Doporučuji poštou! zavřít

Případ Donnarumma: Kam jít a nesejít?

19. 6. 2016 – Je to jen pár dní, co se do světa dostaly informace o tom, že gólmanská superstar Gianluigi Donnarumma v AC Milan smlouvu neprodlouží a jelikož mu současný kontrakt končí už příští rok, naprosto logicky se tak rozjel veletoč spekulací, kdo talentovaného mladíka uloví.

další

Michal Micka 2017.06.19 11:23

Spalletti a Di Francesco? Hop nebo trop

Luciano Spalletti

15. 6. 2017 – Sotva skončila sezóna, upekly se první trenérské změny. Pravda, o některých se hovořilo už dlouho dopředu. Třeba o tom, že Luciano Spalletti i přes postup do Ligy mistrů v AS Řím pokračovat nebude. Jeho další štací je Inter. Klub, který před sezónu, předčasně, plánoval návrat do milionářské soutěže. Spalletti rozhodně má zkušenosti na to, aby se s Interem do top trojky prokousal. Zároveň má ovšem, jak známo, velké trenérské ego. Na které, mimo jiné, v posledním roce narážela i římská modla, Francesco Totti. A podobné to může být i v případě Maura Icardiho nebo Ivana Perišiče. Pokud ovšem holohlavý kouč „samorosty“ v týmu zvládne, může to být výhra pro všechny strany. V něco takového se doufá i na straně AS. Tam dostává první příležitost ve velkém klubu Eusébio Di Francesco. Muž, který s klubem vyhrál jako hráč scudetto, přesvědčil o své kvalitě v Sassuolu, s nímž dokonce postoupil do Evropské ligy. Nyní se ovšem dostává na nový level a s nižší než druhou příčkou klub spokojený jednoznačně nebude. Di Francesco ale narozdíl od Spallettiho osobně nemá co ztratit. A pokud se v AS nezadaří, italské kluby ze středu tabulky po něm vždy rády sáhnou. Otázkou je, jestli neztratí klub. Eventuální sezóna bez ligy mistrů by mohla poznamenat nejen pokladnu.

další

Michal Micka 2017.06.15 09:11

Totti do Pescary za "fotbalovým otcem" Zemanem? Proč ne…

11. 6. 2017 - Je to teprve pár dní, co jsme se slzou v oku loučili s legendárním Francescem Tottim. Podle posledních informací je ovšem možné, že ho na fotbalových trávnících ještě uvidíme. Z Pescary se mu totiž ozval český kouč Zdeněk Zeman a není vyloučeno, že Totti bude nastupovat v Serii B.

další

Michal Micka 2017.06.11 09:11

Serie A 2016/2017 je za námi!

31. 5. 2017 – Juventus překonal svůj vlastní rekord, když získal parádní šesté scudetto v řadě. Korunu krále střelců získal útočník, který kdysi působil v české lize. Rozloučila se legenda světového formátu a neuvěřitelnou fotbalovou pohádku, která se stala realitou až v posledním kole, si napsal tým, jemuž nevěřil absolutně nikdo.

další

Michal Micka 2017.05.31 12:08

Fotbalová Itálie pláče, loučí se ikona AS Řím Francesco Totti

27. 5. 2017 - S finišem sezony Serie A přichází i odchod jedné z největších fotbalových postav přelomu tisíciletí. Z kádru svého milovaného AS Řím nadobro zmizí legendární kapitán, který po celou svou bohatou kariéru oblékal mimo dres "Vlků" pouze dres reprezentační.

další

Michal Micka 2017.05.27 09:52