Poslední aktualizace 2014. března 31. 00:14
Blog

Doporučuji poštou! zavřít

Blog

Ondřej Voršilka

Ondrej Vorsilka

Komentátor - hlavní zaměření lední hokej, KHL

Přečti si!
Blog

Michal Micka

Michal Micka

Komentátor - hlavní zaměření, fotbal

Přečti si!
Blog

Tomáš Richtr

Tom Richtr

Komentátor - hlavní zameření, F1

Přečti si!
Blog

Aleš Svoboda

Ales_Svoboda

Komentátor - hlavní zaměření basketbal, NBA

Přečti si!

Na Sibiři tají ledy

Alexander Salák v dresu českého národního týmu

19.6. 2018 - Je tam zima. Pro mnohé hokejové fanoušky možná tato krátká věta o třech slovech ještě donedávna stačila k tomu, aby vyjádřili své povědomí o klubu Sibir Novosibirsk. A pravdou je, že nic moc zajímavějšího pro našince hokejový klub s vločkou ve znaku nenabízel. Žádná výrazněji prošlápnutá česká stopa, žádný výrazný úspěch a během šesti sezon v KHL pouze dvě účasti v play off. Pak se ale situace změnila.


další

Ondřej Voršilka 2018.06.19 10:50

Nainggolana už nechtějí ani v AS Řím, přesun do Interu je na spadnutí

17. 6. 2018 - Po té, co Belgičan RadjaNainggolan musel akceptovat fakt, že si nezahraje ani na dalším mistrovství světa a na truc ukončil svou reprezentační kariéru, bojuje s dalším překvapivým hnutím osudu. Římský klub o záložníka ztratil zájem a podmínky přestupu do Interu už jsou podle všeho dohodnuty.

další

Michal Micka 2018.06.17 11:22

KHL našla cestu sebereflexe. Sluší jí

15.6. 2018 - KHL je v tuto chvíli v plném proudu příprav již na svůj jedenáctý ročník. Otázkou je, co přesně vlastně v září začne. KHL šla strmě vzhůru. První sezóna přinesla rozvrat mnoha hokejových "manželství" se západem, dále expanze a výhrůžky o nesmyslném zapojení KLDR. Prostě černé zlato může téci všemi směry, jen je potřeba mu to umožnit. Liga mohla jít dál, nikoli ovšem tak, jak si myslí řada "odborníků", kteří škodolibě poukazují na fakt, že je pouhou černou dírou či rozmarnou milenkou oligarchů, kteří v mládí potají se zájmem sledovali zprávy o vývoji zápasů Detroitu či Toronta a rozhodli se vytvořit si stejnou, ne-li lepší hokejovou kratochvíli přímo pod nosem, ale tak, aby světu dostatečně ukázala svůj balšoj potenciál. Ano, oni mají do značné míry pravdu, to si musíme přiznat, vize nacpat do cirkusu co nejvíce čísel nedělá dobrotu. Ano, je to o politice, obchodních zájmech a nyní je to především o tom, že ruské sankce nejvýraznějším hvězdám a většině cizinců před očima roztočily globus, ale je potřeba podívat se na to z druhé stránky. Ze sportovního hlediska má KHL obrovský potenciál a to nejen proto, že v ní hraje kupříkladu Datsjuk. Ruský hokej má tradici, kvalitu a produkuje talenty ať se vrcholná soutěž v zemi či její hlavní sponzor jmenují jakkoli. Na tom by KHL měla stavět, to by mělo být hlavní myšlenkou. Nikoli natahat do ligy celou Evropu, ale spíše dát Evropě najevo, že hrát KHL je prestižní. Ne však proto, že to říká ropný gigant, který vám chce prodat své bohatství, ale protože se tam hraje ten nejlepší hokej na západ od Vancouveru a na východ od Toronta. Hvězdné hokejisty systém samozřejmě potřebuje, protože jednak právě oni generují zájem publika i jeho peněženek, ale také vytváří skvělou konkurenci pro ruské reprezentanty, které čekají rok co rok celkem významné povinnosti. Ligu by měly ale hrát kluby, které na to mají sportovní kvalitu, prestiž, ale hlavně prostředky. Zredukovat počet týmů, zachovat ty stabilní, dodržovat striktní konferenční geometrii a uspořádat skvělý šampionát. Pak KHL přežije.

další

Ondřej Voršilka 2018.06.15 09:51

Neapol jásá, Verdi podlehl

13. 6. 2018 - Italský reprezentant Simone Verdi oficiálně patří Neapoli. Ta za něj vysázela 25 milionů eur. Druhý tým uplynulé sezóny měl o komplexní křídlo zájem už v zimním přestupovém období, ale přestože bylo už tehdy k přesunu blízko, Verdi na poslední chvíli odmítl se slovy, že by rád pomohl svému stávajícímu klubu dostat se do komfortnější pozice v tabulce. Tým Roberta Donadoniho skončil na 14. místě a Verdi nakonec vábení jednoho z kadnidátů na scudetto podlehl. Carlo Ancelotti tak dostává v novém angažmá k ruce velkého univerzála, který má stále ještě solidní dávku potenicálu. Navíc může v sestavě plynule nahradit Josého Callejóna, o jehož výkonosti se horlivě diskutovalo už v průběhu jarní časti sezóny.

další

Michal Micka 2018.06.13 09:47

Juventus našel náhradu za Buffona

6. 6. 2018 - Podle dostupných informací už je přestup v podstatě hotový. Po odchodu legendárního Gianluigiho Buffona se do Juventusu přesouvá italský reprezentant Mattia Perin, který doposud působil v Serii A v Janově. Na celé věci je pikantní především fakt, že "Stará dáma" nakonec nesáhla po zkušeném brankáři, který by měl krýt záda Wojciechu Szczesnému, ale po ambiciózním hráči, který bude chtít jednoznačně bojovat o post jedničky. Jména jako Marchetti (Lazio), Consigli (Sassuolo) nebo Mirante (Bologna) jsou tedy v tuto chvíli mimo hru. Naopak polský brankář Juventusu ztrácí zdánlivou jistotu, která ho s vědomím Buffonova odchodu provázela minulou sezónou. Pro Juventus jako takový je to v důsledku pozitivní prvek. Oba brankáři budou chtít předvádět 110% výkony v každém zápase. Sílu konkurence nelze podceňovat.

další

Michal Micka 2018.06.06 10:26