Doporučuji poštou! zavřít

Chytí se Nice?

Lucien Favre

18.8. 2017 - Bylo to jedno z nejpříjemnějších překvapení minulé sezóny francouzské ligy. Dobře poskládaný a koučem Lucienem Favrem skvěle vedený tým z Azurového pobřeží byl dokonce skoro celý podzim v tabulce Ligue 1 první. Na Monako a PSG sice v závěru „les aiglons“ neměli, ale třetí místo před Lyonem a účast v kvalifikaci Ligy mistrů se dá označit za obrovský úspěch. Letos to však zatím dře… 

další

Aleš Svoboda 2017.08.18 10:48

Ghezzal – skvělá posila nebo disharmonizující prvek v kabině?

11. 8. 2017 - Do týmu úřadujícího mistra francouzské ligy, celku AS Monaco, přichází zajímavý hráč. Jako náhrada za Bernarda Silvu, potažmo Allana Saint-Maximina. Rachid Ghezzal. Pětadvacetiletý hráč s nálepkou skvělého technika, chytrého hráče, ale také nespolehlivého parťáka a trochu i flákače. Co převládne v novém angažmá?

další

Aleš Svoboda 2017.08.11 10:09

Neymar, PSG, Ligue 1: strategie win-win-win.

4. 8. 2017 - Nelze o to v médiích nezavadit. Tedy pokud nejsou vašimi jedinými zdroji Literární noviny nebo časopis Vesmír. PSG to tak dlouho zkoušelo, až Neymara získalo. A je to už oficiální. Je to bomba. Neskutečná. A ta cifra, za kterou Neymar do Paříže jde, je prostě neuvěřitelná. Nechci rozebírat, zda Pařížané poruší finanční fair play, ani zda částka vyšší než 220 milionů eur není vážně bláznivá. Ve hře je totiž něco víc…

další

Aleš Svoboda 2017.08.03 23:49

Tielemans, Mandanda, Rami, Dani Alves a ti další

Youri Tielemans je jednou z posil Monaka

28. 7. 2017 - Letní přestupní období ještě pár týdnů potrvá, takže současné soupisky jednotlivých francouzských celků zdaleka nejsou v konečném stádiu. Nicméně do startu do nové sezóny francouzské ligy chybí už jen týden. Proto je čas podívat se, jaké pohyby v kádru učinily ty celky, které jsme zvyklí vídat na čelních příčkách tabulky francouzské Ligue 1.

další

Aleš Svoboda 2017.07.28 14:36

Francie v Praze

Rio Mavuba

21. 7. 2017 - V porovnání třeba s bundesligou není zase tak časté, aby si čeští fotbalisté vydělávali ve francouzské lize. Ale možná vás překvapí, že jich už bylo kolem padesáti. Pamětník zmíní Hankeho, později Vízka, Nehodu, či Karla Jarolíma. Současná generace třicátníků už vyjmenuje i Němečka nebo Ivana Haška. A ti mladší si vzpomenou na Bejbla, Čecha, Šmicera, Rozehnala, Baroše, Kollera nebo ty, kteří hrají ve Francii nyní -  Pokorného a Plašila. Ale aby z první francouzské ligy přestoupil hráč do české ligy, to už unikum je. Přesto fotbalová Sparta sáhla do země nacionalistů, gurmánů a osob hrdých na svůj jazyk během jednoho týdne hned dvakrát. Co získala?

další

Aleš Svoboda 2017.07.21 14:52