Poslední aktualizace 2014. března 31. 00:14
Blog

Doporučuji poštou! zavřít

Blog

Ondřej Voršilka

Ondrej Vorsilka

Komentátor - hlavní zaměření lední hokej, KHL

Přečti si!
Blog

Michal Micka

Michal Micka

Komentátor - hlavní zaměření, fotbal

Přečti si!
Blog

Tomáš Richtr

Tom Richtr

Komentátor - hlavní zameření, F1

Přečti si!
Blog

Aleš Svoboda

Ales_Svoboda

Komentátor - hlavní zaměření basketbal, NBA

Přečti si!

Slovan Bratislava po deseti zápasech - zatím v nízkých otáčkách

HC Slovan Bratislava

Tak si to pojďme shrnout. Slovan zatím v sezóně nepodává přesvědčivé výkony, a i přes světlejší okamžiky, jako byl skvělý výkon v domácím utkání proti Dynamu, je z globálního hlediska za očekáváním, alespoň mým osobním. Jsem optimista, vždyť Slovan vyrukoval do sezóny s čerstvou silou, novým respektovaným trenérem, dvojicí skvělých gólmanů, kvalitními útočníky, možná obrana chtěla vyztužit, ale rozhodně jsem nečekal poměr sedmi porážek z deseti a poslední místo v konferenci. Jsme stále na začátku a bodový odstup na postupovou osmičku je jen tříbodový, to je fakt. A není problém v tom, že by Slovan už teď neměl nárok na Play off matematicky. Problém je v tom, že vždy narazí na některý ze svých limitů. Poslední domácí série, ze které Slovan nezískal ani bod, mrzí hodně. Především nezdary se Spartakem a Soči, což jsou přímí konkurenti v boji o osmičku. Není ani tak problémem, že Slovan prohrál tři domácí zápasy v řadě, což se mu povedlo naposledy v jeho první sezoně v KHL, což je spíš údaj pro statistiky, problém je, jakým způsobem. Zbytečné chyby, přehnaný respekt, nesouhra v přesilovkách a neschopnost se prosadit v exponovaných momentech. Samostatný nájezd Baileyho, tutovka Lišky z posledního zápasu, to jsou přesně ty okamžiky, ve kterých se většina soupeřů prosadí, ale Slovan ne. To jsou přesně ony limity a sebevědomí. Slovan potřebuje získat vnitřní jistotu, kterou přenese na fanoušky a udělá body v sérii. Vyhraje alespoň dva nebo tři zápasy v řadě.  Musí ale začít v detailech. Slovanu například na domácím ledě absolutně nevychází třetí třetiny, ve kterých se mnohdy zápasy rozhodují. Ze šesti hraných jich hned pět prohrál a získal v nich skóre 2:13. Pouze jedinkrát ve třetí třetině Slovan remizoval 2:2 ve výše uvedeném souboji s Dynamem, ale co ostatní? S Lokomotivem 0:3, s Čerepovcem 0:1, se Spartakem 0:2 a se Soči 0:2. Jak to? Síly? Sebedůvěra? Kvalita? Kvalitu Slovan rozhodně má, ale zatím jí nedokáže efektivně a stabilně používat. Je na čase začít se bodovým sběrem vážně zabývat. KHL se neptá a nenabízí žádné time outy. Vždyť již tento týden Slovan vyrazí na další náročný trip, kde se utká s Ufou, Barysem, Sibirem a Avangardem....myslím, že jména hovoří za vše. Ale i to může být odrazový můstek.

další

Ondřej Voršilka 2018.10.01 15:02

Neněmečtí Němci, kanárci z Chorvatska i rekordní Jarolím. To vše nabídly první zápasy Ligy národů

14. 9. 2018 - Liga národů se rozjela na plné obrátky a hned zkraje přinesla několik zajímavých poznatků. Předně se ukázalo, že nová soutěž má budoucnost a duely, ve kterých o něco šlo, měly výrazně větší grády než klasická přátelská utkání. Potvrzení formy i ne-formy týmů z mistrovství světa, překvapivá demolice Modriče a spol. i jeden primát pro Čechy. Liga národů jednoduše bavila a již na začátku října se na Sport1 a Sport2 vrátí.

další

Michal Micka 2018.09.14 11:04

Jak si zatím vedou čtyři české a jeden slovenský tým v CHL?

12.9. 2018 - Hokejová Liga mistrů má za sebou čtyři kola skupinové fáze nové sezóny. Můžeme již trochu bilancovat. 

další

Ondřej Voršilka 2018.09.12 16:21

Hokejový život Josefa Jandače. Od Berounky za Ural

Josef Jandač

10.9. 2018. -  Odlehlá oblast za pohořím Ural, jedny z největších železáren světa, nepříliš pohledná aglomerace a dlouhá, krušná zima. Jako vysněné místo pro život by si běžný Středoevropan Magnitogorsk asi nevybral, hokejově se ovšem jedná o velmi prestižní adresu. Po odchodu excelentního útočníka Jana Kováře v organizaci trojnásobného mistra ruské superligy a dvojnásobného vítěze KHL česká stopa zůstává. Představujeme nového trenéra Metallurgu Magnitogorsk Josefa Jandače.

další

Ondřej Voršilka 2018.09.10 15:15

Postoupí Slovan do play-off?

HC Slovan Bratislava

9.9. 2018 - Nalézt relevantní odpověď na tuto otázku a nelhat, nefabulovat či jen čistě nespekulovat, je úkol hodný věštírny v Delfách, ale jelikož jsou výzvy kořením života, pojďme na to.další

Ondřej Voršilka 2018.09.09 11:57