Aleš Svoboda komentátor

blog
Top komentáře

Doporučuji poštou! zavřít

Zklamání podzimní části francouzské ligy

Hatem Ben Arfa

6. 1. 2016 - Před týdnem jsme se s Vámi podělili o nejlépe hodnocenou jedenáctku podzimní části francouzské fotbalové ligy. Kdo naopak zůstal podle portálu http://www.lequipe.fr/ v první polovině sezóny za očekáváním?

Brankář:
Jeffrey Jourdren, Montpellier

Tradiční opora týmu z Montpellieru ztratila v klubu veškerou důvěru. Veřejně se do ni opřel i prezident klubu Nicollin. Tedy ten, který ho vždy tolik podporoval. Jourdren naposledy chytal v 10. kole, kdy jeho celek schytal debakl 2-6 od Monaka. Další budoucnost bývalé opory Montpellieru je v tomto klubu více než nejistá…

Obránci:
Hendri Bedimo, OM

Bedimo nehrál od zápasu s Montpellierem 4. listopadu 2016, který Olympique Marseille prohrál 1-3. Do té doby podávala letní posila klubu dost nevyrovnané výkony. Kamerunský obránce tak pokračuje ve výkonnostním sešupu, který byl zahájen jeho poslední sezónou v Lyonu – v minulém ligovém ročníku odehrál jen 14 zápasů a letos to, zdá se, lepší nebude.

Karim Rekik, OM

Další zástupce Marseille v antivýběru neprožívá v OM vůbec dobré angažmá. Po úspěšných letech na hostování v PSV ve francouzské lize strádá. Nepomáhá mu malý počet startů a ani to, že je často nucen hrát na krajním beku, což rozhodně není pozice pro něj.

Nicolas Nkolou, Lyon

Posila z Marseille se zatím v Lyonu nechytla, jak se čekalo. Naposledy hrál 22. října 2016 při porážce s Guingampem (1-3). Nkoloua stále limituje zranění kolene, které ho zlobí už více než rok a dost možná má na jeho bídných výkonech podstatný vliv.

Záložníci:
Lass Diarra, OM

Kde je ten Lass Diarra z první poloviny minulé sezóny? A hráč který nebýt zranění měl být jasnou součástí francouzského celku na Euru? Upřímně, jeho výkony byly na podzim opravdu tristní. Zda za to mohla skutečnost, že Diarra se chystal OM v létě opustit nebo to, že ho údajně zase trápily psychické potíže, ví jen on sám…

Jeremy Toulalan, Bordeaux
Od bývalé opory Monaka se v Bordeaux čekala vůdcovská role v jinak mladém kádru Girondins a herní jistota ve středu pole. Toulalanovy výkony však zůstaly daleko za očekáváním a trenér Gourvennec ho kritizoval i za jeho přístup. Nemá už Toulalan ve svých 33 letech to nejlepší skutečně za sebou?

Rémy Cabella, OM
A zase hráč z Marseille. Je dokonce nejhůře hodnoceným hráčem ze všech borců OM, kteří v této sezóně hráli alespoň 7x. Trápí ho nevyrovnanost výkonů. Občas zůstal na lavičce, přestože měli v Marseille spoustu absencí kvůli zraněním. Signifikantní…

Grzegorz Krychowiak, PSG

Nejdražší nákup ve francouzské lize loňského léta (30 miliónů €) je zatím velkým zklamáním. Pravdou je, že mu jeho kouč Emery dává méně šancí, než byl 26letý Polák v Seville zvyklý. Ale pokud hraje, žádná hitparáda to není a nic extra PSG nepřináší.

Útočníci:
Jesé, PSG

Velký propadák. Další drahá posila (25 miliónů € z Realu Madrid) zatím v Paříži totálně vyhořela. Celkem hrál na podzim jen 9x, v základu jen jednou. Pomalý a schopný zapařit i ty největší šance. Hovoří se o tom, že bude poslán na hostování do Las Palmas.

Hatem Ben Arfa, PSG
Po fantastické minulé sezóně v dresu Nice se od zlobivého dítěte francouzského fotbalu čekalo hodně i v dresu vládce francouzské ligy posledních let. Ale Ben Arfa se nepohodl s Emerym a v základu nastoupil na podzim v L1 jen 4x. Často to bylo dost strašné. V závěru podzimu však při zvýšené důvěře Emeryho naznačil určité zlepšení.  
 
Jeremy Ménez, Bordeaux

Velké rozčarování. Ménez nenavázal na svůj první rok v AC Milán a spíš než góly a asistencemi (1+2 ve 14 zápasech) na sebe upozornil slabším pohybem, nezájmem o defenzivní složku hry, neustálým filmováním a diskuzemi s rozhodčími. Vše potom „vyšperkoval“ zbytečnou a nesmyslnou červenou kartou v zápase proti Montpellieru.

Věřme, že všichni hříšníci řádně potrénovali a dali se do kupy. Jarní část francouzské ligy začíná již příští víkend. Budeme u toho!

Aleš Svoboda 2017.01.06 16:16