Aleš Svoboda komentátor

blog
Top komentáře

Doporučuji poštou! zavřít

Kolik sil si Monako schovalo do závěru sezóny?

21. 4. 2017 - Skvělá jízda knížecího klubu nadále pokračuje. Bíločervení stále drží první místo v tabulce francouzské ligy, hrají semifinále francouzského poháru a v poháru ligovém klopýtli až na poslední překážce, když ve finále nestačili na Paris Saint Germain. Kromě úspěchů na domácí scéně ve středu postoupili také do semifinále Ligy mistrů a poprvé od roku 2004 budou součástí čtyř nejlepších celků evropského kontinentu. Monako tak živí šanci až na 3 trofeje. Bude mít ale v cílové rovince dost benzínu?

Monako ve středu v odvetě čtvrtfinále Ligy mistrů proti Borusii Dortmund odehrálo svůj již 54. zápas v sezóně. Pokud by postoupilo do finále Ligy mistrů, i do finále francouzského poháru, připíše si za tento rok 65 soutěžních zápasů. Šílené číslo…

Knížata sice stále jedou, v lize neprohrála 14x za sebou, na kontě mají na všech frontách už 141 nastřílených branek, ale je na nich vidět, že v poslední době se jich únava týká. Přestože je ten tým velmi mladý a přestože mu výhry dodávají spoustu sil, díky čemuž je regenerace vždycky lepší, než když vám to nejde a nedaří se. Ale je fakt, že poslední dobou už to není o tom, kolik dá Monako gólů, ale o tom, zda se povede vůbec vyhrát. Důkazem budiž poslední dvě ligová utkání. Upracované výhry doma nad Dijonem 2-1 a v Angers 1-0 nadšení rozhodně nepřinesly. Proti nováčkovi z Dijonu musel tým z jihu Francie dokonce otáčet vývoj zápasu a vyhrál po nepřesvědčivém výkonu až po brance z volného přímého kopu 9 minut před koncem. Ale utkání součtem přinesla 6 bodů a to je to, oč tu běží. Pravdou však je, že okamžik, kdy Monako prožije výsledek, který mu vonět nebude, se možná blíží rychleji, než by se mohlo zdát.

Trenér týmu Leonardo Jardim únavu přiznává, ale snaží se nevymlouvat se na ní. Před středečním utkáním proti Dortmundu jen suše konstatoval, že vzhledem k tomu, že jeho celek odehrál ze všech evropských týmů nejvíce zápasů, je přirozené, že jsou jeho hráči unavenější, než hráči těch celků, kteří hrají méně. Na druhou stranu je ale pochopitelné, že kouč největšího ligového konkurenta, Unai Emery z PSG prohlásil, že únava nebude v boji o titul faktorem. A že Monako mělo problémy s Dijonem ne kvůli únavě, ale kvůli výbornému výkonu soupeře. A že jak PSG, tak Monako, jsou zvyklí na velkou porci zápasů.

Kromě fotbalové války tak pomalu začíná i válka mentální, ale to k vypjatým fotbalovým bitvám patří. Na každý pád nás v Ligue 1 na rozdíl od minulých sezón čeká dramatický závěr. Těšme se na něj a těšme se z něj!

Aleš Svoboda 2017.04.21 09:36