Aleš Svoboda komentátor

blog
Top komentáře

Doporučuji poštou! zavřít

Nakazí vítězná mentalita Daniho Alvese spoluhráče v PSG?

13. 7. 2017 - Letní přestupové období jede na plné obrátky. Takřka každý den se urodí něco výraznějšího, co poutá pozornost fotbalových fandů, kteří během letní pauzy hltají cokoli, aby si zkrátili čekání na start ligových sezón. V posledních dnech byl objektem zájmu Romelu Lukaku v United, pak James Rodriguez v Bayernu. Nyní ale už tak zčeřené vody ještě více rozvířil Dani Alves. Měl nakročeno do City, ale bude součástí francouzského PSG. Co přestupem katarskými penězi hojně dotovaný klub získává?

Připomeňme nejprve, že kromě Manchesteru City koketoval bývalý hráč Sevilly, Barcelony a naposledy Juventusu také s Chelsea nebo Tottenhamem. Když ale vše nasvědčovalo tomu, že novým domovem 34letého zkušeného krajního beka bude Etihad Stadium, Brazilec změnil směr a doplachtil do Paříže, kde se potká s několika krajany.

Můžete namítnout, že zrovna na kraj obrany PSG nikoho nepotřebuje. Vpravo je Aurier a Meunier, na druhé straně Kurzawa, ke kterému přibyl Yuri Berchiche z Realu Sociedad. Ten nahradil dalšího Brazilce Maxwella, který po minulé sezóně ukončil kariéru. Současně při schopnostech Auriera i Meuniera nepotřebujete dalšího ofenzivního pravého obránce. Pro Auriera, skvělého to fotbalistu, ale méně spolehlivého člověka, to pravděpodobně znamená konec v klubu. Ale za to může vinit jen sebe, nota bene to je jiný příběh.

Jenže je na místě říci, že PSG získává do svých řad velkého šampióna, který už třikrát poznal, jaké je vyhrát to, po čem PSG strašně touží - Ligu mistrů. Dohromady má v Evropě na klubové úrovni rovných třicet získaných trofejí. Dost, že? Jeho vítězná mentalita je přesně to, co by se mohlo PSG hodit.

K Thiagu Silvovi a Marquinhosovi získáváte dalšího Brazilce, což komunikaci v obraně a celkové souhře může jen prospět.

Získáváte také hráče, kterému je sice už 34 let, ale současně hráče s obrovskými zkušenostmi, který v minulé sezóně v Juventusu ukázal, že se pohybuje stále na top úrovni. Myslím, že třeba Monako si to po dvojzápase v semifinále Ligy mistrů uvědomilo více, než si samo přálo.

Ačkoli námluvy mezi hráčem v Pepem Guardiolou byly už v hodně pokročilém stádiu, není to zase takové mega překvápko, že Dani Alves skončil v PSG. Obě strany po sobě už nějaký ten rok také pokukovaly…

Je v závěru nanejvýš vhodné si také říct, že nemalý podíl na přestupu má nový sportovní ředitel PSG, bývalý člen organizace FC Porto, Antero Henrique. Fanoušek si řekne, že to je jednoduché, že PSG přeplatil všechny ostatní a basta. Samozřejmě o finance jde až v poslední řadě, ale důležitý je um výběru. I proto už v klubu nepůsobí Olivier Letang a Patrick Kluivert, sportovní ředitel a ředitel pro fotbalové záležitosti, kteří loni utratili za posily 70 miliónů eur, ale nic velkého z toho pro PSG nebylo (Jesé, Ben Arfa, Krychowiak)… Velkou roli při získání Dani Alvese sehrál také pomocník Antera Henriqueho. Tím není nikdo jiný než bývalý obránce klubu Maxwell. Ten se po konci sportovní kariéry ujal role asistenta sportovního ředitele. Sice se jim nepovedlo ulovit Pepého, ale přes určité neshody prodloužili Thiaga Mottu a je myslím bez diskuze, že vyfouknutí Daniho Alvese před nosem Manchesteru City není jejich poslední slovo…

Aleš Svoboda 2017.07.13 08:44