Doporučuji poštou! zavřít

Inter touží po Schickovi. Je to správná cesta?

Patrik Schick (vpravo) v souboji s Leonardem Bonuccim z Juventusu

20. 3. 2017 - Český talent, Patrik Schick, v posledních měsících poutá pozornost celé Serie A. Z nenápadného útočníka v záloze se dostal do role nejlepšího žolíka soutěže, kterému by v Sampdorii slušela základní sestava. Vcelku oprávněně se rozjely spekulace o přestupu do některého z top klubů. Jako poslední se údajně ozval Inter, jemuž Čech stojí za 25 milionů eur.

další

Michal Micka 2017.03.20 14:02

Končí čtrnáctiletá telenovela. Zamparini odstoupil z fuknce prezidenta Palerma

6. 3. 2017 - Možná nejkontroverznější lídr klubu v Serii A překvapivou novinu před nedávnem oznámil na klubovém webu s tím, že chce dát jednoduše prostor jiným majitelům. A není se čemu divit, klub se momentálně utápí v sestupovém pásmu a Zamparini po fotbalové stránce nevěděl, kudy kam.

další

Michal Micka 2017.03.06 10:57

Spalletti a Tottiho smlouva - gesto nebo populismus?

23. 2. 2017 - Ikoně AS Řím, Francescu Tottimu, které bylo letos v září 40 let, končí po sezóně smlouva. Vcelku logicky se tak začalo spekulovat o jeho odchodu. Ať už do jiného klubu, nebo dokonce do fotbalového důchodu. Současný trenér AS, Luciano Spalletti, ovšem nekompromisně prohlásil, že pokud Totti nedostane nový kontrakt, odejde z klubu také. Nehledě na to, jestli na jaře AS vyhraje scudetto. Holohlavý kouč se Tottiho zastal i přes vzájemnou mediální přestřelku, která jasně naznačovala, že vztah mezi oběma zmíněnými není bezproblémový. Byl to totiž právě Spalletti, pod nímž Totti přestal pravidelně nastupovat, a situace eskalovala tak, že  byl na spadnutí přestup do MLS. Člověka tak napadá, jestli to je jen Spallettiho snaha dostat fanoušky (a samotného Tottiho na svou stranu), nebo to myslí upřímně. Klub má totiž v současné době vynikající formu a stejně kvalitního trenéra by hledal těžko. Spalletti tak ví, že podobným prohlášením v podstatě neriskuje. Navíc by eventuálně mohl ztratit legendu klubu a tvář, která v případě potřeby vezme mediální pozornost na sebe. Na druhé stráně, stát se může vždy cokoliv a trenérovi se opravdu nemusí líbit postoj vedení klubu k jednomu z nejlepších italských hráčů posledního století. Otázkou je, kde je pravda. Možná někde mezi, možná ne. Spalletti by z toho každopádně měl vyjít jako vítěz. Fanoušky a Tottiho si získá zpět na svou stranu. S vedením klubu si to možná malinko rozhází, ale o práci by přijít neměl. Navíc nikdo z nás netuší, jaké vztahy měl s klubovými funkcionáři doposud.

další

Michal Micka 2017.02.23 09:51

Rozjíždí se bitva o Kessiého

18. 2. 2017 - Atalanta Bergamo v aktuálním ročníku Serie A všem vyrazila dech. Nebývale mladý tým vedený Gianem Pierem Gasperninim se z pravidelného účastníka "nadsestupových" bojů stal kandidátem na Evropskou ligu. Lví podíl na tom má teprve 20letý Franck Kessié.

další

Michal Micka 2017.02.18 13:13

Serie A znovu vábí Čechy. Zrodí se nový Nedvěd?

Antonín Barák (vlevo) si se Slavií zahrál předkolo Evropské ligy proti Anderlechtu

11. 2. 2017 - Už je to oficiální. Talentovaný záložník pražské Slavie Antonín Barák se po sezoně stane posilou Udinese, a rozšíří tak docela početnou českou skupinu v Serii A. Italské kluby u nás v posledních měsících nakupují rády a nutno říci, že vzhledem k formě nové české generace se jim to vyplácí.

další

Michal Micka 2017.02.11 12:58