Doporučuji poštou! zavřít

Neněmečtí Němci, kanárci z Chorvatska i rekordní Jarolím. To vše nabídly první zápasy Ligy národů

14. 9. 2018 - Liga národů se rozjela na plné obrátky a hned zkraje přinesla několik zajímavých poznatků. Předně se ukázalo, že nová soutěž má budoucnost a duely, ve kterých o něco šlo, měly výrazně větší grády než klasická přátelská utkání. Potvrzení formy i ne-formy týmů z mistrovství světa, překvapivá demolice Modriče a spol. i jeden primát pro Čechy. Liga národů jednoduše bavila a již na začátku října se na Sport1 a Sport2 vrátí.

další

Michal Micka 2018.09.14 11:04

Sporting svůj boj nevzdal. Za uprchlé hráče chce peníze

Gelson Martins

2. 8. 2018 - Už to skoro vypadalo, že jeden z největších fotbalových klubů v Portugalsku překonal negativní rozruch, který ho provázel několik posledních měsíců, ale všechno je jinak. Sporting Lisabon totiž přišel se zprávou, že za hráče, kteří odstoupili od smlouvy kvůli napadení fanoušky přímo v tréninkovém centru, bude požadovat finanční kompenzaci. A to ne jen tak ledajakou. Za reprezentačního brankáře Portugalska, Ruie Patrícia, který se přesunul do anglického Wolverhamptonu, chce klub 57 milionů eur. Masivní částku 100 milionů eur potom požaduje po Atléticu Madrid, kde podepsal smlouvu křídelní útočník Gelson Martins a 30 až 40 milionů by si Sporting představoval za Daniela Podenceho, jemuž se podařilo "uprchnout" do řeckého Olympiakosu. Rozhodovat o tom, zdali klub má na peníze nárok, bude Arbitrážní soud pro sport ve švýcarském Lausanne. A asi se pořádně zapotí. Na jedne straně stojí klub, který kvůli fanouškům přišel o klíčové osobnosti, za něž mohl inkasovat desítky milionů eur. Na druhé straně hráči, kteří v zájmu vlastního bezpečí považovali rozvázání smlouvy za přirozené a upsali se jinde. Otázkou ovšem je, jestli vše bylo právně v pořádku a jestli profesionální fotbalista má v takové situaci nárok smlouvu rozvázat s tím, že se stane zbožím na volném trhu a následující klub nebude platit žádnou kompenzaci. Bohužel, fotbalově taková pozornost neprospěje nikomu.

další

Michal Micka 2018.08.02 11:25

Krize ve Sportingu zažehnána?

Bas Dost se zraněním, které mu způsobili fanoušci

23. 7. 2018 – Vypadá to, že možná ano. Klub, jehož fanoušci na konci minulé sezóny neunesli konečné třetí místo za Benficou a Portem a s tím spojený únik postupu do Ligy mistrů, čelil v posledních týdnech masivnímu úprku klíčových hráčů. A není se čemu divit. Fanoušci byli údajně ozbrojeni tyčemi a řemeny a několik fotbalistů muselo být po agresivním napadení přímo v tréninkovém centru ošetřeno lékaři. Asi nejhůře to odnesl nizozemský útočník Bas Dost, který se ovšem paradoxně stává symbolem pozitivní atmosféry před novou sezónou. Klub už sice opustili brankář Rui Patrício, záložník William Carvalho a další, ale oproti původním prohlášením zůstavají Bruno Fernandes a právě Dost, který dokonce podepsal novou tříletou smlouvu. Velký podíl na tom má odvolání prezidenta Bruna de Carvalha, který měl údajně fanoušky proti hráčům poštvat. Nizozemský kanonýr dal v posledních dvou sezónách 61 ligových branek a jeho přítomnost v následujícím ročníku Ligy NOS bude dost možná zásadnější než kdy jindy.

další

Michal Micka 2018.07.23 10:33

Hierro Španěly do Ligy národů nepovede

9. 7. 2018 – Vypadalo to, že španělská reprezentace našla po nečekaně svižném odchodu Julena Lopeteguiho tvář, která by mohla v elitní trenérské pozici zůstat několik let. Fernando Hierro dlouho reprezentoval, patří mezi národní i klubové legendy a trenérsky jednoznačně má potenciál se vyvíjet. Ovšem všechno je jinak. Bývalý obránce Realu Madrid po nevýrazném výsledku na MS (osmifinále) ukončil se španělskou reprezentací spolupráci a pokračovat dokonce nebude ani v roli sportovního ředitele, ve které působil až do chvil, kdy rozjela aféra s podepsanou smlouvou Julena Lopeteguiho. Jediné odůvodnění, které Hierro poslal do světa, znělo tak, že se chce věnovat novým profesním výzvám. „La Roja“ tak bude hledat před startem Ligy národů nového kouče. Médii okamžitě probleskla jména jako Quique Flores, Luis Enrique nebo Míchel. Není ovšem vyloučeno, že federace sáhne po někom ze zahraničí. A to by byla senzace. Posledním „nešpanělským“ koučem na lavičce Španělů byl v letech 1980 až 1982 Uruguayec José Santamaría. Inu uvidíme.

další

Michal Micka 2018.07.09 14:17

Pro Jankta by mohlo být Bergamo vysvobozením

30. 6. 2018 - O českého reprezentanta, který už čtyři roky působí v Udinese, projevil vážný zájem sedmý celek posledního ročníku Serie A, Atalanta Bergamo. A případný přestup by odchovanci pražské Slavie mohl pomoci v několika ohledech.

další

Michal Micka 2018.06.30 09:25