Aleš Svoboda komentátor

blog
Top komentáře

Doporučuji poštou! zavřít

PSG: všechno v růžovém?

20. 10. 2017 - Na první pohled to tak vypadá. Ligu vedou Pařížané po devíti kolech už o šest bodů, v Lize mistrů mají po třech zápasech plný počet bodů při perfektním skóre 12:0, nové posily skvěle zapadly, Mbappému, Cavanimu i Neymarovi to pálí zatím velmi dobře, zbytek týmu šlape, takže to působí tak, že nebe nad PSG je bez jediného mráčku.

Jenže ono to tak úplně není.

Co se týče sportovních výsledků, tam je skutečně vše v naprostém pořádku. Celek Unaie Emeryho zatím ve 13 soutěžních zápasech této sezóny nebodoval naplno jen jednou – na Stade de la Mosson v Montpellieru, kde nedokázal dát gól precizně bránícímu týmu la Paillade. Zbylých 12 utkání vyhrál při skóre 43:7. Cavani má střeleckou bilanci 12 zápasů a 12 branek, Neymar 10/9, Mbappé 8/4. Nádhera.

Jenže šéf PSG Nasser Al-Khelaifi je vyšetřován v souvislostí s korupcí. Katařan měl údajně poskytnout určitou formu úplatku někdejšímu sekretáři FIFA Jeromu Valckemu. Týká se to udělení televizních práv na mistrovství světa 2026 a 2030. Případem se zabývají příslušné orgány ve Francii, Švýcarsku, Itálii a Španělsku. Pokud by se obvinění prokázalo, pro PSG by to rozhodně nebylo dobré.

A do toho vztahy v pařížském celku stále nejsou ideální. Sice se zdálo, že horké hlavy v PSG po zápase s Lyonem, kdy Dani Alves s Neymarem nejprve nenechali Cavaniho kopat přímák, ten pak zase nepůjčil míč Neymarovi při penaltě, už vychladly, a že si zainteresování vše vyříkali. Neymar se měl omluvit, Cavani to vzít. A dokonce nechal proti Bordeaux Neymara kopnout penaltu. Ale současně měl prohlásit, že s Neymarem kamarádem nebude. Což nemusí. Ale nesmí to ovlivnit vztahy dění na trávníku a vztahy v kabině. Což se ale viditelně stalo. Cavani se třeba neměl objevit na nedávné oslavě narozenin Thiaga Silvy, což bylo vnímáno jako vymezení se vůči početné brazilské enklávě v PSG, do které samozřejmě patří i Neymar.

Do toho všeho měl Cavani údajně prohlásit, že v týmu ve stávajícím rozpoložení, kde se Neymar stal pařížským princem nechce být, a že by si přál přestup. A španělský plátek Don Balon už i vytipoval možné kandidáty – Real Madrid, Manchester United, Manchester City. S tím, že Cavani by nejraději vstoupil mezi Citizens. A nejraději už v lednu. Upřímně, není to moc pravděpodobné. Neumím si moc představit, že by PSG měl Cavaniho za pár měsíců pustit, do toho asi Pep Guardiola při výborném startu do sezóny dua Gabriel Jesus & Sergio Aguero nebude toužit po sice výborném, ale velmi drahém, a v tuto chvíli i možná trochu nadbytečném útočníkovi (ať to směrem ke Cavanimu a jeho gólové produkci v posledních měsících může znít sebezvláštněji).

Faktem ale je, že pokud by měl být Cavani takhle nespokojen, tak to asi nebude dělat v týmu žádnou velkou dobrotu. Start do sezóny se sice povedl, ale důležité zápasy, včetně vrcholů sezóny, jsou stále před pařížským celkem.

Jeden z takových, zajímavý zejména pro fanoušky, čeká PSG už v neděli. Neymar a spol. totiž budou hrát francouzské „Le Classique“, velký a prestižní to zápas proti Olympique Marseille na Stade Vélodrome.

No a jak se na sebe Cavani s Neymarem budou tvářit, můžete spolu s námi zkontrolovat i vy. Přenos mezi OM a PSG začíná na Sportu 1 od 21:00 hod.

Aleš Svoboda 2017.10.20 09:36