Doporučuji poštou! zavřít

Hierro Španěly do Ligy národů nepovede

9. 7. 2018 – Vypadalo to, že španělská reprezentace našla po nečekaně svižném odchodu Julena Lopeteguiho tvář, která by mohla v elitní trenérské pozici zůstat několik let. Fernando Hierro dlouho reprezentoval, patří mezi národní i klubové legendy a trenérsky jednoznačně má potenciál se vyvíjet. Ovšem všechno je jinak. Bývalý obránce Realu Madrid po nevýrazném výsledku na MS (osmifinále) ukončil se španělskou reprezentací spolupráci a pokračovat dokonce nebude ani v roli sportovního ředitele, ve které působil až do chvil, kdy rozjela aféra s podepsanou smlouvou Julena Lopeteguiho. Jediné odůvodnění, které Hierro poslal do světa, znělo tak, že se chce věnovat novým profesním výzvám. „La Roja“ tak bude hledat před startem Ligy národů nového kouče. Médii okamžitě probleskla jména jako Quique Flores, Luis Enrique nebo Míchel. Není ovšem vyloučeno, že federace sáhne po někom ze zahraničí. A to by byla senzace. Posledním „nešpanělským“ koučem na lavičce Španělů byl v letech 1980 až 1982 Uruguayec José Santamaría. Inu uvidíme.

další

Michal Micka 2018.07.09 14:17

Pro Jankta by mohlo být Bergamo vysvobozením

30. 6. 2018 - O českého reprezentanta, který už čtyři roky působí v Udinese, projevil vážný zájem sedmý celek posledního ročníku Serie A, Atalanta Bergamo. A případný přestup by odchovanci pražské Slavie mohl pomoci v několika ohledech.

další

Michal Micka 2018.06.30 09:25

Nainggolana už nechtějí ani v AS Řím, přesun do Interu je na spadnutí

17. 6. 2018 - Po té, co Belgičan RadjaNainggolan musel akceptovat fakt, že si nezahraje ani na dalším mistrovství světa a na truc ukončil svou reprezentační kariéru, bojuje s dalším překvapivým hnutím osudu. Římský klub o záložníka ztratil zájem a podmínky přestupu do Interu už jsou podle všeho dohodnuty.

další

Michal Micka 2018.06.17 11:22

Neapol jásá, Verdi podlehl

13. 6. 2018 - Italský reprezentant Simone Verdi oficiálně patří Neapoli. Ta za něj vysázela 25 milionů eur. Druhý tým uplynulé sezóny měl o komplexní křídlo zájem už v zimním přestupovém období, ale přestože bylo už tehdy k přesunu blízko, Verdi na poslední chvíli odmítl se slovy, že by rád pomohl svému stávajícímu klubu dostat se do komfortnější pozice v tabulce. Tým Roberta Donadoniho skončil na 14. místě a Verdi nakonec vábení jednoho z kadnidátů na scudetto podlehl. Carlo Ancelotti tak dostává v novém angažmá k ruce velkého univerzála, který má stále ještě solidní dávku potenicálu. Navíc může v sestavě plynule nahradit Josého Callejóna, o jehož výkonosti se horlivě diskutovalo už v průběhu jarní časti sezóny.

další

Michal Micka 2018.06.13 09:47

Juventus našel náhradu za Buffona

6. 6. 2018 - Podle dostupných informací už je přestup v podstatě hotový. Po odchodu legendárního Gianluigiho Buffona se do Juventusu přesouvá italský reprezentant Mattia Perin, který doposud působil v Serii A v Janově. Na celé věci je pikantní především fakt, že "Stará dáma" nakonec nesáhla po zkušeném brankáři, který by měl krýt záda Wojciechu Szczesnému, ale po ambiciózním hráči, který bude chtít jednoznačně bojovat o post jedničky. Jména jako Marchetti (Lazio), Consigli (Sassuolo) nebo Mirante (Bologna) jsou tedy v tuto chvíli mimo hru. Naopak polský brankář Juventusu ztrácí zdánlivou jistotu, která ho s vědomím Buffonova odchodu provázela minulou sezónou. Pro Juventus jako takový je to v důsledku pozitivní prvek. Oba brankáři budou chtít předvádět 110% výkony v každém zápase. Sílu konkurence nelze podceňovat.

další

Michal Micka 2018.06.06 10:26