „doubly“ v řadě. Stále mu ale chybí triumf v Lize mistrů, ke kterému měl dvakrát velmi blízko. Otázkou je, jestli bude lepší zkoušet své štěstí i nadále pokoušet se Starou Dámou, nebo s PSG. Pokud by z Itálie po sezóně odešel, mohl by cítit, že v Juventusu svou práci „nedokončil“. Francie by pro něj na druhou stranu mohla být novou výzvou, s astronomickým platem, ovšem se srovnatelně silným, ne-li větším, tlakem na okamžitý úspěch. Volba bude těžká.

další

Michal Micka 2018.03.18 12:43

V Laziu roste superstar. Milinkoviče-Saviče láká i Real

2. 3. 2018 - Současný trenér římského klubu, Simone Inzaghi, má čich na talenty. Ba co víc, umí s nimi pracovat. Zatímco v minulé sezoně Sergej Milinkovič-Savič patřil v týmu spíše k průměru, momentálně je ve středu hřiště klíčovou postavou. A Lazio se i díky němu může dostat do Ligy mistrů. Otázkou je, jestli hvězda zůstane. Zájem je po celé Evropě.

další

Michal Micka 2018.03.02 15:08

AC Milán na Evropu nemyslí, chce předstihnout Inter

22. 2. 2018 - Kdo by to byl v úvodu sezony řekl... Rossoneri si reálně brousí zuby na ligový skok před Inter. Přitom ještě pár týdnů zpátky patřil tým Luciana Spallettiho k největším kandidátům na titul, zatímco AC Milán se zdánlivě beznadějně trápil ve středu tabulky a lovil adepty na post trenéra místo "náhradníka" Gattusa.

další

Michal Micka 2018.02.22 08:24

AC Milan u Belottiho hraje na klubismus

12. 2. 2018 – Už před několika měsíci přišla ve známost informace, že AC by do svého nabitého kádru rádo přidalo elitního italského útočníka Andreu Belottiho. Ten ale momentálně patří Turínu a klub za něj v létě požadoval minimálně 100 milionů eur. Z přestupu tehdy sešlo, ovšem „Rossoneri“ svůj boj ještě zdaleka nezvdali. A šance jsou momentálně paradoxně vyšší. Italského reprezentanta totiž v úvodu sezóny nepříjemně zbrzdila zranění a střelecky mu to ani zdaleka nešlape tak jako v minulé sezóně. Tržní cena už tedy nemůže být tak vysoká, nicméně stále taková, aby se Turínu podařilo kvalitně prodat, dokud je o hráče zájem. AC navíc zkouší i nefinanční motivaci. A to přímo u hráče. Je totiž známo, že Belotti byl v mládí velkým fanouškem milánského klubu a určitě mnohokrát snil o tom, že jednou v Serii A obleče jeho dres. Sportovní ředitel AC, Massimiliano Mirabelli, s úsměvem odeslal tuto informaci do médií a čeká na Belottiho reakci. Jestli bude kladná, není vyloučeno, že už od nové sezóny bude fotbalista s přezdívkou „Gallo“ oblékat červenou a černou.

další

Michal Micka 2018.02.12 10:20

Může Sarri uspět mimo Neapol?

7. 2. 2017 - Neapol má v aktuálním ročníku Serie A solidní šanci na zisk scudetta a zásadní podíl na tom nese, mimo jiné, trenér Maurizio Sarri. Toho si logicky začaly všímat evropské velkokluby a před závěrečnou fází sezóny se začíná spekulovat, který z nich ho dokáže přilákat. A nutno říci, že se nejedná o nezajímavé štace. Zájem Mají Chelsea, PSG, Atlético Madrid i slovutný Real. Otázkou ovšem je, zdali Sarri bude schopen svůj specifický způsob hry, kterým se prezentoval už v Empoli, aplikovat mimo Serii A, navíc v týmech, kde může být fluktuace hráčů mnohonásobně vyšší. Zatímco v předchozích angažmá měl promyšlený taktický plán pevnou podobu a hráči typu Insigneho nebo Mertense se mu museli přinejmenším pozičně přizpůsobit, ve výše uvedených klubech by to s místními hvězdami zdaleka tak „jednoduché“ nebylo. Jinými slovy, Sarri by byl pravděpodobně nucen vystavět systém na hráčích, ne naopak. Současný kádr Neapole je navíc mimořádně profesionální. Jinde by Sarri dost možná musel zvládat management hráčů s vyšším egem a nižší touhou hrát pro tým a těžko říci, jestli by klubista Marek Hamšík zamířil za ním.

Pokud Sarri na některou z nabídek kývne, uspět může, ale přechod zdaleka nebude tak plynulý, jak se může zdát…

další

Michal Micka 2018.02.07 11:49