Poslední aktualizace 2014. března 31. 00:14
Blog

Doporučuji poštou! zavřít

Blog

Ondřej Voršilka

Ondrej Vorsilka

Komentátor - hlavní zaměření lední hokej, KHL

Přečti si!
Blog

Michal Micka

Michal Micka

Komentátor - hlavní zaměření, fotbal

Přečti si!
Blog

Tomáš Richtr

Tom Richtr

Komentátor - hlavní zameření, F1

Přečti si!
Blog

Aleš Svoboda

Ales_Svoboda

Komentátor - hlavní zaměření basketbal, NBA

Přečti si!

Změny v modré části Moskvy

Dynamo dosáhlo největších úspěchů v KHL pod vedeném Olega Znaroka

8.8. 2018 - Z vrcholných úspěchů, jako je zisk Gagarinova poháru, se dá čerpat poměrně dlouho. Podaří-li se vám to dokonce dvakrát během dvou sezon, stáváte se de facto nesmrtelnými. Ale všechno má své meze. Od posledního titulu uplynulo pět let a historicky první neúčast moskevského Dynama v play-off majitelům klubu definitivně otevřela oči. Ale pojďme odkrývat situaci na Avtozavodskaje postupně.

další

Ondřej Voršilka 2018.08.08 18:14

Sporting svůj boj nevzdal. Za uprchlé hráče chce peníze

Gelson Martins

2. 8. 2018 - Už to skoro vypadalo, že jeden z největších fotbalových klubů v Portugalsku překonal negativní rozruch, který ho provázel několik posledních měsíců, ale všechno je jinak. Sporting Lisabon totiž přišel se zprávou, že za hráče, kteří odstoupili od smlouvy kvůli napadení fanoušky přímo v tréninkovém centru, bude požadovat finanční kompenzaci. A to ne jen tak ledajakou. Za reprezentačního brankáře Portugalska, Ruie Patrícia, který se přesunul do anglického Wolverhamptonu, chce klub 57 milionů eur. Masivní částku 100 milionů eur potom požaduje po Atléticu Madrid, kde podepsal smlouvu křídelní útočník Gelson Martins a 30 až 40 milionů by si Sporting představoval za Daniela Podenceho, jemuž se podařilo "uprchnout" do řeckého Olympiakosu. Rozhodovat o tom, zdali klub má na peníze nárok, bude Arbitrážní soud pro sport ve švýcarském Lausanne. A asi se pořádně zapotí. Na jedne straně stojí klub, který kvůli fanouškům přišel o klíčové osobnosti, za něž mohl inkasovat desítky milionů eur. Na druhé straně hráči, kteří v zájmu vlastního bezpečí považovali rozvázání smlouvy za přirozené a upsali se jinde. Otázkou ovšem je, jestli vše bylo právně v pořádku a jestli profesionální fotbalista má v takové situaci nárok smlouvu rozvázat s tím, že se stane zbožím na volném trhu a následující klub nebude platit žádnou kompenzaci. Bohužel, fotbalově taková pozornost neprospěje nikomu.

další

Michal Micka 2018.08.02 11:25

Co nás čeká za Uralem?

31.7. 2018 - V Magnitogorsku moc radostí nezažijete. Odlehlá oblast, na to si zvyknete, s běžnou občanskou vybaveností v půlmilionovém městě problém není, ale jsou zde jiné záludnosti. Například dlouhá krušná zima. Ano, teploty pod mínus čtyřiceti zde nejsou ničím neobvyklým stejně, jako teploměr ukazující pod nulu ještě počátkem května. Na to si zvyknete. Horší je to s životním prostředím. Magnitogorsk byl svého času výkladní skříní ruského ocelářského průmyslu. V minulém století byly zdejší slévárny, hrdý dodavatel rudé armády, vůbec největšími na světě. 


další

Ondřej Voršilka 2018.07.31 20:35

Můj názor na (ne)trest pro Lewise Hamiltona

25. 7. 2018 - Už pětkrát se nám změnilo pořadí na prvním místě Poháru jezdců. S ohledem na velkou napínavost boje o titul budí velké vášně i ty nejmenší detaily. Až skoro schizofrenní rozhodování Mercedesu o tom, jestli Hamiltona povolat do boxů, nebo ne, během safety caru při GP Německa, svědčí o vyrovnanosti bitvy, ve které rozhodují metry a tisíciny sekundy. Kdo by to neměl rád? Nešlo si pochopitelně nevšimnout mimořádně temperamentních reakcí nejprve po Hamiltonově cestě přes trávu z boxové komunikace na dráhu a hlavně pak po rozhodnutí komisařů udělit mu 'jen' napomenutí. Od mnohých to Hamilton schytal opravdu silně. Ale v tomhle případě on fakt není viníkem.

další

Tomáš Richtr 2018.07.25 13:19

Krize ve Sportingu zažehnána?

Bas Dost se zraněním, které mu způsobili fanoušci

23. 7. 2018 – Vypadá to, že možná ano. Klub, jehož fanoušci na konci minulé sezóny neunesli konečné třetí místo za Benficou a Portem a s tím spojený únik postupu do Ligy mistrů, čelil v posledních týdnech masivnímu úprku klíčových hráčů. A není se čemu divit. Fanoušci byli údajně ozbrojeni tyčemi a řemeny a několik fotbalistů muselo být po agresivním napadení přímo v tréninkovém centru ošetřeno lékaři. Asi nejhůře to odnesl nizozemský útočník Bas Dost, který se ovšem paradoxně stává symbolem pozitivní atmosféry před novou sezónou. Klub už sice opustili brankář Rui Patrício, záložník William Carvalho a další, ale oproti původním prohlášením zůstavají Bruno Fernandes a právě Dost, který dokonce podepsal novou tříletou smlouvu. Velký podíl na tom má odvolání prezidenta Bruna de Carvalha, který měl údajně fanoušky proti hráčům poštvat. Nizozemský kanonýr dal v posledních dvou sezónách 61 ligových branek a jeho přítomnost v následujícím ročníku Ligy NOS bude dost možná zásadnější než kdy jindy.

další

Michal Micka 2018.07.23 10:33