Poslední aktualizace 2014. března 31. 00:14
Blog

Doporučuji poštou! zavřít

Blog

Michal Micka

Michal Micka

Komentátor - hlavní zaměření, fotbal

Přečti si!
Blog

Ondřej Voršilka

Ondrej Vorsilka

Komentátor - hlavní zaměření lední hokej, KHL

Přečti si!
Blog

Tomáš Richtr

Tom Richtr

Komentátor - hlavní zameření, F1

Přečti si!
Blog

Aleš Svoboda

Ales_Svoboda

Komentátor - hlavní zaměření basketbal, NBA

Přečti si!

AC Milán na Evropu nemyslí, chce předstihnout Inter

22. 2. 2018 - Kdo by to byl v úvodu sezony řekl... Rossoneri si reálně brousí zuby na ligový skok před Inter. Přitom ještě pár týdnů zpátky patřil tým Luciana Spallettiho k největším kandidátům na titul, zatímco AC Milán se zdánlivě beznadějně trápil ve středu tabulky a lovil adepty na post trenéra místo "náhradníka" Gattusa.

další

Michal Micka 2018.02.22 08:24

Je reálné myslet opět na český tým v KHL?

18.2. 2018 - KHL spatřila světlo světa jako dlouhodobě plánovaný, ambiciózní projekt politických a ekonomických elit, jehož záměr nikdy nebyl jen čistě sportovní. Vůbec si nemusíme nalhávat opak. Ostatně na tom nic tak hrozného není vzhledem k faktu, že z čistě sportovního hlediska nabízí KHL kvalitu, a jak vidno nejen v posledních letech, i reprezentační zdroje pro všechny hokejové národy, včetně těch zámořských. A i když je to paradoxně Rusko, které řešilo před Olympijskými hrami existenční otázku, tak vzhledem k postoji NHL dodala nejvíce hráčů jednotlivým výběrům právě „ruská“ KHL. Osobně si myslím, že olympijský turnaj má vysokou kvalitu i bez hráčů z NHL. Mne však zajímá odpověď na jinou otázku. Kam se KHL hodlá ubírat dále? Ne snad že by roztáhla svá křídla, to chraň bůh, ale směrů, kterými liga hodila kámen a sledovala, jak velké vlny se rozutečou do stran na pomyslné hladině cílové destinace, bylo již mnoho. Lev Poprad skončil fiaskem, Lev Praha i přes fantastickou sezónu s finálovou účastí a rekordem návštěvnosti, také skončil, Medveščak přišel na buben. Všechny části tohoto nuceného exodu měly společnou konturu v podobě utaženého kohoutu ruské podpory. Ten se většinou utahuje ve chvíli, kdy politicko-ekonomické tlaky zvítězí nad sportem. Poté kalkulačka rozhodne, že obhospodařování pozic na daném trhu již není rentabilní. To, že se prosadil Jokerit náhodné ale není. Je to velká tradiční značka, Skandinávie je důležitý trh a hlavně v Helsinkách sedí ve VIPce petrohradská, tedy ta nejmocnější, klika. 

KHL v posledních měsících upíná svůj zrak na východ. Ale je to správně? Z hlediska již zmíněných politicko-ekonomických zájmů Ruska možná ano, ale myslím si, že tím KHL může sama sebe pouze pohřbít. Není možné udržet kvalitu soutěže, ve které budou hrát týmy z Číny, Korei či Mongolska. Můj názor tedy je, že pokračování tohoto scénáře nebude příliš reálné. Na čínském příkladu je totiž jasně vidět, co přinášejí jednostranné ambice Ruska etablovat se na čínském trhu. Dobrodružství v mýtické zemi "Draka" postrádá výrazný sportovní aspekt. Ale jde přeci i o sport - nebo už ne? Kunlun trpí nezájmem fanoušků a ve výše zmíněných destinacích by to bylo stejné. KHL si musí sama uvědomit, co vlastně chce. Ne se chovat nepředvídatelně jako doposud. Jasné ale také je, že si musí udržet image a punc kvality a i z toho důvodu stále pokukuje na západ. Proč si udržuje Rigu? Bratislavu? Oba kluby mají fatální ekonomické potíže. Protože si nemůže zavřít dveře.

Myslím, že není nereálné myslet opět na Česko. Ať už na bohatý Třinec, Kometu s jejich početnou fanouškovskou základnou, nebo tradiční Spartu. Je to jenom o tom, kam chtějí v úvodu zmíněné politicko–ekonomické elity dosáhnout.  Hlavně pro peníze...a pak také trochu pro tu sportovní prestiž.
další

Ondřej Voršilka 2018.02.18 17:19

Proč je „zcela nová aerodynamická koncepce“ pro Williams špatnou zprávou

17. 2. 2018 - Technický ředitel Williamsu Paddy Lowe při čtvrtečním představení FW41 uvedl, že tým se rozhodl jít cestou "zcela nové aerodynamické koncepce". Jedná se o poměrně často používaný termín, který zní vzletně a slibně. Opak je ale bohužel pravdou. Znamená to totiž, že tým začíná od nuly.

další

Tomáš Richtr 2018.02.17 11:44

AC Milan u Belottiho hraje na klubismus

12. 2. 2018 – Už před několika měsíci přišla ve známost informace, že AC by do svého nabitého kádru rádo přidalo elitního italského útočníka Andreu Belottiho. Ten ale momentálně patří Turínu a klub za něj v létě požadoval minimálně 100 milionů eur. Z přestupu tehdy sešlo, ovšem „Rossoneri“ svůj boj ještě zdaleka nezvdali. A šance jsou momentálně paradoxně vyšší. Italského reprezentanta totiž v úvodu sezóny nepříjemně zbrzdila zranění a střelecky mu to ani zdaleka nešlape tak jako v minulé sezóně. Tržní cena už tedy nemůže být tak vysoká, nicméně stále taková, aby se Turínu podařilo kvalitně prodat, dokud je o hráče zájem. AC navíc zkouší i nefinanční motivaci. A to přímo u hráče. Je totiž známo, že Belotti byl v mládí velkým fanouškem milánského klubu a určitě mnohokrát snil o tom, že jednou v Serii A obleče jeho dres. Sportovní ředitel AC, Massimiliano Mirabelli, s úsměvem odeslal tuto informaci do médií a čeká na Belottiho reakci. Jestli bude kladná, není vyloučeno, že už od nové sezóny bude fotbalista s přezdívkou „Gallo“ oblékat červenou a černou.

další

Michal Micka 2018.02.12 10:20

S vlajkou nebo bez, každopádně s nožem na krku

10.2. 2018 - Před osmi lety to bylo ruské fiasko, mediální hon na hvězdy od Moskvy po Vladivostok nebral konce, národní zklamání i zoufalý skok z okna fanouška, který psychicky neustál finálovou prohru na světovém šampionátu. Ti smířlivější suše konstatovali, "tohle není náš rok." A skutečně nebyl. Rusové neuspěli ve Vancouveru, kde dostali potupný výprask 3:7 od Kanady ve čtvrtfinále a selhali i na mistrovství světa, kde se museli ve finále sklonit před českými reprezentanty.


další

Ondřej Voršilka 2018.02.10 15:53