Poslední aktualizace 2014. března 31. 00:14
Blog

Doporučuji poštou! zavřít

Blog

Ondřej Voršilka

Ondrej Vorsilka

Komentátor - hlavní zaměření lední hokej, KHL

Přečti si!
Blog

Aleš Svoboda

Ales_Svoboda

Komentátor - hlavní zaměření basketbal, NBA

Přečti si!
Blog

Michal Micka

Michal Micka

Komentátor - hlavní zaměření, fotbal

Přečti si!
Blog

Tomáš Richtr

Tom Richtr

Komentátor - hlavní zameření, F1

Přečti si!

KHL hledá směr, ale nevzdává se

27.6. 2017 - KHL momentálně prožívá klíčové období své zatím relativně krátké historie. Přichází čas na zatraktivnění, zeštíhlení a započetí systematické cesty s uspokojivými ekonomickými výsledky na následující střednědobý horizont. Na pozadí některých významných změn z nedávné minulosti se představitelé soutěže rozhodli bojovat s nešvary, jakými jsou bezesporu velké rozdíly mezi ekonomickou soběstačností klubů a přílišnou závislostí těch slabších na financování ze státního sektoru. Pěstuje se tedy tvrdá politika "hraj, pokud na to máš a přineseš nám sponzory a pozornost". Svou cestu ukončil chorvatský Medveščak, který přesluhoval v rámci svého tříletého konceptu, na který byly navázány partnerské smlouvy se sponzory i plnění kontraktů s hráči. Do konceptu procesu obměny tým z hokejově netradiční destinace nezapadal na rozdíl od Metallurgu Novokuzněck, který také skončil, ale který má velkou tradici, excelentní mládežnickou akademii a rozhodně nepatří mezi kluby s nejnižším rozpočtem či dluhy vůči hráčům. Problém v jeho případě je spíše právě v atraktivitě pro sponzory a fanouškovskou základnu v souvislosti s regionální pozicí. Metallurg nedokázal účinně propojit své odchovance s A týmem a dlouhodobě se potýkal s výkonnostní krizí, nezájmem silných partnerů vzhledem k  lokální odloučenosti, která je problémem také v případě Jugry, v menší míře Chabarovska, který je ale strategicky silným bodem na mapě ruského dálného východu. Otázka KHL je složitá. Na jednu stranu se potřebuje chovat tržně a udržovat pouze organizace soběstačné, ještě lépe ty perspektivní, na druhou stranu má podporovat rozvoj mladých hráčů napříč regiony. Myšlenka zeštíhlení na 26 klubů rozhodně není od věci, ale je potřeba k ní přistupovat naprosto koncepčně. 

další

Ondřej Voršilka 2017.06.27 10:41

Dilemata Kyliana Mbappého

24. 6. 2016 - Dlouho se o něčem takovém nevědělo, potom se o tom šuškalo v Monaku, potom ve Francii, potom po celé Evropě a nyní po celém světě. O čem? O tom, že je 18letý Kylian Mbappé z knížecího klubu Monaka takovou hvězdou, že jednou přestoupí jako nejdražší hráč světa. Ale ono to nemusí být ani za dva roky, ani za rok. Může to být i letos. A může to ovlivnit kariéru mnoha hráčů, jejichž jména nejsou jen tak ledajaká…

další

Aleš Svoboda 2017.06.24 08:36

Případ Donnarumma: Kam jít a nesejít?

19. 6. 2016 – Je to jen pár dní, co se do světa dostaly informace o tom, že gólmanská superstar Gianluigi Donnarumma v AC Milan smlouvu neprodlouží a jelikož mu současný kontrakt končí už příští rok, naprosto logicky se tak rozjel veletoč spekulací, kdo talentovaného mladíka uloví.

další

Michal Micka 2017.06.19 11:23

Pro radost z hokeje

Finále CHL 2017

17.6. 2017 - Český hokej má rád příběhy. Nebo lépe řečeno, Češi mají rádi hokej… a příběhy.  A nemusí to být zrovna Nagano, aby se taková hokejová "Odyssea" zaryla pořádně pod kůži. Ještě rok nazpět se projekt jménem CHL jen těžko probíjel konkurencí podnětů na mysl zhýčkaného fanouška, ale pražská Sparta přijala roli billboardu, který prostě nelze přehlédnout.  


další

Ondřej Voršilka 2017.06.17 12:34

Aulasův pragmatismus aneb Alexandre Lacazette a jeho další soud

Alexandre Lacazette

16.6. 2017 - Je v posledních měsících celkem vtipné sledovat, jak se prezident fotbalového Lyonu Jean Michel Aulas vyjadřuje k možnému odchodu či setrvání své největší hvězdy, útočníka Lacazetteho. Zde malá ochutnávka:

další

Aleš Svoboda 2017.06.16 15:26