Aleš Svoboda komentátor

blog
Top komentáře

Doporučuji poštou! zavřít

Další tenze v šatně PSG?

12. 1. 2018 - Když už se zdálo, že se je v kabině bohatého pařížského klubu po podzimních půtkách mezi Cavanim a Neymarem zase trochu klid, přelom roku přinesl další svár. A ten jednotu týmu rozhodně neposílil.

Ve zkratce jde o to, že se Pastore a Cavani dopravili po Novém roce zpět do Paříže později, než měli. Původně se měli všichni borci hlásit 2. ledna. Skupina hráčů z Argentiny a Brazílie spolu s Cavanim požádala na začátku prosince klub, aby mohla dorazit až o den později. Tedy aby mohli doma strávit o den více. Klub tomu vyhověl. Jenže oba dva zmínění Jihoameričané návrat ani tak nestihli, třeba nejlepší ligový střelec dorazil až pátého ledna.

Klub oficiálně neoznámil, jak přesně bude celou situaci řešit, ale navenek je vidět, že „se něco děje“. Do zápasů francouzského i ligového poháru nebyl ani jeden z nich nominován. A stejně jako ji dostali v roce 2014, kdy oba dva (tehdy ještě s Lavezzim) návrat do klubu na začátku roku taky nestihli, i letos se dá čekat, že oba dva provinilce stihne nemalá pokuta.

Zajímavé ale je, že šatna na oba dva hráče nekouká stejně. Kapitán týmu Thiago Silva pronesl, že se na absenci Pastoreho dívá s větším pochopením, protože Argentineci měl před Vánoci údajně klub stejně požádat o přestup. Kvůli nevysokému hernímu vytížení. Jenže to Pastore vzápětí popřel.

Každopádně je vidět, že na Cavaniho je šatna naštvána více. Po vítězném zápase ve francouzském poháru proti Rennes Thiago Silva prohlásil, že tým šlape i bez „el Matadora“ výborně, a že bude muset Cavani pořádně „zamakat“, aby získal své místo na hrotu v základní jedenáctce zpět. Později ale trochu otočil. A řekl, že Cavani je pro PSG důležitý, že je rozdílovým hráčem a že tým za ním bude stát. Nicméně po vyhraném zápase v ligovém poháru venku nad Amiens se Thiago Silva znovu neudržel a bylo vidět, že má na Cavaniho vztek. Uvedl totiž, že měl Cavani trochu přemýšlet, než udělal, co udělal a tím PSG ohrozil. Jde totiž o to, že Pařížané nyní v termínu 7 – 21/1 hrají 5 utkání. Co tři dny, to zápas. A pokud bude Cavani (potažmo i Pastore) ještě nadále v nemilosti, další hráči útočné vozby (Neymar, Mbappé, Di Maria) budou ve větším zápřahu, než by nyní bylo záhodno. Což v situaci, kdy už od začátku ledna trenér Emery říká, že chce celý leden vnímat kromě zápasového zatížení i jako přípravu na pro PSG naprosto klíčový první zápas osmifinále Ligy mistrů proti Realu Madrid, je pro síly hráčů docela citelný zásah…

V neděli hraje PSG svůj první ligový zápas v novém roce. Bude to na Stade de la Beaujoire, tedy na stadionu Nantes. V jaké sestavě PSG vyběhne, a jaká bude v hostujícím táboru panovat atmosféra, můžete zkontrolovat od 21:00 hod. na stanici Sport 1.

Aleš Svoboda 2018.01.12 13:38