Aleš Svoboda komentátor

blog
Top komentáře

Doporučuji poštou! zavřít

Sbohem, Alexandre…

8. 7. 2017 - Už pár dní je to potvrzený fakt. Po posilách lační fanoušci Arsenalu mohou teď v londýnských hospodách u pinty některého z piv rozebírat, jakou slávu a kolik gólů s sebou z Lyonu přinese Alexandre Lacazette. Věru, nemuselo by být ani od jednoho málo. Gunners totiž získali hodně ceněného hráče a skvělého střelce.

O co Lyon přichází? Možná Alexandre Lacazette nemá takové jméno jako měl Ibrahimovič, má Cavani, nebo měli Henry, Benzema, či jiní úspěšní střelci francouzské ligy. Ale spolehlivost a konzistentnost, to je něco, co ho zdobí. Ve francouzské lize zvládnul nastřílet 100 gólů ve 203 zápasech a za poslední 4 roky jich nastřílel v Ligue 1 nastřílel více než 90. A to se poslední dva toky potýkal se zraněními a zdaleka neodehrál všechny ligové zápasy. Současně se skoro nepřetržitě poslední dva roky spekulovalo o jeho odchodu. Ale i tak dokázal za poslední dva roky nastřílet hned 60 soutěžních branek. Solidní, což?

Nechme nyní fanouškům Arsenalu to, jak Lacazette do týmu Gunners zapadne a jak se s novou, a pro klub historicky nejdražší konkurencí, srovná stávající útočná vozba londýnského klubu.

Spíše bude zajímavé sledovat, jak se povede v Lyonu skvělého útočníka nahradit. Ze zdrojů, které hrály s Lacazettem ještě v minulé sezóně, de facto nijak. Lyon už sice koupil Bertranda Traorého z Chelsea, ale to není přesně ten typ útočníka, který by mohl odcházejícího Lacazetta nahradit.

Možná by jím mohl být jeden z těch, který se nyní stal klubovým konkurentem nové posily Arsenalu. Olivier Giroud prožil u Gunners dost frustrující sezónu a zůstat údajně nehodlá. A nový přírůstek do konkurence v útoku Gunners tomuto faktu nahrává.

Ještě před oznámením, že Lacazette přestoupí do Arsenalu, uvedl prezident Lyonu Jean-Michel Aulas, že svého klíčového útočníka uvolní až poté, co sežene náhradu. A skutečně, v mezičase přišel z Realu Madrid Mariano Diaz, 23letý útočník. Může být právě on tím, kdo klubovou ikonu nahradí? Zatím o něm víme to, že se dobře prosazoval za rezervní tým Realu Madrid. V A týmu odehrál v minulé sezóně 8 zápasů. Potenciál jistě má. Ale rozvine ho?        

Na každý pád nemusí být ještě hotovo. Lyon má za Lacazetta dostat včetně bonusů přes 50 miliónů liber, za což se „slušná“ posila sehnat dá, ne…?

Aleš Svoboda 2017.07.08 09:40