Poslední aktualizace 2014. března 31. 00:14
Blog

Doporučuji poštou! zavřít

Blog

Aleš Svoboda

Ales_Svoboda

Komentátor - hlavní zaměření basketbal, NBA

Přečti si!
Blog

Michal Micka

Michal Micka

Komentátor - hlavní zaměření, fotbal

Přečti si!
Blog

Ondřej Voršilka

Ondrej Vorsilka

Komentátor - hlavní zaměření lední hokej, KHL

Přečti si!
Blog

Tomáš Richtr

Tom Richtr

Komentátor - hlavní zameření, F1

Přečti si!

Nadšení ze Super Maria vyprchává

24. 2. 2017 - Za tuze zajímavou, ale za po všech stránkách nevyrovnanou, lze označit současnou sezónu Maria Balotelliho. Fotbalový hříšník a muž, který v poslední době proslul spíše svými eskapádami než dobrými výkony, dostal před sezónou (možná i poslední) šanci v Nice. A jak že si chlapec vede?

další

Aleš Svoboda 2017.02.24 12:04

Spalletti a Tottiho smlouva - gesto nebo populismus?

23. 2. 2017 - Ikoně AS Řím, Francescu Tottimu, které bylo letos v září 40 let, končí po sezóně smlouva. Vcelku logicky se tak začalo spekulovat o jeho odchodu. Ať už do jiného klubu, nebo dokonce do fotbalového důchodu. Současný trenér AS, Luciano Spalletti, ovšem nekompromisně prohlásil, že pokud Totti nedostane nový kontrakt, odejde z klubu také. Nehledě na to, jestli na jaře AS vyhraje scudetto. Holohlavý kouč se Tottiho zastal i přes vzájemnou mediální přestřelku, která jasně naznačovala, že vztah mezi oběma zmíněnými není bezproblémový. Byl to totiž právě Spalletti, pod nímž Totti přestal pravidelně nastupovat, a situace eskalovala tak, že  byl na spadnutí přestup do MLS. Člověka tak napadá, jestli to je jen Spallettiho snaha dostat fanoušky (a samotného Tottiho na svou stranu), nebo to myslí upřímně. Klub má totiž v současné době vynikající formu a stejně kvalitního trenéra by hledal těžko. Spalletti tak ví, že podobným prohlášením v podstatě neriskuje. Navíc by eventuálně mohl ztratit legendu klubu a tvář, která v případě potřeby vezme mediální pozornost na sebe. Na druhé stráně, stát se může vždy cokoliv a trenérovi se opravdu nemusí líbit postoj vedení klubu k jednomu z nejlepších italských hráčů posledního století. Otázkou je, kde je pravda. Možná někde mezi, možná ne. Spalletti by z toho každopádně měl vyjít jako vítěz. Fanoušky a Tottiho si získá zpět na svou stranu. S vedením klubu si to možná malinko rozhází, ale o práci by přijít neměl. Navíc nikdo z nás netuší, jaké vztahy měl s klubovými funkcionáři doposud.

další

Michal Micka 2017.02.23 09:51

Kdo vystoupá na zlatý vrchol KHL?

21.2. 2017 - Čas letí jako střela příklepem Denise Kuljaše a KHL vstupuje do svého již devátého play-off.  Play-off, které bude v mnoha ohledech výjimečné. Ale to je v KHL vlastně každé. Od opojení Jaromírem Jágrem, přes výluku Ovečkin included, přes evropskou expanzi, až po návrat Iljy Kovalčuka, vždy bylo o čem psát a vždy bylo na co koukat. Nová edice má také spoustu lákadel. Moskevský orel roztáhl svá křídla až do Pekingu, novou tváří ligy se stal hvězdný Pavel Dacjuk a prošli jsme obdobím velmi ambiciozních přestupů. Pojďme ale poodhalit, kdo má jaké šance. Poslední finále svedlo dohromady CSKA Moskva a Metallurg Magnitogorsk. Fjodorovova "rudá" mašina působila neporazitelným dojmem, drtivá ofensiva a excelentní Sorokin v brance. Až v samotném finále rozhodla zkušenost staršího mužstva Magnitogorsku. Dalo by se očekávat, že CSKA si to tentokrát vzít nenechá, jenže vysocí manažeři Rosněftu si evidentně řekli, že vrhnou své ekonomické pohledy jiným směrem a místo toho, aby po odchodu Alexandera Radulova na restart do NHL zajistili adekvátní posily, soupiska vicemistra působí dost rozpačitě, nebojme se říci low-costově. Ale, evidentně to byl dobře promyšlený krok. CSKA  ukázalo záda všem svým konkurentům na Západě a do nadstavby jde z prvního místa. Zas a znova se opakuje typický příběh hráčů, u nichž je jedno kolik berou, co mají napsáno na zádech, prostě makají jako tým a bez hvězdného lesku vítězí. Ostatně dva poháry Dynama Moskva nebyly náhodné a Dmitry Kvartalnov by mohl tuhle látku vyučovat spolu s Olegem Znaroksem na univerzitě. Když už je řeč o Znarokovi, Petrohrad je pro CSKA největším konkurentem. 249 gólů v základní částí, repasovaný Kovalčuk a faktor úspěchu Pavla Dacjuka předesílají do světa zprávu, že nás dost možná čeká nejlepší finále Západní konference všech dob.  Magnitogorsk ukazuje dlouhá léta, že pluje po zvláštní sinusoidě a po uspěchu přichází povětšinou pád, navíc dlouho bylo propíráno téma, že elitářům Mozyakinovi se Zaripovem je 35 let a je otázkou, jak dlouho to na nich ještě může stát. Oni odpověděli velmi rychle. Mozyakin prožil nejlepší sezonu kariéry a Metallurg bez komplikací vyhrál Východní konferenci, takže žádný úpadek rozhodně nečekejme. Magnitka je jasným adeptem na finálovou účast. Kazaň zásadně neposílila, stejně jako Ufa, Omsk či Dynamo. Jokeritu v play off zatím docházel pravidelně dech. Takže se dá předpokládat, že investiční záměr vyjde Petrohradu. Klub nejen že udržel kvalitní mužstvo z loňska, ale ještě dokázal přivábit Pavla Dacjuka. 38 let? Ještě dvě tři sezony může řádit a hlavně víme, co jsou v Petrohradu pro úspěch schopni podstoupit a obětovat. A hlavně, Dacjuk je hráč do play-off. Můj tip na finále tedy zní. SKA - Magnitogorsk. 


další

Ondřej Voršilka 2017.02.21 09:43

Rozjíždí se bitva o Kessiého

18. 2. 2017 - Atalanta Bergamo v aktuálním ročníku Serie A všem vyrazila dech. Nebývale mladý tým vedený Gianem Pierem Gasperninim se z pravidelného účastníka "nadsestupových" bojů stal kandidátem na Evropskou ligu. Lví podíl na tom má teprve 20letý Franck Kessié.

další

Michal Micka 2017.02.18 13:13

Hezké dny Unaie Emeryho

17. 02. 2017 - Skvělé období prožívá nyní na lavičce bohatého týmu PSG jeho španělský kouč Unai Emery. Jeho tým se nyní veze na vítězné vlně, v týdnu zdemoloval Barcelonu a velmi rázným krokem vykročil k postupu do čtvrtfinále. A právě úspěch na evropské scéně bude při hodnocení jeho trenérské práce ze strany katarských majitelů naprosto klíčový. Hlavně kvůli němu totiž do Paříže přišel…

další

Aleš Svoboda 2017.02.17 20:24