Doporučuji poštou! zavřít

Veterán z Říma De Rossi nekončí, trenéřina by mu však sedla

21. 5. 2018 - Dlouhý čas to vypadalo, že aktuální sezona bude pro legendárního záložníka AS Řím Daniele De Rossiho tou poslední v aktivní kariéře. Nakonec je ale všechno jinak. Fotbalista, který působí v AS neskutečných 18 let, je pyšný na své dvě poslední sezony a na hřišti se bude objevovat i nadále.

další

Michal Micka 2018.05.21 09:10

Sarri těžko kouše druhé místo a stěžuje si na los

15. 5. 2018 - Ani do třetice to nevyšlo. Maurizio Sarri měl během tří sezón v Neapoli třikrát velmi solidní šanci sesadit Juventus z královského trůnu. Opakovaný neúspěch v něm momentálně vyvolává silnou frustraci. Tu ventiloval po uplynulém víkendu, kdy Juventusu stačila k matematické jistotě remíza 0:0 na hřišti AS Řím. Sarri ovšem hovořil především o zápase Inter - Juventus, ve kterém "Stará dáma" obrátila v posledních minutách. "Boj o titul jsme prohráli u televize na hotelovém pokoji, ne na hřišti. Toho lituji nejvíce," prohlásil kouč Neapole. Zároveň se ale opřel do vedení soutěže a samotného Juve. "Serie A by se měla polepšit. V posledních 16 zápasech jsme čtrnáctkrát hráli až po Juventusu. Ten zápasy většinou vyhrával a my jsme se tak dostávali pod tlak. Nevím, jestli byl Juventus nejlepší, ale rozhodně byl nejmocnější..." Někteří fanoušci v Itálii v souvislosti s těmito prohlášeními označují Sarriho za "plačku". Pravdou je, že Neapol v součtu odehrála stejný počet zápasů jako Juventus nebo kterýkoliv jiný tým, se stejnými soupeři. Za své výsledky je tak zodpovědná sama. Na druhou stranu je neoddiskutovatelné, že Sarriho tým musel v podstatě vždy odpovědět na výsledek Juventusu a to je přinejmenším zvláštní...

další

Michal Micka 2018.05.15 10:10

Sarri nevyloučil odchod. Hamšík doufá, že zůstane

9. 5. 2016 – Do konce aktuálního ročníku Serie A zbývají dvě kola a o titulu je, zdá se, rozhodnuto. Na základě této skutečnosti se prezident Neapole veřejně opřel do trenéra Maurizia Sarriho a předhodil mu, že znovu dostatečně nerotoval s kádrem a hráče nechal v závěru sezóny vyhořet. Sarri reagoval svým typicky „suchým“ způsobem a prohlásil, že pokud je prezident spokojen, je to vždy krásné. Když spokojený není, je to smůla a existují jasná řešení. Nepřímo tak naznačil, že by mohl kývnout na jednu z nabídek, které kolem něj takřka po celé jaro létají. Hráčský kádr Neapole ovšem na nastalou situaci nereaguje zcela pozitivně. Kapitán mužstva Marek Hamšík okamžitě prohlásil, že je důležité, aby zůstal. Zvláště kvůli tomu, co za relativně krátkou dobu dokázal v Neapoli vybudovat. A také pro to, že sám Sarri je díky specifickému způsobu hry odpovědný za současné padesátitisícové návštěvy. Agenti Elseida Hysaje a Kalidoua Koulibalyho dokonce naznačili, že případné další setrvání hráčů v Neapoli se bude odvíjet od toho, zdali Sarri zůstane. A další by mohli následovat.

další

Michal Micka 2018.05.09 10:23

Juventus vede jen o bod, Sarri rozjíždí lišácké hry

26. 4. 2018 - Neapol dokázala v nejočekávanějším duelu sezony Serie A porazit Juventus 1:0 a stáhla náskok soupeře na absolutní minimum. Trenér Maurizio Sarri podle vlastních slov ale ani tak na scudetto nemyslí. Fotbalová veřejnost mu to ovšem příliš nevěří.

další

Michal Micka 2018.04.26 11:43

Poslední šance pro Neapol, rozhodne se v neděli

19. 4. 2018 - Dlouhý čas to vypadalo, že bude "konečně" narušena nadvláda Juventusu. Ale v jarní části sezóny "Stará dáma" znovu zabrala a momentálně má v čele Serie A čtyřbodový náskok. Pokud chce mužstvo Maurizia Sarriho po několika klopýtnutích dosáhnout na scudetto, musí v neděli na stadionu Juve bezpodmínečně zvítězit.

další

Michal Micka 2018.04.19 09:56